honda legend - strona główna

Pełna wersja: stukanie - jaka diagnoza?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

 
Użytkownik KB2 (nie chodzi o mój samochód) ma taki problem:


Coś się pojawiło w moim aucie w połowie grudnia i trwa nadal pomimo prób ratunku w ASO.  Podczas próby ruszania z zaciągniętym ręcznym i odrobina gazu słychać ciche regularne stukotanie pod maska. Po prawej tzn od pasażera. Ale tylko do 1300 RPM. Później cisza tylko auto już rusza i wlecze tył. Bez gazu ....cisza. Bez ręcznego... minimalnie słychać ale audio i klimę trzeba wyłączyć i się wsłuchać. Na biegu N lub P można kręcić silnik w pełnym zakresie rpm i cisza nic. Tzn V6 kreci idealnie brzmi zdrowo. Dzieje sie tak tylko pod obciążeniem przy ruszaniu nieważne tył czy przod...i tylko w wąskim zakresie obrotow. I co wy na to ??? normalnie prawie nie słyszalne ale umiem go "wzbudzić"
 
Wrzucam to na nasze forum bo myślę, że tutaj najprędzej ktoś będzie miał pomysł co to może być. A może to normalne, a nie objaw jakiejś awarii?
 
Pozdrawiam,
Włodek
 
 
Nic z tego nie rozumiem - po co na automacie ruszać na ręcznym?
Auto wlecze tył/umiem go "wzbudzić" - jakiś bełkot.
Problem z d...y
Skąd masz tę grafomanię?
(03-18-2015, 2:25 )Peter napisał(a): [ -> ]Nic z tego nie rozumiem - po co na automacie ruszać na ręcznym?
Auto wlecze tył/umiem go "wzbudzić" - jakiś bełkot.
Problem z d...y
Skąd masz tę grafomanię?

Wolę nie pisać skąd, ale faktycznie ktoś tak opisał swój problem. Czasem przypadkiem się ruszy na ręcznym, zakładam, że nie celowo. Z tego co zrozumiałem, to stuki słychać i bez ręcznego, ale na ręcznym głośniej. Nie jest to chyba wydumany problem, bo w ASO próbują to naprawiać, tyle, że nieskutecznie (no chyba, że na odczep się, ale nie przypuszczam, bo w dalszej części tej wypowiedzi pojawiają się spore kwoty za próby rozwiązania problemu).

U mnie też słychać coś jakby "stuki" na wolnych obrotach pod obciążeniem, ale nie traktowałem tego nigdy jako awarię, gdyż zakładam, że poniżej pewnych obrotów każdy silnik "stuka" pod obciążeniem.
Niech sobie ten incognito zawory wyreguluje na zimnym silniku.
(03-18-2015, 2:53 )Peter napisał(a): [ -> ]Niech sobie ten incognito zawory wyreguluje na zimnym silniku.

Dziękuję.