honda legend - strona główna

Pełna wersja: Olej z skrzyni biegów w chłodnicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Miał ktoś taki problem że wywalilo olej z skrzyni biegów do chłodnicy? Język

Ktoś mi powie jak to jest tam rozwiązane? Jak to jest możliwe?

Auto kb1
Witam jest taka możliwość że chłodnica jest do wymiany.Nie wiem jak jest w Hondzie ale często zamiast dodatkowej chłodnicy oleju skrzyni biegów montują jedną zespoloną chłodnic.Ma to wiele zalet np szybsze nagrzewanie układu w zimie.Jak jeden jest chłodniejszy to nagrzewa się od drugiego i odwrotnie,Mniej zajmują miejsca itd.Natomiast jak się rozszczelnią to wychodzą takie cyrki jak olej w płynie chłodniczym. Zerknij ile masz chłodnic to będzie wiadomo i zerknij czy nie dochodzą do tej głównej chłodnicy dodatkowe przewody olejowe. Pozdrawiam
Przerabiałem to. Do wymiany chłodnica. Plastikowe elementy pękają pomiędzy chłodnicą oleju a wody (ta z olejem jest na dole chyba).
Podobno typowa wada. No i przy okazji po wymianie chłodnicy, przepłucz skrzynię, czyli wymień olej ze dwa razy!
Problem z chłodnica rozwiązany, wymieniona na nowaOczko olej w skrzyni też wymieniony Oczko
ma ktos z Was moze zainstalowana osobna chlodnice oleju ze skrzyni? Słyszałem o takich rozwiazaniach. Wstawic zewnetrzna, a ta w chlodnicy silnika zaslepic. problem bylby rozwiazany? w razie pekniecia nie trzeba wymieniac ani chlodnicy ani plukac skrzyni.
Takie dokładane chłodnice oleju stosuje przy ciąganiu przyczep żeby oleju w skrzyni nie przegrzewać.W Jeepach jak kupujesz auto z hakiem automatycznie dokładana jest chłodnica.Z tym że w takim układzie są dwie chłodnice jedna oryginalna zespolona z chłodnicą wody + dokładana pomocnicza, a jak chcesz odłączyć główną chłodnicę to trzeba pamiętać żeby dobrać odpowiedniej wielkości chłodnicę żeby bałaganu nie narobić.I do tego wiatrak który w razie małych prędkości będzie regulował temperaturę oleju.
W sumie to nie wiem czy warto.
Witam!

Miałem nieprzyjemność zapoznać się z tą awarią...
Tyle, że w trakcie jazdy wywaliło dziurę w chłodnicy.
Skończyło się zarzyganym kompletnie silnikiem i lawetą oczywiście.

Pytanie o chłodnicę, braliście z org z ASO?
ja brałem nissensa lekko ponad 2000 zł. org w Aso wtedy był jeszcze droższy. Dodam od siebie, że warto również przepłukać układ chłodzenia