honda legend - strona główna
Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA8/KA7 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce (/showthread.php?tid=1061)

Strony: 1 2 3 4


Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce - tymbark - 03-29-2012

Witam jestem posiadaczem od 20 lat Hondy Legend (Salonowy, Japoniec zadki eksemplarz) 3,2 V6 najbogatsza wersja.

Chciał bym wymontować przednie boczne głosniki bo musze wymienic iz membrany sie po tylu latach rozwaliły, i nie wiem jak zdjąc panele skorne od drzwi, mogł by ktos jakis poradnik podrzucic ?

Drugi problem halogeny które mam przeciw mgielne już nie działąja zarówki mi sie przepalily i nie moge teraz odkrecic tych magicznych japonskich srobek bo sa tak zardzewiałe ze to głlowa mała jakis pomysł co z tym fantem najlepiej zrobic? Probowalem wd40 nic nie dalo....

No i 3 fant to pierwsza usterka po kupnie z salonu ABS, slyszalem ze czujnik lewy zazwyczaj pada, gdy sprawdzalem w zime na lodzie jak znosi samochod to na lewa strone wiec wychodzi na to ze prawdopodobnie lewy tyl padl jak sie nie myle?

Dzięki i pozdrawiam.

PS
(03-29-2012, 9:45 )tymbark napisał(a): od 1991 do ok. połowy 1993:
Sedan i Coupe:
-1 poduszka powietrzna (kierowcy)
-brak filtra kabinowego
-aluminiowe felgi 15'
-brak oryginalnych zmieniarek CD
-klimatyzacja na freon czyli r12

1993 a początek 1994 - nastąpił tzw półlift. Sedan i Coupe.
wyposażenie uzupełniono lub dodano:

-poduchę pasażera
-filtr kabinowy
-koła 16'
-gaz w klimie r134a
-inny wzór logo na poduszce pow. kierowcy
-w klamce kierowcy pojawia się przestrzeń i urządzenie do centralnego zamka sterowanego podczerwienią.
-Inne zegary - drobniejsze podziałki, Kontrolka układu ABS to już nie ALB(nazwa własna Hondy) ale ABS
-Zmiana grubości liczb na zegarku koło przycisków przeciwmgielnych i awaryjnych( tu nie mam pewności czy to było przejściówce czy jeszcze później)
-W Coupe pojawił się dodatkowy przycisk sterowanie fotelem pasażera przód-tył.
-Coupe otrzymała inne schowki w drzwiach - wykończono je dodatkowym elementem ze skóry.

1994 do połowy 1995' inżynierowie wprowadzili dodatkowe zmiany:

-przedni zderzak - występowały też okrągłe halogeny.
-wprowadzono TCS - stosowne kontrolki pojawiają się w tarczy obrotomierza
-Wprowadzono TWS ( Tire pressure Watching System ) -
-Inny znaczek na klapie-taki jakby za szkłem - jest w nim kwadratowy otwór gdzie montuje się czujnik do systemu alarmu i centralnego zamku na podczerwień
-Zegary otrzymują kontrolki TCS w tarczy obrotomierza.
-Zmienia się przełącznik po lewej strony kierownicy w osłonie nad nogami kierowcy.
-Zaczynają występować seryjne zmieniarki Hondy
-Zmieniają się łączenia kolorów wnętrza i zewnetrza. np.Nie kupimy Egzemplarza z tych roczników w kolorze niebieskim z szarymi skórami :mrgreen: Pojawia się za to czarny kolor skór wraz z zieloną karoserią.
-inny korek wlewu oleju
-inaczej poprowadzone przewody klimy pod maską
-zmiana mocowania silnika do dolnej ramy(wózka) - inne poduszki i miejsca ich mocowań.
-Z Coupe znika tylny spoiler

Powyżej końcówki roku 1995'
W Hondach pojawia się uchwyt wraz z zaczepem na tylnej macie bagażnika.
Zmienia się troszkę skrzynia biegów - ma inną miskę olejową - niestety o zmianach konstrukcyjnych póki co nic nie wiadomo.
Prawdopodobnie każdy sedan otrzymywał seryjnie halogeny.


Zachęcam do rozwijania listy o własne doświadczenia Uśmiech

Nie zgadzam się troche z tymopisem historycznym....

Moja Honda z 91r(sedan) posiada już TCS ABS, Zmieniarke CD, 2 poduszki i jeszcze dodatki....

Troche bledny ten opis jest....


RE: Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce - moran - 03-29-2012

ale kierownica jest po lewej ? Uśmiech

A to ci ciekawostka!


RE: Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce - jarolissimus - 03-29-2012

(03-29-2012, 9:45 )tymbark napisał(a): zadki eksemplarz
Huh To może tłumaczyć różnicę w wyposażeniu Uśmiech


RE: Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce - bigul - 03-29-2012

Ja mam 1993 poduchy pasażera/filtra kabinowego itp nie posiadam lecz sterowanie podczerwienią jak najbardziej, halogeny, oraz to cudo w bagażniku też jest, imo bardziej prawdopodobne wydaje się to, że była to ingerencja ojca, który użytkował to auto prawie, że od nowości niż jakaś pomyłka Uśmiech

chyba, że o czymś nie wiem PodejrzanyPodejrzany


RE: Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce - tymbark - 03-29-2012

Kupiliśmy samochód na zachodzie w 94r w salonie a wyjechało z produkcji 91r. Jest to z tego co wiem najbogatsza wersja Legend tego modelu i tez z tego co wiem osobiście jedyne w Polsce ale nie chce już tak daleko wychodzić na morze lecz przez 6 lat jak jestem w Polsce nie spotkalem na zadnej aukcji ani na zywo tego samego samochodu...

BIGUl - ja mam normalne dolne swiatła + dotatkowo halogeny przeciwmgielne.

Lecz tu juz nie chodzi o to kto co ma, tylko jak wyjąc przednie boczne glosniki i co mozna zrobic z reszta problemów ktore napisałem....?


RE: Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce - bigul - 03-29-2012

Mówisz o tych w drzwiach? To trzeba zdjąć całą tapicerke drzwi, potem odkręcić plastikowy "kubełek" w, którym owy głośnik siedzi i go samego również wykręcić. Zdjęcie tapicerki to okręcenie dwóch śrub pod klamką(bardzo płaskim śrubokrętem plastikową zaślepkę wyciągnij), dwóch w boczku pod panelem sterowania oknami a reszta jest na spinkach.

Co do ABS'u to najlepiej sprawdzić poprzez zczytanie kontrolek po wczesniejszym spięciu kostki jakimś spinaczem po stronie pasażera.

Jeżeli chodzi o śrubkę to już trzeba pokombinować. Ostatnio miałem podobny problem to naciąłem troche śrubkę tak, że płaski śrubokręt wszedł tylko, że było to w miejscu gdzie była ona łatwo dostępna a przy halogenie to już większy problem.


RE: Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce - tymbark - 03-30-2012

Czyli napewno jest na spinkach cał bok ? Bo ostatnio bylem u kogos kto zajmuej sie montazem glosnikow to jak mu na rece patrzylem to zrezygnował po 10 min bo nie wiedzial jak zdjać bok


RE: Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce - bigul - 03-30-2012

No po odkręceniu tych w sumie chyba 4 śrubek cały dół masz na takich kołkach a góra tam gdzie jest bolec od zamka jest na takich zaczepach. Ja zawsze odkręcam wszystko potem zabieram się od "odczepienia" dołu i troche manewrów, żeby zdjąć to z tych zaczepów i boczek schodzi tylko radze poodpinać kable ponieważ za dużo się tam nie zrobi jak wszystko będzie popodłączane.


RE: Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce - Peter - 03-30-2012

(03-29-2012, 9:45 )tymbark napisał(a): Witam jestem posiadaczem od 20 lat Hondy Legend (Salonowy, Japoniec zadki eksemplarz) 3,2 V6 najbogatsza wersja.

[quote='tymbark' pid='11648' dateline='1332978322']
od 1991 do ok. połowy 1993:
Sedan i Coupe:
-1 poduszka powietrzna (kierowcy)
-brak filtra kabinowego
-aluminiowe felgi 15'
-brak oryginalnych zmieniarek CD
-klimatyzacja na freon czyli r12


Nie zgadzam się troche z tymopisem historycznym....

Moja Honda z 91r(sedan) posiada już TCS ABS, Zmieniarke CD, 2 poduszki i jeszcze dodatki....

Troche bledny ten opis jest....

To faktycznie wyjatkowy masz ten "eksemplarz". Zapodaj foty i numer VIN to sprawdzimy co i jak.


RE: Honda Legend 91r 100% Japoniec jeden z niewielu w Polsce - tymbark - 03-30-2012

Co masz na myśli numer VIN ? Numer seryjny ?

Zdjecia Hondy