honda legend - strona główna
Zapchany układ chłodzenia? - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA8/KA7 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Zapchany układ chłodzenia? (/showthread.php?tid=1101)

Strony: 1 2 3


Zapchany układ chłodzenia? - mati0072 - 05-08-2012

Witam, kombinowałem, kombinowałem, ale nie wykombinowałem. A więc może to być trochę chaotycznie opisane ale do rzeczy, objawy:
1) w układzie chłodzenia robi mi się nadciśnienie - mianowicie po odkręceniu korka chłodnicy zostałem dziś 2x cały opryskany płynem chłodniczym, przy odkręconym korku i dodaniu gazu płyn się burzy
Zmieniłem dziś termostat, jednak niewiele to dało. Byłem u wuja, powiedział mi, że uszczelka pod głowicą na 99%, ale płyn czysty, olej czysty, temperatura nie skacze, minimalnie się waha, ale o dziwo nie ponad roboczą tylko poniżej roboczej. Wygląda mi to tak, jakby płyn do chłodnicy szedł bez problemu a z chłodnicy w drugą stronę jakby się coś zapchało. Macie jakieś wskazówki, rady? Co mogę jeszcze sprawdzić?

PS. Jeszcze jedno takie moje "odczucie", na gazie chodził cały czas jakby był zimny, czyli przerywał, a na benzynie wszystko ok, obroty też. Sugeruję, że parownik też mógł mieć za mało ciepła.

Z góry dzięki za wszelaką pomoc. Duży uśmiech


RE: Zapchany układ chłodzenia? - Elvis - 05-08-2012

1)
uklad chlodzenia jest przystosowany do ponad 1 BAR , nic dziwnego ze fontanna jak cisnienie w ukladzie ,
jezeli dodajesz gazu a plyn zaczna sie pienic to mozliwe ze cylinder nieszczelny ale z drugiej strony jezeli nie kopci na zimnym na niebiesko to chyba nie uszczelka ? bo prawo fizyki tlumasz ze cisnienie wypiera wiec jak nie ma cisnienia w cylindrze to zalewa go plyn chlodniczy tak ? ,
wiatraki sie zalaczaja i ogrzewanie cieple jest ?

mala wskazowka ,
odkrec ogrzewanie na mAX odpowietrz uklad i poobserwuj co sie dzieje


RE: Zapchany układ chłodzenia? - jarolissimus - 05-08-2012

Jak kopci na niebiesko to raczej pierścienie. Przy uszczelce kopci na biało.


RE: Zapchany układ chłodzenia? - mati0072 - 05-08-2012

Właśnie chodzi o to, że nie kopci, wszystko w porządku, olej czysty, płyn czysty, jeździ normalnie, nie stuka, nie puka, nie cyka, termostat zmieniony wczoraj, zaraz idę odpowietrzyć. Ale ciśnienie jest takie, że rozwaliło wąż od chłodnicy do silnika, było trochę zapasu to opaskami zacisnąłem ten sam i dzisiaj kapie. Chociaż może już był "zmęczony". Idę zaraz nowy wąż wstawić i odpowietrzyć i dam znać co się dzieje.


RE: Zapchany układ chłodzenia? - Elvis - 05-09-2012

mozliwe ze korek chłodnicy uszkodzony ? , w innych Hondach weze trzymaja dosc dlugo ale rzadko dolatują silniki 300kkm i 20 lat pracy bez zaglądania , w moim Legendzie tez zauważyłem lekko napuchnięty waz przy termostacie , ale wymieniono mi Korek chłodnicy węże tez pewno wymienię , pęknięcie węża nie zawsze jest sugerowane usterka głowicy ,
kiedyś w Preludzie 2.3 pekla mi chłodnica (ale przez korozje) a węże cale ,


RE: Zapchany układ chłodzenia? - mati0072 - 05-09-2012

(05-09-2012, 1:19 )Elvis napisał(a): mozliwe ze korek chłodnicy uszkodzony ? , w innych Hondach weze trzymaja dosc dlugo ale rzadko dolatują silniki 300kkm i 20 lat pracy bez zaglądania , w moim Legendzie tez zauważyłem lekko napuchnięty waz przy termostacie , ale wymieniono mi Korek chłodnicy węże tez pewno wymienię , pęknięcie węża nie zawsze jest sugerowane usterka głowicy ,
kiedyś w Preludzie 2.3 pekla mi chłodnica (ale przez korozje) a węże cale ,

Bardziej sugerowałem się tym, że się woda burzy. Po dodaniu gazu wyrzuca wodę. Ale sprawdzałem kompresję dosłownie przed chwilą, na wszystkich garach po 13 barów. Trochę mi to humor poprawiło. Też myślałem nad korkiem chłodnicy ale wyglądał na w miarę świeży, bo miał wyglądającą na świeżą naklejkę, ten wąż też jutro wymienię. U mnie był napuchnięty ten górny wąż. Jeszcze jeden może istotny fakt, koło pasowe na wale u mnie strasznie bije, może to ma jakiś wpływ na działanie pompy wody? A odpowietrzanie rozumiem, że polega na odkręceniu odpowietrznika na zimnym silniku i zakręceniu po dogrzaniu (jak się woda pojawi)? I jeszcze zauważyłem, że jak był świeżo dogrzany to słabo grzał przy powolnej jeździe a jak już się mu trochę gazu da to momentalnie powietrze gorące leciało.

Sory, że tak chaotycznie, ale sam mam niewielkie doświadczenie, staram się wam jak najdokładniej zobrazować problem.

PS. Jedna świeca brudna od oleju Duży uśmiech


RE: Zapchany układ chłodzenia? - zibi54 - 05-09-2012

Bicie koła nie ma żadnego wpływu na pracę pompy wody. Niestety są to typowe objawy uszkodzonej uszczelki głowicy.


RE: Zapchany układ chłodzenia? - Elvis - 05-09-2012

sprawdz jakie masz kolopasowe jak bije to zapewne na tlumiku drgan , jak sztywne a bije to moze sie rozkrecilo ? ,
w okolicy walu korbowego jest chyba pompa Olejowa ,
gorace powietrze powinno dmuchac niezaleznie od obrotow silnika ,
swieca w oleju dobrze nie wróży (który cylinder ?) ,
odpowietrzasz na pelnym obiegu , czyli razem z nagrzewnica (temp na Max) dobrze by bylo gdyby termostad byl otwarty Oczko , mozesz smialo troche wody puscic az bedzie sie ciagle lalo z odpowietrznika poczym go zakrecasz i gotowe


RE: Zapchany układ chłodzenia? - mati0072 - 05-09-2012

Koło pasowe będzie lada dzień zmienione. Stojąc naprzeciw samochodu to lewy środkowy cylinder. Moje koło pasowe to jest złom, mam już nowe od Petera, ale czeka na montaż. Odpowietrzyłem układ.
Zibi, a jeśli jest taka piękna kompresja, czysty olej, czysty płyn, to nie możemy tej opcji wykluczyć? Nie ukrywam, że chciałbym ją wykluczyć i szukam argumentów ku temu.


RE: Zapchany układ chłodzenia? - zuczek09 - 05-09-2012

Poczytałem i zadam pytanie czy auto masz zagazowane ??? Jak tak to proponuje zaglądnąć do reduktora . Ps nie doczytałem Uśmiech jak masz reduktor Magić Jet'a to na bank puszcza bąki do układu chłodzenia u mnie tak było , zmieniłem reduktor i po problemie .