honda legend - strona główna
Kilka problemów - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA9 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Kilka problemów (/showthread.php?tid=116)



Kilka problemów - zuczek09 - 05-22-2010

Witam wszystkich użytkowników ! jestem nowym posiadaczem Hondy legend z rocznika 1998. Mam kilka problemów z moją hondą a mianowicie : nie działa mechanizm otwierania tylnej szyby dokładnie prawej nie mam pojęcia od czego zacząć sprawdzanie . Z przedniego spryskiwacza reflektorów wydobywają sie bańki nie wiem czy to może być przyczyną ale sprzedający wspominał coś o trójniku który był zepsuty i go wyciągnął i jakoś podłączył , oba spryskiwacze działają . Kolejnym problemem jest brak podświetlenia lusterek tez nie działają. Jeszcze proszę o kilka rad dotyczących części eksploatacyjnych, po zakupie wymieniłem tylne racze i klocki ( przód był ok ) oraz zregenerowałem tylne zaciski bo tłoczki były trochę skorodowane i jeden sie nie chował, zmieniłem olej oraz filtr oleju i powietrza. Z rzeczy które zamierzam zrobić to wymiana końcówek drążków kierowniczych i zmiana oleju skrzyni begów wraz z filtrem . Oto pytanie co jeszcze należało by zmienić z takich części i na co zwrócić uwagę ? I wiem że od 2,5 roku na pewno nie był zmieniany rozrząd czy warto go zmieniać i jak sprawdzić i po czym poznać że już czas na zmianę . Wszystkie rzeczy będę robił sam. I pytanie odnoścnie zawieszenia : gdzie mogę kupić te tuleje gumowo-metalowe do zachacza przedniego ? Zwracam sie do was z prośbą o pomoc bo jest to moja pierwsza honda , i nie chce rozbierać pół samochodu a później okaże sie że to jakaś mała pierdoła .
Pozdrawiam !


Re: Kilka problemów - marcin.gala - 05-24-2010

Tez miałem jaja z szybą na początku Honda 99rok sprawdź bezpieczniki...masz przy siedzeniu kierowcy od strony drzwi.Co do spryskiwaczy u mnie było OK pryskały ładnym podwójnym strumieniem dopóki nie złamali mi panowie mechanicy jednego trójnika "oryginalnego Hondy" i założyłem zwykły trójnik 90stopni trzy ramiona...cóż teraz pryska pojedynczo a drugi robi pianę - Honda ma trójniki ale one mają odpowiednie kąty do wprowadzania płynu do obu podwójnych spryskiwaczy pod odpowiednim ciśnieniem.Co do lusterek to nie zwróciłem uwagi ale masz chyba jakiegoś wypasa bo u mnie nie ma :roll: Co do reszty hmm...nie rozbierałem jak na razie...oprócz ramienia wahacza który złamałem Zdezorientowanyhock: i zacisków musiałem zakupic nowy bo mi się zapiekł na dobre...Co do rozrządu sam się przymierzam ale to trzeba zobaczyć jak napinacze i pasek się trzyma...jak się do tego dostać cóż rozebrać..chyba że potrafisz określić stan przez dziurkę średnicy 2cm jest taka zaślepka żeby sobie podejrzeć co i jak a po co nie wiem...


Re: Kilka problemów - SiarA - 05-31-2010

Co do spryskiwaczy to może ni być przyczyna trójnika ale zaworka zwrotnego który masz umieszczony zaraz pod spryskiwaczem. Mi też on się rozleciał jakiś czas temu i założyłem inny ( nie koniecznie musi byc hondowski). Co do szyby to sprawdz bezpieczniki i jeśli będą ok to dobierz się do tylnych drzwi. odkręcenie boczków jest bardzo proste i wtedy posprawdzaj czy masz przełącznik ok a jesli bedzie wszystko ok to może coś nie tak z silniczkiem. Odnośnie rozrządu to ja zmieniałem po zakupie mojego legenda i wsadziłem wszystkie oryginalne części (rolki i napinacze koyo itd..) Koszty to ok 1500zł. zrobiłem juz 70 tyś i myślę że jeszcze mozna troszke pojeździć. Olej w skrzyni ATF w hondzie i do naszego modelu (98r) wchodzi 3,7litra - filterka sie nie wymienia tak mi powiedziano w 3 Hondowskich serwisach. Nie rozumiem o co chodzi zabardzo z podświetleniem lusterek?? Chodzi Ci o podświetlenie guziczka w panelu w drzwiach czy ogólnie w ogóle nie działają? jeśli tak to może bezpiecznik znowu. w razie niejasności pytaj bo swoją honde rozebrałem już prawie całą w ciągu 2,5 roku użytkowania- jeśli chodzi o wnętrze i kilka rzeczy pod maską (nie było to spowodowane usterkami ale ciągłymi "udoskonaleniami").