honda legend - strona główna
Wymiana amortyzatorów - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA9 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Wymiana amortyzatorów (/showthread.php?tid=1289)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Wymiana amortyzatorów - ManiacHST - 01-07-2013

(01-07-2013, 7:46 )zibi54 napisał(a): Jak się uda.

Tak samo mówi się o regeneracji magla, ja dawałem do zrobienia i jak na razie jest ok.


RE: Wymiana amortyzatorów - kowal - 01-07-2013

Regenreacja, jak pisał zibi wychodzi jak się uda. Regenerowałem sprężyny, koszt nieopłacalny jak finalnie się okazało, bo na allegro był komplet za 600zł, tyle że -30mm. Nie chciałem, ale wyszłoby lepiej. Za te ze stanów opłaca się wydać 300/szt, bo podejrzewam że regeneracja będzie podobnie kosztować.


RE: Wymiana amortyzatorów - Peter - 01-07-2013

Ja mam dobre doświadczenia z regeneracją. Wszystko zależy od warsztatu. Myślę, że elementy tupu sworznie, tuleje można regenerować bez stresu. Trochę większe ryzyko jest przy amorkach i sprężynach. Choć nie ma reguły. Zibi na pewno nie raz robiłeś reklamacją po pół roku nowych amorków?


RE: Wymiana amortyzatorów - ManiacHST - 01-08-2013

(01-07-2013, 23:25 )Peter napisał(a): Ja mam dobre doświadczenia z regeneracją. Wszystko zależy od warsztatu. Myślę, że elementy tupu sworznie, tuleje można regenerować bez stresu. Trochę większe ryzyko jest przy amorkach i sprężynach. Choć nie ma reguły. Zibi na pewno nie raz robiłeś reklamacją po pół roku nowych amorków?

Nowych? Czasami nawet zdarzało się że nowy amorek Monroe Reflex oddawało sie na reklamacje po tygodniu użytkowania Uśmiech


RE: Wymiana amortyzatorów - zibi54 - 01-08-2013

Po pierwsze na opakowaniu Monroe pisze bardzo małymi literkami gdzieś w mało widocznym miejscu ,,PRZED ZAŁOŻENIEM WYPIEPRZYĆ NA ZŁOM"
Peter jak się g...o kupuje to się potem reklamuje. I nie powiedziałem, że wszystko po regeneracji to szajs.


RE: Wymiana amortyzatorów - Peter - 01-08-2013

(01-08-2013, 7:35 )zibi54 napisał(a): Po pierwsze na opakowaniu Monroe pisze bardzo małymi literkami gdzieś w mało widocznym miejscu ,,PRZED ZAŁOŻENIEM WYPIEPRZYĆ NA ZŁOM"
Peter jak się g...o kupuje to się potem reklamuje. I nie powiedziałem, że wszystko po regeneracji to szajs.

ZIBI, zdanie nr 1 Diabeł, nr 2 co racja to racja...


RE: Wymiana amortyzatorów - :::JanG23::: - 01-08-2013

w kwestii regeneracjo amortyzatorów i sprężyn to dobrze może wypowiedzieć się użytkownik kryniol ma po regeneracji 4szt amortyzatorów i sprężyn - dodam że takowy koszt był niższy niż 1szt amorka w ASO ;P


RE: Wymiana amortyzatorów - ManiacHST - 01-10-2013

(01-08-2013, 17:46 ):::JanG23::: napisał(a): w kwestii regeneracjo amortyzatorów i sprężyn to dobrze może wypowiedzieć się użytkownik kryniol ma po regeneracji 4szt amortyzatorów i sprężyn - dodam że takowy koszt był niższy niż 1szt amorka w ASO ;P

Za regeneracje 4 amorkowi sprężyn zapłacił mniej jak 800zł?


RE: Wymiana amortyzatorów - K278 - 01-11-2013

zresztą ASO nie jest żadnym punktem odniesienia - nie można odnosić się do cen z natury 2-5 razy wyższych*

* - nie uwzględniając promocji i wyprzedaży zalegająych stanów magazynowych


RE: Wymiana amortyzatorów - ManiacHST - 01-11-2013

(01-11-2013, 0:13 )K278 napisał(a): zresztą ASO nie jest żadnym punktem odniesienia - nie można odnosić się do cen z natury 2-5 razy wyższych*

* - nie uwzględniając promocji i wyprzedaży zalegająych stanów magazynowych

Ale ja jak szukałem amorków to ani w IC, ani Auto-Land i jeszcze kilka hurtowni tych amortyzatorów nie miała nawet w katalogach. Dlatego poszedł w ruch serwis.