honda legend - strona główna
Czynności serwisowe - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KB1 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Czynności serwisowe (/showthread.php?tid=1665)

Strony: 1 2


Czynności serwisowe - pgkoci - 02-28-2013

Jako że przebieg mojej Legendzi jest nieduży (80k) to jednak latka lecą i w tym roku będzie to już 7 rok. W związku z tym, że macie pewnie większe doświadczenie w czynnościach serwisowych to mam do Was pytanie co oprócz standardowej wymiany oleju i filtrów i kiedy powinno się zrobić?
Zgodnie z moją książką serwisową:
- po ośmiu latach (lub 120k) powinno się wymienić rozrząd i świece, olej w skrzyni ATF-Z1 (3 litry) oraz olej przekładniowy w skrzynce rozdziału mocy SAE 90 (0,5 litra). Ewentualnie także filtr paliwa,
- co 3 lata olej w tylnym mechanizmie różnicowym DPS-F (1 litr).
Czy to wszystko, czy należy zwrócić uwagę na coś jeszcze? Nie wiem na ile wiarygodne są te dane bo dzisiaj dzwoniłem do Hondy i powiedziano mi, że w tylnym mechaniźmie musi być wlany olej jak do skrzyni tj. ATF-Z1 i w dodatku 4 litry...
Przebiegu nie zrobię ale 8 latek stuknie za rok i powoli chcę się uzbroić w wiedzę co wymienić. Czy ewentualnie coś robić wcześniej?


RE: Czynności serwisowe - paola - 03-01-2013

Na pewno płyn hamulcowy i w układzie chłodzenia.


RE: Czynności serwisowe - pgkoci - 03-02-2013

A jak jest z tym olejem w mechanizmie roznicowym? Nie wymienialiscie?


RE: Czynności serwisowe - ahaman - 04-24-2013

Oczywiście - olej w tylnym mechanizmie różnicowym, w skrzynce rozdziału mocy oraz skrzyni biegów (o silniku nie wspomnę :-)) wymieniam u siebie zawsze zgodnie z zaleceniami producenta i dokładnie taki jak jest wskazany. Nic innego tam nie lej bo tylko narobisz sobie kłopotów (i dużych wydatków).


RE: Czynności serwisowe - kala40 - 10-13-2013

Witam ponownie!
Jestem wieżo po wymianie której dokonałem w autoryzowanym serwisie HONDA.
Wymieniono olej w skrzyni, olej w przekładni kątowej, olej w tylnym mechanizmie różnicowym, plus olej w pompie mechanizmu.
Dziwi mnie jedna rzecz, że olej do automatu został także wykorzystany w tylnym mechanizmie różnicowym oraz w pompie, tymczasem na stronie "HAPARTS", (gdzie zakupiłem olej do mojej skrzyni), jest specjalny olej do przedmiotowego dyferencjału, pod nazwą "Honda Dual Pump Fluid II". W związku z tym mam do Was pytanie czy można zamiennie wlewać do dyferencjału olej przeznaczony do skrzyni?, nie mam bladego pojęcia.
W "Haparts" zakupiłem 7 litrów oleju ATF DW1, z czego na moich oczach 6,5 l zostało zużyte podczas wymiany.
Może te informacje ci się przydadzą
Pozdrawiam


RE: Czynności serwisowe - lukaszmmarek - 02-19-2016

Witajcie
Skąd mogę uzyskać informacje co dokładnie czeka mnie przy 145tyś.?
Posiada ktoś może rozpiskę czynności obsługi technicznej przy poszczególnych przebiegach?
pozdr


RE: Czynności serwisowe - kemot - 02-19-2016

W skrzyni dobrze wymienić olej 3 razy, bo wymieniając raz wymienisz tylko około 1/3 oleju a nie cały. Jest to od dawna sugerowane na forum acurazine. Atf-z1 już raczej nie dostaniesz (przynajmniej ja nie mogłem). ATF-dw1 jest następcą.


RE: Czynności serwisowe - dariusz2880 - 02-20-2016

Lol olej? 3 razy hehe jak sprawdzic czy był rozrząd wymieniony?


RE: Czynności serwisowe - Kiry - 02-20-2016

Z historii serwisowej.


RE: Czynności serwisowe - dariusz2880 - 02-20-2016

Ale jak tego niema?