honda legend - strona główna
Jak ustawić zegar - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Acura KA/RL/TL (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+--- Wątek: Jak ustawić zegar (/showthread.php?tid=1784)

Strony: 1 2 3


Jak ustawić zegar - Krzychu - 05-25-2013

Aby ustawić poprawny czas należy posiadać płytę z nawigacją:

Alpine Honda Acura Navigation DVD (wersię 4.63 dla starszych roczników)

Obraz (iso), należy nagrać na DVD+R DL i zmienić BookType na DVD-ROM. Zalecana mała prędkość nagrywania i płytki Verbatim.

Czasami trzeba też zmienić region na Hawaje wchodząc w "diagnostic mode"
(trzymać przez 5 sekund Menu + Map/Guide + Cancel) oraz upgrade do nowszej wersji.

Po tym zabiegu będzie dostępne dodatkowe menu pod przyciskiem "setup", w którym można ustawić czas.


RE: Jak ustawić zegar - gregu82 - 05-19-2015

witam. może ktoś z Was ma dobrze wypaloną płyte i pomoże??Oczko


RE: Jak ustawić zegar - Peter - 05-19-2015

(05-19-2015, 0:59 )gregu82 napisał(a): witam. może ktoś z Was ma dobrze wypaloną płyte i pomoże??Oczko

A kolega z jakiego miasta?


RE: Jak ustawić zegar - gregu82 - 05-23-2015

białobrzegi te nad pilicą


RE: Jak ustawić zegar - Roni0127 - 01-04-2022

Witam!
Nie mogę się doszukać interesującego mnie zagadnienia w dziale o KB1 więc wcisnę się tutaj aby nie zaśmiecać forum nowym błahym problemem (chyba błahym). 
A problem dotyczy zegarka na wyświetlaczu górnym, tym wąskim.

Byłby ktoś uprzejmy uświadomić mnie jak zmienić godzinę na tym wyświetlaczu?

Autor tematu w pierwszym poście wspominał że do zmiany godziny potrzebna jest płyta z nawigacją. Cóż, auto kupiłem z zaaplikowaną już płytą z nawigacją z lat 2010-2011. Stara, ale ponieważ nie korzystam z tej nawigacji więc nic nowszego nie kupowałem. Jednak z taką płytą normalnie wchodzę w menu nawigacji i - zgodnie z opisem instrukcji obsługi - również w menu ustawienia zegara. I tu pojawia się problem bo:
- wchodzę w ustawienia  "Setting screen 2"
- następnie zgodnie z instrukcją otwieram "Clock adjustment"
- otwiera mi się ekran gdzie mam opcje: "Auto summer time",  "Auto time zone", "Clock type" i "Time Adjustment"
wchodzę w ostatnią opcję "Time Adjustment"  i otwiera mi się okno do ustawienia godziny ale w innej formie niż to jest na obrazku w instrukcji, to jest z zapisem w formie mniej więcej takiej-  00:00 > 00:00.
Oczywiście za pomocą pokrętła daję się ustawić żądaną godzinę na tych zerach po prawej stronie ale gdy zatwierdzę ją Enterem to na wyświetlaczu górnym nic się nie zmienia. Godzina jaka była taka jest - niewłaściwa. Jak to zatem zmienić?

A tak to mniej więcej wygląda po otwarciu opcji "Time Adjustment"


RE: Jak ustawić zegar - Roni0127 - 01-23-2022

Byłby ktoś uprzejmy odnieść się do mojego poprzedniego posta w temacie ustawienia zegarka w KB1? Bo ciągle jeżdżę z letnim czasem.


RE: Jak ustawić zegar - danielofski - 01-23-2022

Ja się odniosę, gdyż od tygodni również mam ten problem i choć temat zgłębiam to nadal mam dokładnie to co Ty.
Domyślam się, że ma to związek z radiem i funkcją RDS. Niektóre rezegary korzystają z funkcji CT (clock time) i na podstawie wysyłanej informacji przez stację radiową o aktualnym czasie ustawiają zegar. W domu takie radyjka mam dwa i już dawno zauważyłem, że gdy włączę Antyradio to po jakimś czasie (kilka, kilkadziesiąt minut) czas się przestawia na letni. Wystarczy jednak, że przełączę na inną i po jakimś czasie godzina jest poprawna. Powiązałem ten fakt z zegarkiem w samochodzie, tym bardziej że od jakiegoś czasu zdaża mi się cześciej włączać radio i właśnie Antyradio. Niestety przełączenie na inną stację, nawet na dłużej nie powoduje przestawienia zegara na prawdłowy czas. Nie wiem czemu.
Tak czy siak zawsze powinna być możliwość ustawienia zegarka ręcznie. Niestety mam dokładnie jak Ty, pomimo ustawiania go, wydawałoby się prosta czynność, nie powoduje to zmiany godziny.
Zajrzałem do instrukcji. Mam dwie: jedną po polsku ale od KB2, i drugą oryginalną od Kb1 po niemiecku. Co ciekawe tam interfejs jest inny niż u mnie. Nie mniej samo ustawienie zegarka jest proste. Wchodzi się do Clock Adjustment, następnie Time Adjustment, ustawia jak należy, Enter i powinno być ok, ale i u Ciebie i u mnie nie jest. Nie mam pojęcia dlaczego. Mam ten samochód 3 lata i nigdy z tym nie było problemu, godzina zawsze była prawidłowa czy to zima czy lato, bez ingerencji.
Jak uporam się przed wiosną na pewno napiszę, ale na ten moment rozkładam ręce :/


RE: Jak ustawić zegar - WojtekL - 01-24-2022

Myślę, że problem jest inny.
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/honda-i-acura-zegary-w-niektorych-modelach-przy-uruchomieniu-cofaja-sie-do-2002-r/mlcvt1d?utm_source=facebook_extra&utm_medium=social&utm_campaign=Facebook_vertical&utm_term=autor_4


RE: Jak ustawić zegar - WojtekL - 01-24-2022

danielofski@ masz instrukcję PL do KB2? jeżeli w PDF to bardzo chętnie przygarnę.


RE: Jak ustawić zegar - Roni0127 - 01-24-2022

(01-23-2022, 22:00 )danielofski napisał(a): Ja się odniosę, gdyż od tygodni również mam ten problem i choć temat zgłębiam to nadal mam dokładnie to co Ty.
Domyślam się, że ma to związek z radiem i funkcją RDS. Niektóre rezegary korzystają z funkcji CT (clock time) i na podstawie wysyłanej informacji przez stację radiową o aktualnym czasie ustawiają zegar. W domu takie radyjka mam dwa i już dawno zauważyłem, że gdy włączę Antyradio to po jakimś czasie (kilka, kilkadziesiąt minut) czas się przestawia na letni. Wystarczy jednak, że przełączę na inną i po jakimś czasie godzina jest poprawna. Powiązałem ten fakt z zegarkiem w samochodzie, tym bardziej że od jakiegoś czasu zdaża mi się cześciej włączać radio i właśnie Antyradio. Niestety przełączenie na inną stację, nawet na dłużej nie powoduje przestawienia zegara na prawdłowy czas. Nie wiem czemu.
Tak czy siak zawsze powinna być możliwość ustawienia zegarka ręcznie. Niestety mam dokładnie jak Ty, pomimo ustawiania go, wydawałoby się prosta czynność, nie powoduje to zmiany godziny.
Zajrzałem do instrukcji. Mam dwie: jedną po polsku ale od KB2, i drugą oryginalną od Kb1 po niemiecku. Co ciekawe tam interfejs jest inny niż u mnie. Nie mniej samo ustawienie zegarka jest proste. Wchodzi się do Clock Adjustment, następnie Time Adjustment, ustawia jak należy, Enter i powinno być ok, ale i u Ciebie i u mnie nie jest. Nie mam pojęcia dlaczego. Mam ten samochód 3 lata i nigdy z tym nie było problemu, godzina zawsze była prawidłowa czy to zima czy lato, bez ingerencji.
Jak uporam się przed wiosną na pewno napiszę, ale na ten moment rozkładam ręce :/
 Dzięki za odpowiedź. Trochę dziwnie to zabrzmi  Duży uśmiech ale cieszę się że nie jestem jedyny z takim defektem. Im więcej takich przypadków tym większa szansa że ktoś wpadnie na pomysł jak to rozwiązać. Pozostaje mi obserwowanie forum bo ja na to pomysłu już nie mam. Próbowałem studiować instrukcję i mimo postępowania zgodnie z opisem nadal mam niewłaściwą godzinę na wyświetlaczu.