honda legend - strona główna
chłodnica wody - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA8/KA7 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: chłodnica wody (/showthread.php?tid=1967)

Strony: 1 2


chłodnica wody - kowal - 10-14-2013

Witam.

Już druga chłodnica się mi posiurała, więc zapytuję jakie doświadczenia w tej kwestii mają inni. Na allegro można dostać aluminiowy zamiennik z roczną gwarancją, oryginał jest ponoć mosiężny. Jakieś znaczące różnice płynące z zastosowania innych metali, poza ceną skupu na złomie?

Pozdro


RE: chłodnica wody - K278 - 10-15-2013

Miedź lepiej przewodzi ciepło (pod tym względem lepsze jest tylko srebro Oczko )
Czysto prywatnie... w samochodach nie powinno to odgrywać większej różnicy i kupiłbym stop aluminium


RE: chłodnica wody - supertzar - 10-15-2013

ja kupiłem taki zamiennik do siebie i bangla, sprawdź tylko przed wymianą czy korek pasuje bo z autopsji wiem że różnie z tym bywa


RE: chłodnica wody - Legend95 - 10-15-2013

alternatywnie w Polsce można poszukać z amelinium. Ponoć równie dobre jak miedź, a tańsze.


RE: chłodnica wody - Khaito - 10-16-2013

Musiałem wymienić chłodnicę przy okazji wymiany silnika - zamiennik firmy Nissens sprowadzałem z ich magazynów w EU- jest mosiężny tak jak oryginał. Warto poszukać, ja za swój płaciłem około 400 złotych


RE: chłodnica wody - kowal - 10-16-2013

no to rewelka, w IC coś mamrotali o tysiaku, amelinium 300 na agro. masz jakiś namiar?


RE: chłodnica wody - Khaito - 10-16-2013

449 brutto z kurierem, tyle mnie to wyniosło.

Szukałem chłodnicy, w zamienniku - oryginał za 1200. Nasłuchałem się że jak zamiennik "to tylko" Nissens, plus fakt że jest z mosiądzu. Numer tej chłodnicy, katalogowy to 63313, więc zacząłem szukać fraz Nissens 63313.

Wszędzie zerowe stany magazynowe - tak to wyglądało w wakacje - potrzebowałem na już, a konsultanci mówili że "zorientują się", do 3 tygodni czasu im potrzeba żeby się zorientować.
Zadzwoniłem do Nissensa, połączyłem się z osobą odpowiedzialną za logistykę, spytałem jak to jest z tą chłodnicą i wtedy się dowiedziałem że jest jedna w magazynie w Holandii (albo Belgii, nie jestem teraz pewien), może to ściągnąć ale tylko dla hurtowni, nie dla mnie bezpośrednio. Zadzwoniłem do IPARTS.PL, powiedziałem że jest chłodnica 63313 tu i tu, mają zamówić.
Miałem chłodnicę po 5 dniach roboczych.

Spróbuj przejść podobną ścieżkę, jeśli Ci zależy, ja w danym momencie czasowym nie miałem łatwiejszego sposobu - nigdzie jej nie było.

W ipartsie zajmował się tym konsultant Marek Oczko, numer do Nissensa z ich www


RE: chłodnica wody - kowal - 10-16-2013

dzięki, widzę że łatwo nie było Oczko


RE: chłodnica wody - Shadows - 10-11-2016

Chłodnica wody do KA8 nigdzie nie ma zerowe stany w hurtowniach nawet na zamówienie nic Smutny Tylko regeneracja ? Rozszczelniła się na górze Smutny


RE: chłodnica wody - kowal - 10-11-2016

Może lepiej alu? Czy takowe też zniknęły? Łatek pewnie bez gwarancji będzie...