honda legend - strona główna
Pompuje węże - uszczelka czy w normie? - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA8/KA7 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Pompuje węże - uszczelka czy w normie? (/showthread.php?tid=2212)

Strony: 1 2 3


Pompuje węże - uszczelka czy w normie? - pandrummer1 - 03-25-2014

Witam! Wczoraj gazmaster wystraszyl mnie, ze mam do wymiany uszczelke. Przejrzalem posty,zrobilem co moge. Teraz pytanie. Jak duze cisnienie powinno panowac w ukladzie? Czy np gruby gorny waz w czasie pracy ma byc ciut naprezony czy tez miekki (flak)? Prosze luknijcie u siebie na cieplym silniku i pracujacym i napiszcie. Z gory dzieki! Pozdrawiam


RE: Pompuje węże - uszczelka czy w normie? - kowal - 03-25-2014

zajrzyj może pod korek, do zbiorniczka wyrównawczego i chłodnicy. wskaźnik temp. w normie?


RE: Pompuje węże - uszczelka czy w normie? - pandrummer1 - 03-25-2014

Chodzi Ci o syf z uszczelki? Zaglądałem, wczoraj nawet ominalem gaz obiegiem i na benzynie podobnie. Jest sposob na sprawdzenie czy korek jest ok?

Aha, temperatura w normie,tzn od jakiegos czasu nie dogrzewa, czyli pewnie termostat,ale to nie ma znaczenia mysle...


RE: Pompuje węże - uszczelka czy w normie? - kowal - 03-25-2014

jeżeli walnęła uszczelka, objawy są opisane konkretnie (patrz wątki)

jeśli coś omijałeś (? rozłączałeś węże wody od gazu?) możesz mieć zapowietrzony układ

przy walniętej uszczelce musi się dziać coś z olejem (trafia do niego płyn) więc pod korkiem będzie coś a'la majonez


RE: Pompuje węże - uszczelka czy w normie? - pandrummer1 - 03-26-2014

Chyba jednak na szczęscie moge wykluczyc uszczelke. Wlasnie wrocilem od mechanika obejrzal i wykluczyl. Moze zmeczony czasm przewod puchnie za mocno. Zadnejmazi w oleju nie na, wiem jak to wyglada, widzialem w innych autach. Dzieki


RE: Pompuje węże - uszczelka czy w normie? - Peter - 03-26-2014

(03-26-2014, 6:24 )pandrummer1 napisał(a): Chyba jednak na szczęscie moge wykluczyc uszczelke. Wlasnie wrocilem od mechanika obejrzal i wykluczyl. Moze zmeczony czasm przewod puchnie za mocno. Zadnejmazi w oleju nie na, wiem jak to wyglada, widzialem w innych autach. Dzieki

A nie mówiłem Oczko


RE: Pompuje węże - uszczelka czy w normie? - pandrummer1 - 03-26-2014

Tak to jest widzisz,człowiek nie katuje fury to szuka innych historii ,bo nigdy jej nie przegrzalem,no i chyba nie bedzie najgorzej. Wentylatory wariuja i musze czujniki obadac,bo w sumie od tego sie dziwna historia ,,uszczelkowa'' zaczela.


RE: Pompuje węże - uszczelka czy w normie? - kowal - 03-26-2014

raz zawiesił mi się termostat. było ciekawie Oczko


RE: Pompuje węże - uszczelka czy w normie? - pandrummer1 - 03-26-2014

Mnie nie dogrzewa czyli obieg jest chyba Uśmiech)


RE: Pompuje węże - uszczelka czy w normie? - dr.big - 03-26-2014

To zależy w jaki sposób trafiony jest termostat, czy dalej pracuje (mimo, że niewłaściwie- pokazuje stałą, ale niższą temperaturę) lub zawiesił się (wtedy widzisz po temperaturze, cieplej- jazda w mieście, zimniej- jazda poza miastem z większą prędkością).