honda legend - strona główna
ile tak naprawdę pali legend? - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA9 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: ile tak naprawdę pali legend? (/showthread.php?tid=2650)

Strony: 1 2 3


ile tak naprawdę pali legend? - pawel_h - 01-26-2015

witam.

Zakupiłem sobie ka9 z 98 roku i mam mały problem ze spalaniem. Na trasie przy prędkości 100-120 auto spaliło 14 l gazu. Natomiast w jeździe mieszanej (miasto plus krótkie trasy) auto spala mi 20 l gazu. Dodam, że jeżdżę bardzo spokojnie. Gaz sekwencyjny. Czy to jest normalne? szczerze mówiąc liczyłem zamknąć się w 16 litrach w mieście.


RE: ile tak naprawdę pali legend? - marcintenisozo - 01-26-2015

Raczej nie jest to anormalne. Mieści się w normie.


RE: ile tak naprawdę pali legend? - leon48 - 01-26-2015

pali ile depniesz Oczko
14l na trasie przy takich prędkościach to normalny wynik
po mieście do 20l śmiało może spalić jeszcze jak się ma ciężką nogę. Ale przy mieszanej jeździe 20l to ciut za dużo przynajmniej w porównaniu do mojej Legend


RE: ile tak naprawdę pali legend? - nikolai66 - 01-26-2015

Legend ka3 - 2.7 Uśmiech

Gaz - Blos. Nie regulowany od ponad roku.

Miasto - do 14 bez pałowania.
Trasa - 12-13 - do 120 km/h.
Szybciej nie jeżdżę, bo nie ma po co.

W bagażniku nie wożę koła zapasowego, lewarka ,kluczy,kombinerek,sprężarek,przenośnych pralek, lodówek ,szmat ,spreyów ani niczego , co powinno być w garażu - tylko butla - ok 30 l - i wykładzina.

W 99% przypadków jadę sam, max w 2 osoby.


RE: ile tak naprawdę pali legend? - Bonio86 - 01-26-2015

Spalanie w normach nie ma co plakac. Tymbardziej ze gaz jest 2x tanszy od benzyny. Jezdzisz za tyle jakbys mial 1.8 w samej benzynie


RE: ile tak naprawdę pali legend? - sova - 01-26-2015

Moja KA9 średnio pali 13l LPG w cyklu mieszanym, który w moim przypadku to ok. 30% miasto, 70% tereny pozamiejskie.
Najmniejsza średnia LPG wyszła mi 11.5l, gdy wtedy na tempomacie miałem 80-90km/h ale nie była to prosta trasa bez hamowania tylko po prostu jazda poza miastem.
Podejrzewam, że przy 90km/h na trasie bez hamowania silnik spali ok. 10l LPG, ale przy takiej cenie gazu szkoda silnika na aż tak przesadnie oszczędną jazdę Oczko.


RE: ile tak naprawdę pali legend? - pawel_h - 01-26-2015

no to fajnie. 13l - jak to możliwe?


RE: ile tak naprawdę pali legend? - Bonio86 - 01-26-2015

ja toyotą avalon XL 3.0v6 pb zszedłem na trasie do 6,7L/100 przy 90km/h wyliczane od stacji od dystrybutora + trasa ok 600km i tankowanie na tym samym dystrybutorze, miasto MINIMUM 14,1L z jazdą do 2tys obr.
Nie po to się kupuje 3,5 żeby jeździć jak emeryt, rozumiem spokojną i dostojną jazdę ale nie oszczędność za wszelką cenę, chyba kupując takie auto liczycie się ze zużyciem paliwa, samochód waży ok 1700kg, dolicz do tego butlę z gazem + gaz i wychodzi Ci 1800 do tego kierowca pasażer i reszta załadunku i robi się 2t, nie rozumiem o co chodzi


RE: ile tak naprawdę pali legend? - pandrummer1 - 01-26-2015

Panowie nie chcę się mądrować, ale wspomnę,że ekonomiczna jazda to nie jest tak, że jezdzimy wyłącznie na niskich obrotach- wtedy auto spala więcej. Zachęcam do poczytania o tym w sieci, bo ja też musiałem się skorygować i niespodzianka- bardziej dynamicznie = ekonomicznie Uśmiech


RE: ile tak naprawdę pali legend? - sova - 01-26-2015

Jasne, że nie ma co jeździć maksymalnie ekonomicznie Legendem, ale w moim przypadku nie będę też jeździł jak wariat z rocznym dzieckiem w foteliku z tyłu Oczko
Jak sam jadę i mam ochotę pojeździć ciekawiej, to wtedy średnie spalanie mi skacze do ok 15l, tylko raz miałem więcej niż 15l a było to przy podróży z przyczepką 2-osiową z plandeką wysoką załadowaną dużą ilością mebli (IKEA <-> dom), wtedy wyszlo mi 18l prawie.

Szkoda, że nie ma w KA9 na wyświetlaczu podawanego chwilowego spalania, tak z ciekawości chciałbym wiedzieć jakie jest minimalne zapotrzebowanie tego silnika na paliwo i ile bierze jak się go kręci do 5-6k obrotów.