honda legend - strona główna
Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Nasze Auta (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Dział: Samochody Honda/Acura Legend/RL (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! (/showthread.php?tid=2855)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 07-30-2016

Ten LS jest zajebisty, wersja President Uśmiech

A dzisiaj w końcu ogarnąłem wisienkę na torcie : 

 [Obrazek: IMG_20160729_162056.jpg]

W środku wypucowana na Japfest. Na zewnątrz, po 2 ulewach we Wrocławiu ujeb.na jak stół Durczoka ale w Legnicy ogarnę i to.

Spojrzałem sobie na nią - projekt chyba skończony. Wszystkie moje legendowe marzenia spełnione - jak już coś robić to chyba na grubo, czyli Air Ride i koło... ale nie wiem czy to moja bajka. Wystarczy, ze Sobeeh będzie miał to Język


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - SobeeH - 07-30-2016

Szczerze?
odpuściłbym dłubanie w moim stylu... masz idealnie utrzymanego legenda i takie zabiegi mogą mu zaszkodzić...

Ciesz się z tego co zrobiłeś Uśmiech Widziałbym jedynie jeszcze jedną rzecz w Twoim Legendzie czyli owiewki. Reszta- PERFEKT


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 07-30-2016

wiesz co - długo myślałem o nich... ale na forum Acury ludzie psioczą na szum od nich. Nie wiem czy chcę dodać jeszcze więcej źródeł szumu do tego auta Uśmiech


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - pawelszczecin - 08-30-2016

Piękne sreberko. Dopieszczony jak każde auto u Ciebie. Brat bliźniak tak ładny nie jest.


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 09-01-2016

Hej.

Mały update - 3k do wymiany oleju.

Ostatnio wszystkie lampy zostały wypolerowane, silnik wymyty.

[Obrazek: img-20160826-181250.jpg]

[Obrazek: img-20160826-181301.jpg]

[Obrazek: img-20160826-181312.jpg]

[Obrazek: img-20160826-183148.jpg]

[Obrazek: img-20160826-183215.jpg]

Teraz plan na najbliższe tygodnie - mam punkcik rdzy na prawym tylnym nadkolu - przyczyna jest dziwna, bo wygląda jakby ktoś nadkole od środka stuknął. Więc to i klapką, którą mi ktoś dzisiaj uszkodził będą naprawiane (kupiłem uzywana na allegro, ale nie wiem czy podpasuje kolor)

[Obrazek: img-20160831-222449.jpg]


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - Makukrak - 09-01-2016

Wtryski od gazu schowaj pod oslone, bo nie dosc,ze szpeca, to odleglosc od cylindrow rozna i wezyki pewnie przydlugawe.


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 09-06-2016

Ok, pogadam z gazownikami o tym.

Ha, zepsuła się Honda Uśmiech Tzn przez weekend poleciałem do Władysławowa. Wrocław -> Władek 5,5h z postojami i tankowaniem. Wracając na bramkach - widzę dym z okolic wydechu, silnika - od spodu.... siup rzuciłem się na glebę, czuć spaleniznę... ale kapie wyłącznie woda od klimy. Silnik trzyma temperaturę ok, biegi śmigają dobrze. Dzisiaj na podnośnik - nieszczelność przy dyfrze. Jutro Paweł ogarnie uszczelkę i olej i będzie na dniach robione.

Niestety jakieś dziecko porysowało mi klapkę od wlewu i kawałek błotnika przy lampie Smutny Kupiłem nową klapkę ale ma inny odcień. W aucie nie ma ani grama rdzy ale na drugim nadkolu jest wypukłość jakby ktoś od wewnątrz uderzył śrubokrętem - tylko ja to widzę. Plan:
- pomalować klapkę i oba błotniki z tyłu do załamania w połowie i polerka. Nie wiem kiedy ale może na wiosnę już, obczaję niedługo czy znajdę czas, bo za miesiąc lecę na 3 tygodnie na Filipiny z pracy i jak wrócę to już po sezonie w sumie...
- do poprawy są wszystkie zaciski, pomaluję już inna farbą.


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 10-06-2016

Dobra, byłem sporo bez auta, bo nie poganiałem mechanika, auto było robione poza Wrocławiem.

Do wymiany uszczelniaczy w dyfrze zawiecha, skrzynia, wydech w dół... już jest sucho Uśmiech po drodze jeszcze straciłem poziomowanie ksenonów, bo czujnik z przodu był deliktanie wykrzywiony - 3 min i ksenon wrócił na swój odpowiedni poziom.

Dzisiaj umawiam się z lakiernikiem i mam nadzieję, że te szkody po dzieciakach będą ogarnięte. 

Generalnie - ponad rok z autem... a uwielbiam je Uśmiech w przyszłym roku zmiana na GS430 lub LS430, chociaz w towarzystwie Lexów i tak dobrze wygląda Uśmiech


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - Legend95 - 10-06-2016

+ za wytrwałość tym bardziej, że i tak planujesz auto sprzedać.

Nie ujmując jak LFA jeździ to wygląda jak auto dla fryzjerów pedałów, a ten żółty mat dodatkowo to podkreśla - ogólnie nie przepadam za stylizacją nowych lexów. A gdybym miał wieszać plakat na nad łóżkiem to zdecydowanie byłby to Legend, a nie LDFA


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 10-06-2016

Marzy mi się V8 a nowy Legend nie pasuje mi (jeśli miałbym zostać przy V6) Smutny To auto to jest moje oczko w głowie, zawsze dbam o nie lepiej niż o siebie i tutaj wizja potencjalnej sprzedaży nic nie zmienia. Dopoki umowy nie podpiszemy to Legend u mnie ma bardzo dobrze Oczko

w LFA tył jest kiepski, przód jest obłędny. To jest auto, które niestety (lub stety, cholera wie) analizować przede wszystkim przez pryzmat tego jak jezdzi, jak brzmi ... Uśmiech spoko, niedługo do LFA dołączy LC500 Oczko