honda legend - strona główna
Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Nasze Auta (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Dział: Samochody Honda/Acura Legend/RL (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! (/showthread.php?tid=2855)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 05-25-2017

Luz Uśmiech Zagrajmy w otwarte karty. Sprzedałem jedną kierownicę, do USA, bez poduszki.

Na róznych forach motoryzacyjnych działam jakieś 10 lat i bardzo szanuję i rozpropagowywuję rozwiązania autorskie moich kolegów (podaję linki do ich produktów, namiary na nich i ich sklepy) a jak sam do czegoś dojdę to też się tym dzielę - np. patent na rolkę w napinaczu w Legendzie. I jeśli nagle się okaże, że Ty wykorzystasz jakieś moje rozwiązanie, podejmiesz ryzyko finansowe wynikające z tego, że kupisz takich rolek w opór i je sprzedasz z zyskiem - będę mógł mieć pretensję wyłącznie do siebie, że nie spróbowałem i nie zaryzykowałem a Tobie pogratuluję Uśmiech

Nie wiem co mam Ci napisać. Mogę Ci obiecać, że jeśli będziesz chciał kupić taką kierownicę to... bądź szybki, bo znów Cię wyprzedzę Duży uśmiech Aha - http://allegro.pl/kierownica-ladna-drewno-skor-sport-accord-vi-f-vat-i6684848867.html, ta jest lipna, szkoda czasu. Poza tym - uwaga, będę dzielił się swoim doświadczeniem. (początek rady) Jak jednak zdecydujesz się na kupno tej, to przyciski sterowania radiem i tempomatem możesz wziąć od Hondy Odyssey, będzie dużo taniej (koniec rady).  Tak, to jest moja rada i nie będę miał żalu jak ją wykorzystasz.


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - carlos - 05-25-2017

(05-24-2017, 21:36 )pawelszczecin napisał(a): Wydaję mi się że to nieodpowiednie miejsce na takie teksty. Masz jakiś żal pisz do Macieja bezpośrednio. Analizując co piszesz to nie powinienem korzystnie sprzedawać części do Legendów bo jako jeden z niewielu mam duży dostęp a przecież mogę zachować te informacje dla siebie.

Mnie się wydaje, że jest odpowiednie. Bardziej to wyobrażałem sobie tak: wrzuciłem informacje na forum dla wszystkich. Jak ktoś będzie chciał zamontować to sobie sam kupi. Jak stan mu się nie będzie podobać to może się zgłosić np do kolegi jasinskiego i on mu zrobi tak, że będzie miał nówkę sztukę.

(05-24-2017, 21:36 )jasinski napisał(a): Luz Uśmiech Zagrajmy w otwarte karty. Sprzedałem jedną kierownicę, do USA, bez poduszki.

Na róznych forach motoryzacyjnych działam jakieś 10 lat i bardzo szanuję i rozpropagowywuję rozwiązania autorskie moich kolegów (podaję linki do ich produktów, namiary na nich i ich sklepy) a jak sam do czegoś dojdę to też się tym dzielę - np. patent na rolkę w napinaczu w Legendzie. I jeśli nagle się okaże, że Ty wykorzystasz jakieś moje rozwiązanie, podejmiesz ryzyko finansowe wynikające z tego, że kupisz takich rolek w opór i je sprzedasz z zyskiem - będę mógł mieć pretensję wyłącznie do siebie, że nie spróbowałem i nie zaryzykowałem a Tobie pogratuluję Uśmiech

Nie wiem co mam Ci napisać. Mogę Ci obiecać, że jeśli będziesz chciał kupić taką kierownicę to... bądź szybki, bo znów Cię wyprzedzę Duży uśmiech Aha - http://allegro.pl/kierownica-ladna-drewn...48867.html, ta jest lipna, szkoda czasu. Poza tym - uwaga, będę dzielił się swoim doświadczeniem. (początek rady) Jak jednak zdecydujesz się na kupno tej, to przyciski sterowania radiem i tempomatem możesz wziąć od Hondy Odyssey, będzie dużo taniej (koniec rady).  Tak, to jest moja rada i nie będę miał żalu jak ją wykorzystasz.

Ja pracuje w branży budowlanej, i nie zajmuje się handlem rolkami, kierownicami i czymkolwiek jeszcze. Nie potrzebuje kupować ani tej ani innej bo sam mam ją zamontowaną już dawno temu, w czasach kiedy nikomu nie chciało się tego ogarnąć i jeździli z powycieraną skórą. W poprzednim poście napisałem, że możesz sobie sprzedawać co chcesz i za ile chcesz. Nigdzie nie piszesz, że to nie Twój patent, z późniejszymi własnymi modyfikacjami. Moje przemyślenia zostawiam dla siebie. Tak jeszcze dla informacji to ja moją kierownicę z poduszką kupiłem za 140pln więc 350pln za samą to jest cena z kosmosu.
I jeszcze wracając do Twojej rady. W Odyssey też były drewniane kierownice dokładnie takie same jak w Accordzie, ale na naszym rynku prędzej ustrzelisz tą z Accorda 2.3 anglika (bo tylko w nim takie były). Odyssey-a z drewnem widziałem tylko na zdjęciach w google.
[Obrazek: odysseywoodgraindash.jpg]


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - Legend95 - 05-25-2017

W mojej opinii zdradzając swoje know how mogłeś się liczyć z tym, że ktoś wpadnie na to by na tym zarabiać. Więc wyjścia były chyba dwa, no trzy. Zrobić patent na to i dostać prawną ochronę[choć nie wiem czy jest to możliwe], ale jak przypuszczam inwestycja by się nigdy nie zwróciła, bo patenty rozszerzone na cały świat kosztują masę kasy, a kierownica była dystrybuowana w USA. Możesz nie robić nic, i cieszyć się, że Ty dla odmiany zrobiłeś coś charytatywnie i podzieliłeś się z nami Twoją pomysłowością lub mogłeś też siedzieć cicho i pomysł zachować dla siebie. Mam jeszcze 4 rozwiązanie, możesz też skupować kierownice i je sprzedawać Uśmiech To trochę tak jakby rodzina gością co wymyślił koło miała pretensje do tych co produkują opony. Każdy z nas ma swoje zdanie na temat takiego działania co było widać w tych paru postach i jeśli chcecie kontynuować wymianę zdań proszę to zrobić w osobnym wątku - jakiekolwiek posty z etyki tego działania będą usuwane.


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 07-19-2017

Hej

Honda dalej sobie śmiga bez problemów w sumie, muszę tylko tę osłonę termiczną ogarnąć.
A tak - kilometry cały czas się nabijają ;Oczko na razie nie planuję żadnych modów, tylko gruntowne mycie przed Japfestem.

[Obrazek: 3mQGLbj.jpg]

[Obrazek: of4s73n.jpg]

[Obrazek: ptHO0kW.jpg]

A tu z kumplem w 7.... a później reszta jakoś sama dojechała Oczko


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - Shadows - 07-19-2017

Dubai Bandit :p


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - pawelszczecin - 07-19-2017

Legend prezentuje się zacnie i ponadczasowo przy tych beemkach.


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - Peter - 07-19-2017

Bardzo lubię E 38, choć nie tak bardzo jak KA 9Oczko
Niemniej na tych fotkach przy Legendzie-siódemka wygląda jak mały kompakcik.


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - Bonio86 - 07-21-2017

ze względu na kolor, dałbyś na 7me biały lub srebrny i zmieniłbyś zdanie


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - pawelszczecin - 07-22-2017

sory za ot ale siedziałem w E38 a jestem dość "duży" i w Legendzie było mi wygodniej patrząc na miejsce kierowcy.


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - Bonio86 - 07-25-2017

a z tyłu?
z tyłu to powiem tyle że mój avalon deklasuje legenda ilością miejsca z tyłu, nie pamietam jak było w e38 bo już parę ładnych lat nie siedziałem więc nie chcę gadać bzdur