honda legend - strona główna
Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Nasze Auta (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Dział: Samochody Honda/Acura Legend/RL (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! (/showthread.php?tid=2855)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 07-27-2017

Zeby nie było, że piszę wyłącznie o tym jak to auto jest bezawaryjne i mnie nie zawodzi. Taki wał Uśmiech

Ale po kolei. Lecieliśmy z Wrocławia na urodziny Tejsted do Łodzi w ten weekend.

Podczas jazdy (140-160) auto delikatnie szarpnęło kilka razy, mignął kilka razy check engine i zgasł. Auto jechało dalej ok, ale sytuacja się powtórzyła. Więc wyłączyłem gaz i przez kilkanascie km spokój - idealna jazda, zero błędów. Po zjechaniu z S8 i postoju na światłach (a tak naprawdę już podczas dojazdu do świateł) auto osłabło, zaczęło pracować głośno i wpadło w duże wibracje. Szczeście - parking przy Lukoilu był więc podjechałem, auto zgasiłem.

Jedna część wydechu (tak jakby zaślepka z boku aż czerwona), lekki dym.

Wychodzi na to, że przestał palić na którys z cylindrów (1, 2 ?) spalał bezynę w wydechu i stąd ten gorąc. podjechali znajomi, było przekładanie cewek, świec, pomagały chwilowo wyłączenia aku. Generalnie auto raz pracowało ok, raz zle. Wróciło do Wrocławina lewecie, k@#$#@.

Od tamtego czasu jezdzi ok, chociaz wczoraj złapało check engine permanentny i pod domem zaczęło znów nierowno chodzić. Dzisiaj jadę podpiąć kompa a jutro na sprawdzenie instalacji elektrycznej od gazu.

W tym wątku nie ma ściemy, jak coś sie psuje to ma być opisane Uśmiech


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - Bonio86 - 07-27-2017

ostro, czili póki co wielka niewiadoma?


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 08-17-2017

dalej - generalnie auto stoi u mechanika, niestety sezon urlopowy i nie było okazji się autem zająć. Mój poziom irytacji jest gigantyczny.

Na pewno nie gaz, prawdopodobnie albo gryzoń coś przegryzł albo sterownik od silnika.

Chyba szybciej będzie jak się przebranżowię i zostanę mechanikiem.

Ma ktoś może schematy instalacji elektrycznej do Legenda z 2001 ?


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 10-12-2017

Ok, temat ogarnięty.

Problem błachy, bo poleciały ... dwie masy w wiązce silnika. Generalnie nie miałem głowy by cisnąć mechaników by szybko ogarniali auto, ale mam sprawdzone wszystkie moduły w aucie Oczko

jest prawie idealnie, silnik pracuje aksamitnie, ale złapał check engine dzisiaj, tylko musimy jeszcze mapy od gazu poogarniać w piątek. Możliwe też że sonda mówi papa, ale auto pracuje super Uśmiech z uśmiechem dzisiaj jeździłem.


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - pawelszczecin - 10-12-2017

Bardzo dobra wiadomość ! Ja też swojego odebrałem po wymianie rozrządu i jest poezja.


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 11-22-2017

Legend w lutym/marcu będzie szedł na sprzedaż, gdyż zamówiłem auto służbowe sobie a dwóch wielkich fur nie chce mi sie trzymać.
Legend jeździ codziennie.
Będę ogarniał ten katalizator, bo check się śweci, ale to jedyny objaw.


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 03-05-2018

Hej.

Maly aktual ode mnie.

Legend pozbył się bocznej szyby i kamerki samochodowej jak byłem na urlopie...

[attachment=1717]

A dzisiaj na spocie JDM Wrocław - mega niespodzianka. Mieliśmy w zeszłym roku zobaczyć się w Łodzi a tu...

[attachment=1718]

[attachment=1719]

Mega!


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - skreczot - 03-05-2018

ooooDuży uśmiech dobrze ze tu zajrzałem parę dni jej nie widziałem i juz się stęskniłem


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - wojak - 03-05-2018

Komuś łapy swędziały  O matko


RE: Jasinski KA9 2001 - wielki powrót! - jasinski - 03-30-2018

https://drive.google.com/open?id=1YhkIdRVHjFyO2OMmRsn323dsFeVc7-a1

Superb przyjechał wczoraj.

Pierwsze odczucia.
- nawet jedzie
- wygląda bardzo ładnie, kolor chyba najlepszy z oferty skody
- wnętrze jest gigantyczne
- audio brzmi bardzo dobrze
- nie wiedziałem, że będzie sterowany fotel pasażera z kanapy Oczko
- otwierana klapa ruchem nogi nawet się sprawdza Uśmiech
- wady ? 18tki wyglądają na mniejsze i się czasami tłuką. Nic poza tym.

Detale:
- 1.4 tsi 150 koni dsg 7 biegów - miałem limitacje na co2, a chciałem po prostu mieć leniucha.
- wersja style, ma wszystko co mi jest potrzebne bo xenon, lepszą nawi, dodatkowy system grajacy, wszystkie fotele grzane, przód w elektryce z pamiecia i jeszcze trochę Uśmiech

Legend idzie w przeciągu 2 tygodni na sprzedaż oficjalnie, bo mam jeszcze 407 ktorą jezdzi żona więc ciezko bedzie taką flotę utrzymać.