honda legend - strona główna
Lakier - polerka - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KB1 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Lakier - polerka (/showthread.php?tid=3130)

Strony: 1 2 3 4


Lakier - polerka - marcintenisozo - 01-11-2016

Witajcie,
Mój Legend ma już parę lat i czarny lakier trochę się sponiewierał.
Wiosna coraz bliżej Uśmiech więc myślę powoli o polerce.
Co polecacie?
Myślałem, aby samemu się do tego zabrać, ale mogę więcej popsuć niż naprawić...
Co myślicie?


RE: Lakier - polerka - dariusz2880 - 01-11-2016

Podejdź do warsztatu zapłacisz 300zl i masz spokoj Oczko


RE: Lakier - polerka - womer - 01-11-2016

(01-11-2016, 15:28 )dariusz2880 napisał(a): Podejdź do warsztatu zapłacisz 300zl i masz spokoj Oczko

300zł za dobrą polerkę? chyba skody fabia...


RE: Lakier - polerka - dariusz2880 - 01-11-2016

Ja musze maskę i zderzak malować od kamyków i wtedy folie daje przezroczysta Oczko


RE: Lakier - polerka - womer - 01-11-2016

folia to bardzo fajny pomysł Uśmiech interesujący temat


RE: Lakier - polerka - dariusz2880 - 01-12-2016

Folia tak pisałem do jednej firmy o folie 3m chciałem żółty to wyliczyli mi na całe auto 1700zl netto jeszcze trzeba firmy szukać co okleji..

Ale stwierdziłem ze maluje maske i zderzak potem koleje kometny zderzak kawałek maski i kawałek błotników folia przezroczysta i bedzie dobrze jeszcze myśle czy żeberek nie oklejac w Carbon?

Ale narazie i tam czekam na info z AirRide o zawias koszty itp ...


RE: Lakier - polerka - Peter - 01-12-2016

Marcin, polerka fajny temat, niemniej polecam dobry zakład autodetailingowy.
Samo polerowanie to nie wszystko - mycie detailingowe, powłoki finiszujące to sa bardzo ważne aspekty takiej operacji.
W temaci folii - jestem ciekaw oklejenia auta np.: folia w kolorze metalizującym.
Tu jednak nasuwa się mnóstwo pytań: koszt/trwałość/jak trzeba przygotować lakier przed klejeniem/jak zachowa się blacha-lakier-folia gdy nakleimy ja np.: na mały purchelek?


RE: Lakier - polerka - dariusz2880 - 01-12-2016

Folia przy prawidłowym użytkowaniu powinna bez większych problemów wytrzymać na samochodzie kilka lat a purchelek to raczej trzeba go usunąć i prysnąć podkładem ...


RE: Lakier - polerka - kemot - 01-12-2016

Wow, caly samochod w folii? Niezle Duży uśmiech. Ja kupilem do testow folie i jak bedzie wszystko ok to bede oklejal chromy. Moze przednia maske i tyle.
Polerka oslabia lakier, tego unikam, dziwne, ze Ci juz sie tak sponiewieral marcintenisozo. Honda troche latek ma, ale bez przesady, zabytkiem jeszcze nie jest Oczko


RE: Lakier - polerka - marcintenisozo - 01-14-2016

Może przesadzam, ale jednak nie zapomnę, jak stanąłem koło KB1 Petera...
Dzień do nocy. Pitera lśnił, mój był czysty , więc też powinien, a jednak... więc jest co poprawiać.
Staram się myć poza automatami ze szczotkami, ale zdarzyło się i to też zostawiło ślady.
Folii nie rozpatrywałem, ale może rozejrzę się w temacie.