honda legend - strona główna
Poziomowanie swiateł - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KB1 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Poziomowanie swiateł (/showthread.php?tid=3642)

Strony: 1 2 3 4


RE: Poziomowanie swiateł - mruwa - 09-21-2017

(09-21-2017, 1:55 )Peter napisał(a): Po podpięciu HDS można zrobić diagnostykę AFS.
Być może jeden/dwa reflektory skrętne zablokowały się z jakiegoś powodu w jednym skrajnym położeniu, stąd tak słabe światło.
Dlaczego wymieniałeś lampy przednie?

Lampy wymieniłem bo miałem peknięte z przodu. Zrobione w ASO Hondy w Długołęce. Przy okazji pytanie: czy wszystkie lampy oryginalnie od nowości mają lekko "ściemnione" lustro? Byłem zaskoczony gdy po wymianie od razu miały kolor lekko grafitowy a nie czysto srebrny. Wiem, że wygląda to super bo nadaje charakteru ale nie byłem pewny czy tak ma być.


RE: Poziomowanie swiateł - Locky - 01-05-2018

Witam zastanawia mnie jedna rzecz.Miałem problem ze świecącym AFS (kupiłem auto juz z tym problemem więc nie wiem jak powinno być) wyczyściłem czujniki przy tylnym i przednim kole.W przednim czujniku był syf i zgnite sprężynki, wymieniłem je na nowe wypsikałem ścieżki preparatem do regeneracji potencjometrów i komunikat znikł czyli komputer nie widzi problemów w układzie.Światła cały czas są w tej samej pozycji. W innych autach zaraz po włączeniu świateł unosiły się do właściwej pozycji a tu nic. Dziś dopiero naprawiłem światła włożyłem nowe żarówki i wyczyściłem czujniki,robi się ciemno więc zaraz pojadę na testy.Jak jest u Was światła podnoszą sie po uruchomieniu?A jak jest ze skręcaniem świateł czy skręcają też na postoju czy dopiero podczas jazdy?


RE: Poziomowanie swiateł - Reddwarf - 01-05-2018

(01-05-2018, 1:01 )Locky napisał(a): Witam zastanawia mnie jedna rzecz.Miałem problem ze świecącym AFS (kupiłem auto juz z tym problemem więc nie wiem jak powinno być) wyczyściłem czujniki przy tylnym i przednim kole.W przednim czujniku był syf i zgnite sprężynki, wymieniłem je na nowe wypsikałem ścieżki preparatem do regeneracji potencjometrów i komunikat znikł czyli komputer nie widzi problemów w układzie.Światła cały czas są w tej samej pozycji. W innych autach zaraz po włączeniu świateł unosiły się do właściwej pozycji a tu nic. Dziś dopiero naprawiłem światła włożyłem nowe żarówki i wyczyściłem czujniki,robi się ciemno więc zaraz pojadę na testy.Jak jest u Was światła podnoszą sie po uruchomieniu?A jak jest ze skręcaniem świateł czy skręcają też na postoju czy dopiero podczas jazdy?

https://www.youtube.com/watch?v=xgCLuBITdgk


RE: Poziomowanie swiateł - Locky - 01-05-2018

Reddwarf dzięki ładnie opisane.No więc tak jestem juz po testach, światła po włączeniu nie unoszą się, nie poziomują jednak świecą dość daleko żeby swobodnie się poruszać.W Accordzie świeciły troszkę dalej i wstawały po włączeniu.Natomiast skręcanie działa, doczytałem już w którymś z tematów i zobaczyłem na tym filmiku od Reddwartfa że uruchamiają się przy ok 30km/h. Jest ogólnie git ładnie doświetlają zakręty nowe żarniki więc świecą też ładnie.Próbowałem wyłączyć tym przyciskiem po lewej i nic. Próbowałem na różne sposoby ale nie reaguje.Ogólnie to jest tam chyba jakiś problem z wiązką bo te przyciski nie są podświetlone i nie reagują.Muszę jakoś dobrać się żeby nic nie połamać i sprawdzić czy są w ogóle podłączone.Muszę się upewnić więc pytam czy u Was światła podnoszą się tuż po uruchomieniu czy nie?Bo nie wiem czy je po prostu wyregulować czy grzebać dalej.Pozdrawiam


RE: Poziomowanie swiateł - NethroN - 01-08-2018

Mam pytanko, jak zweryfikowac czy skrecanie oraz poziomowanie swiatel dziala prawidlowo ? Czy jak cos nie domaga to wywala blad ze swiecaca sie lampeczka czy niekoniecznie ?


RE: Poziomowanie swiateł - Locky - 01-08-2018

Kupiłem auto już z komunikatem AFS. Nie idzie tego nie zauważyć hehe.Światła świeciły całkiem daleko jednak nie unosiły się i nie skręcały.Niektórzy w innych autach narzekali że przy błędzie AFS światła świecą pod auto i nie unoszą się, a u mnie świecą daleko a też nie unoszą się.Więc sam nie wiem czy u mnie działa poprawnie.Podjechałem na stację diagnostyczną na wymianę żarówek i diagnozę. Podpięli komputer wyskoczył błąd B2141 czujnik ugięcia sprężyny błąd sygnału. Więc metodą prób i błędów zdjąłem najpierw tylne koło rozebrałem czujnik i tam było wszystko ok, a potem przednie koło i tam już był bałagan.Wiedziałem który czujnik kupić.Dostała się woda i sprężynki zgniły,na szybko naprawiłem wymieniając sprężynki od długopisu.Rozebrałem 7 długopisów wybrałem sprężynkę o podobnym skoku i sztywności uciąłem na odpowiednią długość podgiąłem uciętą krawędź do poziomu, zeszlifowałem krawędzie styku po obu stronach sprężyny tworząc płaszczyzny (żeby sprężyna dotykała jak największą płaszczyzną)wyczyściłem i ok.
Ogólnie to nie wiem jak dokładnie sprawdzić działanie układu.W czasie jazdy w nocy jechałem slalomem i światła pięknie skręcały doświetlając pobocze, a samo poziomowanie mam zamiar sprawdzić w garażu zapalę światła zaznaczę linię na ścianie załaduję kumpla do bagażnika i sprawdzę czy światła same się wyregulowały czy nie.


RE: Poziomowanie swiateł - Peter - 01-08-2018

(01-08-2018, 18:40 )Locky napisał(a): Kupiłem auto już z komunikatem AFS. Nie idzie tego nie zauważyć hehe.Światła świeciły całkiem daleko jednak nie unosiły się i nie skręcały.Niektórzy w innych autach narzekali że przy błędzie AFS światła świecą pod auto i nie unoszą się, a u mnie świecą daleko a też nie unoszą się.Więc sam nie wiem czy u mnie działa poprawnie.Podjechałem na stację diagnostyczną na wymianę żarówek i diagnozę. Podpięli komputer wyskoczył błąd B2141 czujnik ugięcia sprężyny błąd sygnału. Więc metodą prób i błędów zdjąłem najpierw tylne koło rozebrałem czujnik i tam było wszystko ok, a potem przednie koło i tam już był bałagan.Wiedziałem który czujnik kupić.Dostała się woda i sprężynki zgniły,na szybko naprawiłem wymieniając sprężynki od długopisu.Rozebrałem 7 długopisów wybrałem sprężynkę o podobnym skoku i sztywności uciąłem na odpowiednią długość podgiąłem uciętą krawędź do poziomu, zeszlifowałem krawędzie styku po obu stronach sprężyny tworząc płaszczyzny (żeby sprężyna dotykała jak największą płaszczyzną)wyczyściłem i ok.
Ogólnie to nie wiem jak dokładnie sprawdzić działanie układu.W czasie jazdy w nocy jechałem slalomem i światła pięknie skręcały doświetlając pobocze, a samo poziomowanie mam zamiar sprawdzić w garażu zapalę światła zaznaczę linię na ścianie załaduję kumpla do bagażnika i sprawdzę czy światła same się wyregulowały czy nie.

MacGyver-gratuluję pomysłowości Oczko


RE: Poziomowanie swiateł - NethroN - 01-09-2018

Opis niezly Uśmiech Pomysly tez fajne Uśmiech Szkoda ze fotek nie zrobiles z naprawy czujnika. Byloby dla podomnych Uśmiech

U mnie jeden reflektor skreca napewno. Przyuwazylem jak zatrzymalem sie przy szybszym wjechaniu we wjazd. Swiatlo fajnie podazylo ze strony lewej do srodka auta. Nie wiem jak z prawej, ale sprawdze.

Co do kumpla w bagazniku to tylko go nie zamknij ablo paluchow nie przytrzasnij Język


RE: Poziomowanie swiateł - Locky - 01-09-2018

Nie miałem czasu na zdjęcia robiłem na szybko w robocie zajęło 20 min.I tak będę musiał znowu rozbierać bo nie miałem czasu pomyśleć jak to uszczelnić,skoro woda dostała się tam tzn za chwilę będzie to samo pewnie z biegiem czasu jakiś oring na osi sparciał i trzeba nowy założyć.Planem było żeby zdiagnozować który czujnik wymienić a nie regeneracja.
Nie wiem jak z tą regulacją świateł zrobiłem skalę na ścianie wlazłem sam do bagażnika i nic się nie reguluje.Zastanawiam się czy nie ma tam jakiegoś opóźnienia w działaniu może jakiś komputerek zbiera informację z czujników i uśrednia wartości żeby światła się nie dyndały co nierówność.
Światła teraz świecą bardzo dobrze myślałem że trochę za nisko jednak zrobiłem traskę ok 100km w nocy i rewelacja teraz po wymianie żarników i naprawie czujnika jest elegancko długie światła włączałem tylko dla zabawy.Spokojnie mogłem cisnąć z podróżną prędkością na krótkich i wzrok się nie męczył widoczność bardzo dobra.Tzn światła są wypoziomowane więc pewnie działają hehe


RE: Poziomowanie swiateł - Locky - 01-10-2018

Znalazłem zdjęcia rozebranego czujnika na rosyjskiej stronce, mam też kilka swoich zdjęć więc można coś skleić.
Potrzebujemy śrubokręt krzyżak, kluczyk 10,szmatka do czyszczenia i preparat do regeneracji potencjometrów.Robota bardzo prosta i każdy kto da radę sam zmienić koło spokojnie sobie poradzi.Najtrudniej jest zdjąć koło bo te śrubki ciężko odkręcić seryjnym kluczem u mnie wygina się hehe.
Tak wygląda przedni czujnik po wyjęciu
[Obrazek: 39608854691_6a466bc31a_k.jpg]20180104_111215 by Michał Dębski, on Flickr
[Obrazek: 24740877127_04e991a136_k.jpg]20180104_111208 by Michał Dębski, on Flickr
Odkręcamy te najłatwiej dostępne śruby dwie od karoserii i jedna od wahacza.Staramy się nie uszkodzić tego aluminiowego łącznika bo jest bardzo delikatny.
Tak wygląda sprawny czujnik wszystko czyste po otwarciu wystarczy potraktować preparatem i złożyć
[Obrazek: 39579616822_0ab0fddeaf_b.jpg]181591cs-960 by Michał Dębski, on Flickr
Tak wygląda czujnik do którego dostała się woda no i podobnie wyglądał mój czujnik tylko u mnie zgniły dwie sprężynki.Na tym zdjęciu widać też że tu woda dostała się bokiem przez uszczelkę a u mnie przez ośkę
[Obrazek: 24740878577_73352c2d93_b.jpg]1d591cs-960 by Michał Dębski, on Flickr
[Obrazek: 38900646874_44b2b4d617_b.jpg]73d591cs-960 by Michał Dębski, on Flickr
Należy wyjąć sprężynki,wszystko wyczyścić i jak sprężynki nadają się do ponownego założenia to wyczyścić i złożyć a jak nie to dorobić nową ja ja musiałem zrobić.Teraz już mój przypadek znalazłem jedną ze sprężynek i dla przykładu dorobiłem na wzór
[Obrazek: 39608855251_3b92e18354_k.jpg]20180109_095541 by Michał Dębski, on Flickr
[Obrazek: 24740877747_6f2e694cc6_k.jpg]20180109_095359 by Michał Dębski, on Flickr
[Obrazek: 39579616792_a37711fbe8_k.jpg]20180109_102106 by Michał Dębski, on Flickr
Czyścimy wszystko i psikamy kontaktem po ścieżkach i po tym zabieraku, sprężynki też można wypsikać.Ja użyłem takiego preparatu za 5 zł ale wiem że są lepsze markowe itd u mnie zdał egzamin wielokrotnie.
[Obrazek: 24740878387_55e9983303_k.jpg]20180109_100308 by Michał Dębski, on Flickr
W accordzie miałem zepsuty czujnik położenia gazu  tam była większa afera bo tam był czujnik nierozbieralny i trzeba było go rozciąć a potem skleić.Był czysty w środku wyglądał jak nowy myślałem że to nie tu problem psiknąłem na odczepnego złożyłem i ku mojemu zdziwieniu działał jak nowy i to full czasu aż sprzedałem auto.Więc po rozebraniu psikamy nawet z pozoru czysty czujnik .