honda legend - strona główna
Legend-y z Allegro i otomoto - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Giełda (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Samochody z ogłoszeń! (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Legend-y z Allegro i otomoto (/showthread.php?tid=413)



RE: Legend-y z Allegro i otomoto - kemot - 11-01-2017

Dobrze jakbys mial jakies inne w okolicy do objerzenia, nawet poza zasiegiem cenowym. Wtedy zaczniesz sie orientowac w odglosach, zuyciu itd.


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - Rzymek - 11-01-2017

(11-01-2017, 1:58 )be_free napisał(a): Może jestem przewrażliwiony ale przy dodawaniu gazu nie jest to czyste v6 - coś tam słychać dodatkowo ale może ten tym tak ma.

Jak się nie sprzeda to podjadę w sobotę i nagram ten dźwięk.

Słuchaj chyba lepiej być przewrazliwionym niż napalonym? zawsze to później trochę taniej. A jeżeli chodzi o pracę motoru może zawory do regulacji?  Wuja jak kupował kb2 też najpiękniej to nie pracowało ,Po regulacji zdecydowanie lepiej


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - be_free - 11-01-2017

Pytanie czy jest może jakiś użytkownik z forum z okolic Katowic ?
Byłoby fajnie na moment się spotkać i ewentualnie porównać.


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - Legend95 - 11-01-2017

jeśli słyszysz podejrzany dźwięk tzn, że coś jest nie tak. Ten silnik pracuje cicho, a na wolnych obrotach po otwarciu maski można słyszeć jedynie pykanie cewek.


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - refi68 - 11-02-2017

tez tak miałem iz jak kupowałem swojego KB1 to słyszałem podejrzany dźwięk, a wiedziałem tylko dlatego iż przedtem jeździłem kolegi KB1 i było słychac różnicę.
Jak nie ma porównania to cięzko to wychwycić i potwierdzam iz ten silnik chodzi aksamitnie i jest bardzo cichy.
be tthe way - u mnie to były łożyska przy pasku klinowym do wymiany.


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - bartekopoczno - 11-03-2017

Witam szukam Legenda Uśmiech i widze ze nie tylko ja Język Byłem dzisiaj oglądać tego Legenda z Katowic. Nie ma co auto przygotowane do sprzedażny tj umyte pachnące. W porównaniu do innych legend ów to od razu rzuca sie w oczy kierownica i podłokietnik są w super stanie jak na ten przebieg na pewno były robione nie wim czy wymieniane. Do tego rzeczywiście jest jakiś cichy stuk albo nie wiem syk w pracy silnika tzn nie jest to jakieś mocne czy coś ale legend wcześniejszy bez wypadkowy 340k chodził równiej i ciszej. Te rzeczy ujdą natomiast podczas jazdy z moim mechanikiem tj bawienie się manualnie biegami i kręcenie do maxa na sporcie itp nagle jakby się skrzynia zawiesiła przy redukcji tzn dluuugo schodził w dół jakieś 4s po czym wywaliło checka. po podłączeniu kompa pokazał się "inny bład automatycznej skrzyni biegów" . Ogólnie diler był tak samo zaskoczony ja my, powiedział że to sprawdzi i da nam znać. Może rzeczywiście miał pecha. Rozmyśliłem się nawet zapomniałem że mam czujnik do lakieru. Oglnie auto zadbane w środku. Może to jakiś dziwny błąd komputera ale wydaje mi się ze jak na Honde przystalo to coś jest nie tak.... Smutny Jednak za KB1 trzeba dac $ pewnie stanie w granicach 40k no nic.


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - Szczebiot - 11-03-2017

Dobrze że sprawa wyszła podczas jazdy testowej. Niestety kupując używane auta trzeba się liczyć z takimi przygodami, nawet gdy kosztują 40-50 i więcej.

Przypomniała mi się historia z forum A6 gdzie pewna osoba kupiła idealne S6 C7 za grubo ponad 100kpln. Z gwarancją dilera, auto po przejechaniu 1000km wysrało silnik, ukreciło korbowody i zrobiło sałatkę w środku (silnik ten sam co w Lambo)
Bidok nie dostał ani złamanej złotówki. Nie mówiąc o tym ile kasy poszło na sądy...

Nigdy nie ma pewności co się kupi, można tylko ograniczyć ryzyko. Dobrze że do tematu podchodzisz na chłodno a nie napalony jak szczerbaty na suchary.


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - bartekopoczno - 11-03-2017

Dobra panowiw a ktos zna TO auto? https://www.otomoto.pl/oferta/acura-rl-acura-acura-rl-honda-legend-4x4-300-km-lpg-zamiana-bmw-z4-prins-ID6zcJBC.html

Musialbym jechać cala PL. Ogolnie kontakt utrudniony wlasciciel wyslal screny historii pojazdu jednak nie chce wyslac danych z vin i pierwsza rej itp sby samemu sprawdzic :/ podeslal jakies foty polowa z nich byla z mondelo ale to szcsegol. Cala rozmowa sprowadza sie do przyjechania i sie dogadamy.


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - bartekopoczno - 11-03-2017

I z innej beczki widzialem na zywo ta ACURE TL jeszcze jak byla za 24 a nie 17.... Brak slow https://www.otomoto.pl/oferta/acura-tl-acura-tl-2004-3-2-270-km-stan-techniczny-idealny-ID6z6T5J.html

Ogolnie to nie wiem od czego zaczac. Przez telefon auto mjalo byc do malych poprawek lakierniczych... Doslownie rzaden ale ro rzadeb element nie mial wady kazdy porysowany obity odprysk itp wszystkie lampy zaparowane, silnik chodzi jak tdi. Przednia i boczne szyby nie orginalne szpachla na 2cm maska dach i bagaj. Auto po dachowaniu. Brat ma TLke i dlatego przyjechalem z nim. Skrzynia szukala dlugo biegow silnik nie mial mocy o 20% gdzies. Po podlaczeniu kompa masa bledow silnik skrzynia itp. Po wsadzeniu 30k dalej byl by to trup. Nie wiem jak moge zablokowac tego oszusta na ottomoto. Ogolnie zdjecia to sa chyba jak on kupowal. Auto ma 4 lata i poprostu je zniszczyl srodek tak samo kazdy z czesvi porwana przypalona porysowana nawet sie na czesci nienoplaca. Brak obryswoki lewej. Ogolnie stojac pod brama tj 10m od auta juz wiedzialem ze go nie wezne ehh 9h jazdy w dupe. A i jeszcze metoda chalupnicza dorobione spryski przednuch lamp. Normalnie byko mi glupio ze zaciagnelem brata po takiego trupa. Dobrze ze dzieci byly na podworku takie cos powino byc karalne. MALO TEGO TERAZ WIDZE ZE PONOWNIE WYSTAWIL PO MIESIACU CISZY.... Ps kupie legenda ktos cos? Uśmiech


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - Szczebiot - 11-03-2017

Wiesz co, spójrz na cenę... nie ma czegoś takiego jak okazja, po drugie to acura, czyli USA, a teraz sam odpowiedz sobie na pytanie jakie auta opłaca się ściągać ze stanów... na pierwszy rzut oka auto nie jest pucowane, albo jest, tylko lakier już w takim stanie.