honda legend - strona główna
Legend-y z Allegro i otomoto - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Giełda (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Samochody z ogłoszeń! (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Legend-y z Allegro i otomoto (/showthread.php?tid=413)



RE: Legend-y z Allegro i otomoto - termoba77 - 01-22-2019

(01-22-2019, 3:15 )Garate napisał(a): A co to znaczy "dłuższy czas" ? 2 mc czy dwa lata ?
Prawda jest taka że każde 17 letnie auto jest "miną"

Czas po którym zweryfikuje się podczas użytkowania wszystkie niedomagania, które mogą narastać w czasie


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - Garate - 01-22-2019

Czyli każde może być miną


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - Makukrak - 01-22-2019

Kazde moze byc "mina" tak jak mowisz, ale tez w kazdym prawdopodobienstwo bycia mina jest rozne i wlasnie za to prawdopodobienstwo sie placi cene wyzsza.


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - termoba77 - 01-23-2019

(01-22-2019, 17:54 )Makukrak napisał(a): Kazde moze byc "mina" tak jak mowisz, ale tez w kazdym prawdopodobienstwo bycia mina jest rozne i wlasnie za to prawdopodobienstwo sie placi cene wyzsza.

Dokładnie


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - Garate - 01-23-2019

Normalnie jak politycy ? Panowie zaczęło się od tego że że jeden z kolegów napisał że jak się kupi za 8500 to się będziemy cieszyć że jedzie bo to trup.
Zresztą nie ma co kontynuować tematu. Tak często w życiu bywa że miłość do kogoś lub czegoś ..... ?


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - matthieu - 01-31-2019

Cześć,

czy poniższa Legenda przewijała sie już na forum, ktoś ma jakieś zdanie / opinię na temat jej stanu?

https://www.olx.pl/oferta/legend-pelna-dokumentacja-czarne-blachy-CID5-IDxt1Fq.html

ogłoszenie wygląda uczciwie.


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - Roni0127 - 02-22-2019

Witam! Już kiedyś pytałem o tą szt. ale bez odzewu! Od tego czasu parę osób na tym forum pochwaliło się zakupem KB1 więc może szukając egzemplarza dla siebie oglądali tą szt. :

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-legend-executive-plus-sh-awd-4x4-300-km-gaz-lpg-fra-vat-marza-ID6B5jpG.html#75f4a997ae

Czy ktoś może coś powiedzieć o tym aucie?

Przyznam że pod pewnymi względami szukam czegoś w ten deseń, niemniej jednak ten egzemplarz nie budzi mojego zaufania. Może ktoś napisze że się czepiam ale chodzi chociażby o to jak malowane są listwy na zderzakach. Oglądałem już sztuki ze wszystkich dostępnych czy niektórych archiwalnych ogłoszeń, obejrzałem w necie mnóstwo zdjęć KB1 i kilka sztuk na żywo i nigdzie, dosłownie nigdzie nie widziałem żeby te listwy w całości były malowane w kolorze nadwozia. Zawsze mniej więcej 2/3 szerokości listwy od dołu jest malowane w kolorze nadwozia a 1/3 od góry w kolorze chromu. We wspomnianym egzemplarzu dodatkowo jest to o tyle dziwne że na listwach drzwiowych ten pseudo-chrom jest ale na listwach zderzakowych (przód/tył) już go nie ma.

I tu pytanko:
Czy były fabrycznie malowane egzemplarze w taki sposób jak ta sztuka z ogłoszenia??? (Chyba nie!?)

Poza tym jeszcze jedno, jak montowano czujniki parkowania w KB1? Czy było to standardowe wyposażenie czy też nie? Pytam bo na zderzakach niektórych egzemplarzy są one widoczne a na niektórych ich nie widać. Nie wiem czy to jakość zdjęć utrudnia ocenę czy była to jakaś opcja montowana dodatkowo?

Dzięki za ewentualne podpowiedzi i sugestie!


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - AWIK - 02-22-2019

Ciekawe, czemu zdjęcie zrobiono chwilę po podłączeniu aku (ekran wyboru języka na wyświetlaczu)?
Listwy - ja chętnie swoje też bym pomalował, bo chrom z nich i z grilla niestety schodzi.
Czujniki parkowania - wydaje mi się, że to była opcja montowana lokalnie w ASO.


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - Peter - 02-23-2019

Czujniki są oryginalne w tym aucie i tylko w takiej wersji z koszyczkiem występowały i były montowane przez ASO jako wyposażenie fabryczne dodatkowe.
Nie było "niewidocznych" czujników.
Listwy lakierowane oczywiście nie oryginalnie więc należy domniemywać dlaczego były lakierowane?


RE: Legend-y z Allegro i otomoto - danielofski - 02-23-2019

Tak jak piszesz, listwy powinny być chromowane od góry. To, że są pomalowane łączyłbym najprędzej z faktem zamontowania czujników, które fabrycznie nie były montowane. Być może chrom był uszkodzony, dodatkowo montował czujniki i postanowił pomalować całe zderzaki. Oczywiście lepiej i ładniej byłoby, gdyby ten chrom tam był, ale jeżeli motywem malowania była tylko 'estetyka' a nie naprawa blacharska to jeszcze nie koniec świata. Nie mniej to już trzeba stwierdzić na miejscu.
Ogólnie samochód dobrze wygląda choć widać też, że został raczej dopieszczony na sprzedaż. Cena dość wysoka, ale z drugiej strony to mnie nawet cieszy.
Przeglądałem niedawno ogłoszenia archiwalne sprzed roku, dwóch i porównując je do obecnych dochodzę do wniosku, że ceny nie tylko nie spadają, ale wręcz nieznacznie wzrosły. Chodzi mi głównie o te oferty, które przedstawiają ciekawe propozycje (umęczone wiadomo, że można kupić nawet dużo taniej). To dla mnie pozytywny sygnał, daje szansę, że zadbane egzemplarze jeszcze długo mogą być w cenie.