honda legend - strona główna
Xenony w lampach Legend - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Techniczne (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: ZTS(zrób to sam) (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Xenony w lampach Legend (/showthread.php?tid=438)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Xenony w lampach Legend - Legend95 - 01-18-2012

oj, ale kombinujesz Uśmiech

ale ktoś musi iśc dookoła tych otwartych drzwi Uśmiech

soczewki jakie masz konkretnie?(producent)

Malowanie lamp wewnętrz to kwestia gustu-czasem, jak są kiepskie maskownice lub ułożenie soczewek robi się tak aby uniknąć refleksów swiatła.

Zestaw markowy poskładany na pewno będzie lepszy, choć chińczyki nie są złe, tanie zestawy odznaczają się kiepskimi żarnikami(kiepskie swiatło, nierównomierne wypalanie się), ponadto przetwornice buzują zakłóceniami po radiu Uśmiech

pochwal się fotkami z prac !!


RE: Xenony w lampach Legend - Yogi - 01-18-2012

ciemny srodek bedzie pasowal ale tylko w ciemnym aucie Oczko napieraj jestem ciekaw efektu.


RE: Xenony w lampach Legend - bigul - 01-19-2012

Hella e55, valeo.
Jeżeli chodzi o szprejowanie środka na czarno to chyba jednak się na to skusze.

Powiedzcie mi tylko jak to jest z tym kolorem światła, te markowe auta, które obcenie mają bixenony audi/bmw/volvo itp to mają wsadzone żarniki 6000K?
Czy pomiędzy 4000-5000k. Bo mi zależy na takim "błękitnawym" świetle jak to jest w tych nowych autach.

Jeszcze mnie tylko zastanawia bo obecnie mam edmy i tam mam światła mijania załączane poprzez przekręcenie manetki i długie poprzez odbicie jej czyli są osobno. Zaś w tych JDM'ach na soczewce będę mieć długie/krotkie w jednym to jak będę mógł załączyć te światła, które są tam pierwotnie zrobione jako przeciwmgielne z żółtą żaróweczką?



RE: Xenony w lampach Legend - Legend95 - 01-19-2012

bardzo popularne soczewki-przed założeniem sugerowałbym zrobić odbłyśnikom napylanie. Ale to zależy od ich stanu.

Fabryczne żarniki(markowe) zazwyczaj mają ok 4300k.

Jeśli wykorzystujesz bixenon to przewodami z długich wpinasz się w elektromagnes z przysłony. światła przeciwmgielne podpinasz pod osobny przełącznik, naturalnie za pomocą przekaźnika.


RE: Xenony w lampach Legend - bigul - 01-30-2012

Wstępnie to wygląda tak jeszcze zastanawiam się, którą maskownice wybrać i czy szprejować środek lamp przeciwmgielnych Duży uśmiech

[Obrazek: vypbbfr.jpg]


RE: Xenony w lampach Legend - Legend95 - 01-30-2012

bardzo mi się podoba!!! gratki za dotychczasową pracę.

W moim guście jest maskownica ze zdjęcią, które jest w lewym dolnym rogu(ma jakieś napisy na obudowie).




RE: Xenony w lampach Legend - bigul - 01-31-2012

Też mi się najbardziej podoba i chyba ona docelowo będzię.

Barwę światła wybrałem 5000K zestaw na razie chiński zobaczymy jak będzie świecił może w przyszłości zamieni się na coś bardziej markowego.
Co do lamp to siedzi soczewka hela e55 z ruchomą przesłoną, która jest realizowana na zasadzie magnezu.
Wiem, że to może i trochę głupie ale myślę nad polakierowaniem jeszcze odbłyśnika od przeciwmgłowcyh i postojowki na czarno.
Myślę, że w czwartek/piątek będę zakładać lampy tylko teraz pytanie czy trzeba ściągać cały zderzak przedni? I pytanie do Legenda gdzie upchnąłeś przetwornice?





RE: Xenony w lampach Legend - Legend95 - 01-31-2012

odbłyśnik=brak światła, jeśli to chcesz uzyskać to spoko Oczko

zderzak trzeba zrzucić-pamiętaj o odpięciu węża od sprysków.

przetwornice ulokowane w miejscu gdzie jest swobodny przepływ powietrza czyli przed chłodnicą-kręcone do kawałków gwintów, na których siedzą poduskzi górne chłodnicy. Rozważam ich schowanie gdzieś w/pod belkę zderzaka.



RE: Xenony w lampach Legend - bigul - 02-22-2012

Czy w kostce od długich cały czas płynie prąd? Pomimo odbicia manetki?
Ponieważ mam 3 wyjścia męskie i jeden to szary(masa) czerwony i to są od mijania po włożeniu do kostki mijania ładnie świeca lecz jeszcze jest przewód męski żółty, który wchodzi w któreś wejście z kostki długich lecz w jakie bym nie wsadził to albo przesłona sie ruszy i świeca długie cały czas i ruchy manetką nic nie zmieniają albo wsadze w inne 2 wejścia to albo nie ma reakcji albo wywala bezpiecznik.

Więc przypuszczam, że w kostce od długich musi cały czas prąd płynąć

Tak przy okazji to nie wiedziałem, że wymiana samych lamp czyli wywalić stare wsadzić nowe bez podłączania nawet jest taka czasochłonna, nie obeszło się też bez zdjęcia przedniej belki bo sporo ułatwia to sprawe


RE: Xenony w lampach Legend - Yogi - 02-22-2012

głowy nie dam ale światła są chyba sterowane masą