honda legend - strona główna
Nierówna praca silnika - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA9 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Nierówna praca silnika (/showthread.php?tid=4527)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Nierówna praca silnika - Wsciekly13041991 - 05-30-2018

Nie robiłem próby olejowej. Jestem w trakcie rozbierania głowicy. Jak ją wyjmę to zobacze co tam mu dolega. Oddam do regeneracji, wymienie uszczelki i poskładam. Nie zamierzam remontować drugiej głowicy jeżeli nie ma potrzeby. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeżeli ma ktoś manuala do ka9 to bym był wdzięczny za podesłanie. Linki ktoŕe były na forum są ,,martwe"

Carlos
Czytałem dokładnie ten temat który podajesz. Gruby remont. Nie przewiduje takiego. Ale zobaczymy co będzie


RE: Nierówna praca silnika - Szczebiot - 05-30-2018

Ogranięcie dwóch głowic to 800zl, usczelki, uszczelniacze pierdyliard innych głupot wraz z rozrzadem ~ 1300 robiąc jedną głowę oszczędzisz 400zl... nie wiem czy warto robić takiego partyzanta, śmierdzi drutem - weź pod uwagę że będziesz miał inny stopień sprężania pomiędzy "bankami" lewym i prawym niby nie duży ale jednak.

Ja żałuję że oszczedzilem dosłownie kilka złoty - zamiast złożyć górę na oem poszedłem w zamiennik i się rozciekło , same problemy. Teraz uszczelki pod głowicą też bym robił "kanapkowe" tzn. Stalowo miedziane. Byłoby wieczne.

Wszytsko zależy tylko czy auto robisz dla siebie hobbystycznie czy poprostu ma chwile pojeździć i będziesz gonił dalej w świat.


RE: Nierówna praca silnika - Wsciekly13041991 - 05-30-2018

(05-30-2018, 2:59 )Szczebiot napisał(a): Ogranięcie dwóch głowic to 800zl, usczelki, uszczelniacze pierdyliard innych głupot wraz z rozrzadem ~ 1300 robiąc jedną głowę oszczędzisz 400zl...  nie wiem czy warto robić takiego partyzanta, śmierdzi drutem - weź pod uwagę że będziesz miał inny stopień sprężania pomiędzy "bankami" lewym i prawym niby nie duży ale jednak.

Ja żałuję że oszczedzilem dosłownie kilka złoty - zamiast złożyć górę na oem poszedłem w zamiennik i się rozciekło  , same problemy. Teraz uszczelki pod głowicą też bym robił "kanapkowe"  tzn. Stalowo miedziane. Byłoby wieczne.

Wszytsko zależy tylko czy auto robisz dla siebie hobbystycznie czy poprostu ma chwile pojeździć i będziesz gonił dalej w świat.
Tyle gdzie te wszystkie uszczelki dostać zeby były OEM?  W ASO bedą pewnie ceny wiadomo jakie. Masz jakieś namiary?
Co do drugiej głowicy to zobacze. Zastanowie sie w trakcie.


RE: Nierówna praca silnika - Szczebiot - 05-30-2018

Ja zaopatrywałem się w Haparts, ceny dużo, dużo, dużo niższe niż w ASO a wszytsko oem - rozrząd + pompa płynu i uszczelki na górę silnika tu na forum. Do pierwszego zero zastrzeżeń niestety uszczelnienie dekli zaworów poszły się paść po około 10000km (teraz auto zużywa olej na czasookres 3tygodnie 300 - 400ml bez limitu kilometrów O matko )


RE: Nierówna praca silnika - Wsciekly13041991 - 05-30-2018

Panowie chyba sie poddaje.. jak tak zacząłem rozkręcać to chyba mnie to pokonało.. nie mam warunkówSmutny( w związku z powyższym czy znacie kigis na śląsku kto sie tego podejmie?????
Up
Nie aktualne. Znalazłem gosicia ktory mi to ogarnie. Dzieki wszytskim za pomoc. Dam znac jak przeciągają prace


RE: Nierówna praca silnika - termoba77 - 05-31-2018

(05-30-2018, 18:26 )Wsciekly13041991 napisał(a): Panowie chyba sie poddaje.. jak tak zacząłem rozkręcać to chyba mnie to pokonało.. nie mam warunkówSmutny( w związku z powyższym czy znacie kigis na śląsku kto sie tego podejmie?????
Up
Nie aktualne. Znalazłem gosicia ktory mi to ogarnie. Dzieki wszytskim za pomoc. Dam znac jak przeciągają prace

Warsztat Honda - Rekus


RE: Nierówna praca silnika - rurek - 05-31-2018

Rozkrecaj sam to tylko tak strasznie wygląda.


RE: Nierówna praca silnika - Wsciekly13041991 - 05-31-2018

(05-31-2018, 16:02 )rurek napisał(a): Rozkrecaj sam to tylko tak strasznie wygląda.

Niee co Ty poroskręcalem już trochę ale złożyłem juz spowrotem..  nie mam warunków:/ a już nie mówie o czasie:/ 
Teraz mam 100% pewności że to uszczelka bo zaczął kopcić na bialo tak konkretnie. Pewnie płyn chłodniczy trafia do komory spalania.
 Zdecydowalem ze remontuje całą góre tzn 2 głowice wraz z nowym rozrządem. Nie brał mi oleju więc dołu nie robie.  Ale zobaczymy co sie okarze  po ściągnieciu głowic.


RE: Nierówna praca silnika - Szczebiot - 06-01-2018

(05-31-2018, 21:05 )Wsciekly13041991 napisał(a):
(05-31-2018, 16:02 )rurek napisał(a): Rozkrecaj sam to tylko tak strasznie wygląda.

Niee co Ty poroskręcalem już trochę ale złożyłem juz spowrotem..  nie mam warunków:/ a już nie mówie o czasie:/ 
Teraz mam 100% pewności że to uszczelka bo zaczął kopcić na bialo tak konkretnie. Pewnie płyn chłodniczy trafia do komory spalania.
 Zdecydowalem ze remontuje całą góre tzn 2 głowice wraz z nowym rozrządem. Nie brał mi oleju więc dołu nie robie.  Ale zobaczymy co sie okarze  po ściągnieciu głowic.

Dobra decyzja! Trzymam kciuki


RE: Nierówna praca silnika - Wsciekly13041991 - 06-01-2018

(06-01-2018, 3:57 )Szczebiot napisał(a):
(05-31-2018, 21:05 )Wsciekly13041991 napisał(a):
(05-31-2018, 16:02 )rurek napisał(a): Rozkrecaj sam to tylko tak strasznie wygląda.

Niee co Ty poroskręcalem już trochę ale złożyłem juz spowrotem..  nie mam warunków:/ a już nie mówie o czasie:/ 
Teraz mam 100% pewności że to uszczelka bo zaczął kopcić na bialo tak konkretnie. Pewnie płyn chłodniczy trafia do komory spalania.
 Zdecydowalem ze remontuje całą góre tzn 2 głowice wraz z nowym rozrządem. Nie brał mi oleju więc dołu nie robie.  Ale zobaczymy co sie okarze  po ściągnieciu głowic.

Dobra decyzja! Trzymam kciuki

Dzięki za wsparcieUśmiech 
Postaram się informowac o postępach.