honda legend - strona główna
Łożysko koła tył - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA9 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Łożysko koła tył (/showthread.php?tid=4803)



Łożysko koła tył - jkb.bukowski@gmail.com - 03-10-2019

Panowie, wczoraj wracajac z Niemiec usłyszałem dziwne odgłosy z okolic tyłu samochodu. Nie jest to typowe buczenie łożyska ale coś jakby maly przedmuch na wydechu. Jednak wydech jest szczelny a odgłos nie jest słyszalny podczas postoju. Od prędkości około 90km/h dźwięk nie rośnie, a przy zwalnianiu maleje.
Odkręciłem lewe koło I troche mnie wystraszył dźwięk pracy łożyska.
Odglosy lewego łożyska

Nadmienię, że przy dociążeniu łożyska przy skręcie w prawo słychać jakby tarcza ocierała o osłonę. Ale wszystko jest nienaruszone i przykręcone.

W międzyczasie gdzie kupię tuleję Dolna amortyzatora tylnego nr OEM 52622-SZ3-004
Oraz wahacz 52390-SZ3-003 bo tuleja w nim to jakiś wynalazek


RE: Łożysko koła tył - Makukrak - 03-10-2019

Pierwsza rzecz przy padajacym lozysku z tylu z jednej strony, jak pojdziesz w dwa rozne zakrety, to przy dociazaniu kola dzwiek sie nasila,a przy drugiej krzywej jak dociazane jest kolo przeciwne, to halas troche maleje. Wtedy masz jasnosc,ze mozesz zamawiac piaste do tylu(robota jest tak banalna,ze ogarniesz to w max 1.5 godziny).
Jak lozysko padalo, to licz sie z tym,ze podczas jazdy sie grzalo,a zarazem mogles sobie lekko przegrzac tarczobeben i tarcze kotwiczna. Dodatkowy halas to moze byc kwestia hamulcow, trzeba rozebrac i zobaczyc co tam ociera. Przy okazji okladziny recznego moga byc do wyrzucenia, jesli tez dostaly temperature.


RE: Łożysko koła tył - jkb.bukowski@gmail.com - 03-10-2019

Aż tak źle nie jest. Tarczobębny sa jak nowe i klocki również.
Ale zwykle gdy padało łożysko w aucie to pojawiał się luz przy poruszaniu koła na boki. Tutaj takiego czegoś nie wyczuwam.
Tylko ten dźwięk mnie martwi.

Panowie, gdzie kupie owe łożyska na tył (ewentualnie komplet łożysko - piasta)? Pytam, bo może macie sprawdzone źródło, które zrealizuje zamówienie bez pomyłek

EDIT
Znalazłem na m.czesciauto24.pl łożysko z piastą. Ceny kształtują się różnie. Od 140 zlotych za nieznany mi GSP przez 240 złotych za Optimal i 355 zlotych za SNR. Czy z tych firm cos byście wybrali?


RE: Łożysko koła tył - Haj$u - 03-13-2019

Ja kupowałem SNR, ale tam jest kołnierz taki ok 5 mm i nie pasowało. Dałem do sfrezowania i czekam... Bo był tylko hart dostępny


RE: Łożysko koła tył - Rzymek - 03-13-2019

Słuchaj o jakim kołnierzu piszesz ? Też zakładałem SNR i nie kojarzę  o czym piszesz ? Co nie pasowało ?


RE: Łożysko koła tył - Makukrak - 03-13-2019

Czy kolega ma na mysli wymiane lozyska bez piasty?


RE: Łożysko koła tył - jkb.bukowski@gmail.com - 03-13-2019

Kupiłem w haparts.pl łożyska z piastami za 360 zlotych za sztukę. Jeszcze mi się nie zdarzyły zakupy u Dzidy, które byłyby niewypałem.


RE: Łożysko koła tył - Wsciekly13041991 - 03-13-2019

Dziś myślałem, że mam to samo co Ty.. Ale okazało się, że mam koło niedokręcone.. masakra jakaś.. Nie mam pojęcia jak do tego doszło.. koło nie ściągane od jesieni.


RE: Łożysko koła tył - jkb.bukowski@gmail.com - 04-10-2019

Może trochę późno ale wymieniłem łożyska z piastami i cisza. Ale muszę powiedzieć, że przejechałem na wyjących łożyskach jakieś 600km i hałas jest niepokojący. Bałem się, że zaraz się zatrą. Ale przy demontażu okazało się, że aż tak źle nie było. Widać auto na prawdę stało i nie jeździło.