honda legend - strona główna
Temp. prawie max - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA9 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Temp. prawie max (/showthread.php?tid=4875)

Strony: 1 2 3


Temp. prawie max - jacenty - 05-04-2019

-31-2017, 1:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-31-2017, 1:34 przez Wsciekly13041991.)
Witam. Rano po odpaleniu ok. 8minutach podczas jazdy wskaznik temperatury  podniósł się prawie na Maxa.  Gaz wolgole mi sie nie zalaczyl ( gaz marki Brc, na gwarancji). Po ponownym odpaleniu silnika zero poprawy. Czy to Termostat? Czy moze ma to cos wspolego z gazem? Płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest.  Co to może być.? 



RE: Temp. prawie max - termoba77 - 05-04-2019

(05-04-2019, 20:38 )jacenty napisał(a): -31-2017, 1:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-31-2017, 1:34 przez Wsciekly13041991.)
Witam. Rano po odpaleniu ok. 8minutach podczas jazdy wskaznik temperatury  podniósł się prawie na Maxa.  Gaz wolgole mi sie nie zalaczyl ( gaz marki Brc, na gwarancji). Po ponownym odpaleniu silnika zero poprawy. Czy to Termostat? Czy moze ma to cos wspolego z gazem? Płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest.  Co to może być.? 

Sprawdź czujnik temperatury dający sygnał na wskaźniki (wkręcany do kolektora ssącego od góry)


RE: Temp. prawie max - jacenty - 05-04-2019

(05-04-2019, 20:51 )termoba77 napisał(a):
(05-04-2019, 20:38 )jacenty napisał(a): -31-2017, 1:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-31-2017, 1:34 przez Wsciekly13041991.)
Witam. Rano po odpaleniu ok. 8minutach podczas jazdy wskaznik temperatury  podniósł się prawie na Maxa.  Gaz wolgole mi sie nie zalaczyl ( gaz marki Brc, na gwarancji). Po ponownym odpaleniu silnika zero poprawy. Czy to Termostat? Czy moze ma to cos wspolego z gazem? Płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest.  Co to może być.? 

Sprawdź czujnik temperatury dający sygnał na wskaźniki (wkręcany do kolektora ssącego od góry)

Ok. Nigdy tego nie sprawdzałem, nie wiem jak. Jak to skomplikowane pozostanie mechanik ?


RE: Temp. prawie max - Makukrak - 05-04-2019

Jak gaz sie nie zalaczyl, to sprawdz temperature reduktora oraz przewodow wodnych do niego dochodzacych,po prostu dotknij go reka. Na pierwszy rzut oka obstawialbym "zawias" termostatu, ktory gotuje glowice,a nie puszcza plynu w wiekszy obieg.


RE: Temp. prawie max - jacenty - 05-05-2019

(05-04-2019, 21:14 )Makukrak napisał(a): Jak gaz sie nie zalaczyl, to sprawdz temperature reduktora oraz przewodow wodnych do niego dochodzacych,po prostu dotknij go reka. Na pierwszy rzut oka obstawialbym "zawias" termostatu, ktory gotuje glowice,a nie puszcza plynu w wiekszy obieg.

Musiałem dolać pół litra płynu do chłodnicy bo brakowało troszke. Ale nie pomogło. Teraz mi wyplul dużo płynu do zbioroniczka wyrownawczego. Prawie cały jest pełny. Wskazówka niby stoi w miejscu prawie na środku. ale na postoju. Tzn. Na środku. I nie przelacza się na gaz. Jak zacząłem gazowac to pozniej jakby sam wchodził na obroty.


RE: Temp. prawie max - Makukrak - 05-05-2019

Waz na gorze od glowicy do chlodnicy jest goracy? Zdejmij pokrywe silnika i sprobuj odpowietrzyc, odpowietrznik latwo zlokalizujesz. Jakby sie przywieszal termostat, to czasem metoda garazowa, czyli umiejentne stukniecie mlotkiem w jego obudowe pozwoli go odwiesic.


RE: Temp. prawie max - jacenty - 05-05-2019

(05-05-2019, 2:21 )Makukrak napisał(a): Waz na gorze od glowicy do chlodnicy jest goracy? Zdejmij pokrywe silnika i sprobuj odpowietrzyc, odpowietrznik latwo zlokalizujesz.  Jakby sie przywieszal termostat, to czasem metoda garazowa, czyli umiejentne stukniecie mlotkiem w jego obudowe pozwoli go odwiesic.

Węża nie sprawdziłem. Chłodnica była ciepła. Ok,spróbuję.


RE: Temp. prawie max - Makukrak - 05-05-2019

Reduktor cieply?


RE: Temp. prawie max - jacenty - 05-05-2019

(05-05-2019, 2:45 )Makukrak napisał(a): Reduktor cieply?

Nie sprawdzalem ale sprawdze. Ale lpg raczej działa. Jeszcze gwarancja.
Spr. te odpowietrzenie. Może pomoze metoda też młotkowa w termostat. Termostat od jest jest przy chlodnicy?


RE: Temp. prawie max - Makukrak - 05-05-2019

Odpowietrznik jest na tym grubym przewodzie co idzie do chlodnicy, obudowa termostatu jest na tym samym przewodzie,tylko blisko glowicy. Zacznij od odpowietrzenia, moze to klopot. Z reduktorem nie chodzi mi o jakosc instalacji, tylko o to, dlaczego sie nie zalaczala. Instalacja generalnie wlacza sie gdy temperatura na reduktorze przejdzie powyzej pewnego progu i oczywiscie cisnienie gazu jest na odpowiednim poziomie,wiec tutaj od razu stwierdzam,ze cos jest nie tak z ukladem chlodzenia. Tak na marginesie, nie chce Cie straszyc,ale sprawdz czy nie ma babli w plynie w zbiorniku wyrownawczym.