honda legend - strona główna
Wymiana filtra w skrzynie automatycznej - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Techniczne (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: ZTS(zrób to sam) (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Wymiana filtra w skrzynie automatycznej (/showthread.php?tid=553)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Wymiana filtra w skrzynie automatycznej - kiniol - 09-03-2014

Dlaczego nie zamontowałeś nowego filtra?


RE: Wymiana filtra w skrzynie automatycznej - Wegrzyn - 09-03-2014

Bo nie mam gdzie tu kupić. Byłem w salonie Hondy, to mi powiedzieli, że sprowadzić mogą za dwa tygodnie, ale nie wiadomo ile będzie kosztował. Wrócę do kraju to wymienię razem z olejem :-)


RE: Wymiana filtra w skrzynie automatycznej - pawelszczecin - 09-03-2014

Jeżeli chcesz mam bdb filtr więcej pw.


RE: Wymiana filtra w skrzynie automatycznej - Peter - 09-04-2014

(09-03-2014, 5:22 )Wegrzyn napisał(a): Bo nie mam gdzie tu kupić. Byłem w salonie Hondy, to mi powiedzieli, że sprowadzić mogą za dwa tygodnie, ale nie wiadomo ile będzie kosztował. Wrócę do kraju to wymienię razem z olejem :-)

Jak to nie wiedzieli ile kosztuje? Oczko
Jakaś ściema - koszt to ok 350,00 zł.
Nie kupuj zamienników z papierowym wkładem filtrującym.
Te filtry są w magazynie Hondy w Holandii więc powinieneś czekać maksymalnie jeden tydzień.


RE: Wymiana filtra w skrzynie automatycznej - Wegrzyn - 09-05-2014

Taką dostałem odpowiedź w salonie hondy, więc nie dyskutowałem z nimi więcej, bo szkoda mojego czasu...


RE: Wymiana filtra w skrzynie automatycznej - SobeeH - 01-24-2016

Panowie odkopię temat.

przymierzam się do wymiany w KA9 2000. polift.

Czy i w poliftach wymieniać filtr?

Olej jak zrozumiałem tylko ATF-Z1?

Dzwoniłem do Vtec w Łodzi i powiedzieli mi, że filtra w polifcie się nie wymienia... to prawda??


RE: Wymiana filtra w skrzynie automatycznej - Makukrak - 01-24-2016

CiekaweUśmiech Katalog pokazuje ten sam filtr,co w KA8 i obu wersjach KA9. Ja bym wymienil, zreszta wystarczy go zobaczyc po wyciagnieciu,zeby przekonac sie,ze warto!
Wydaje mi sie,ze po prostu w hondzie zalecaja wymiane filtra z mniejsza czestotliwoscia niz wymiane oleju, podobnie jest poniekad z pompa wody przy robocie rozrzadu, ale wiadomo,ze wymiana fitra w skrzyni nie zaszkodzi, zwlaszcza przy wiekszym przebiegu.


RE: Wymiana filtra w skrzynie automatycznej - Wojtek - 01-24-2016

U mnie sama wymiana oleju dużo zmieniła. Biegi zaczęły wchodzić bez żadnych szarpnięć, podczas gdy wcześniej przy zwalnianiu do skrzyżowania wyczuwalne były szarpnięcia. Po wymianie oleju i przejechaniu ok 2000 km wymieniłem filtr oleju i jeszcze raz olej. Zabieg dość kosztowny, ale jak zobaczyłem stary filtr to zrozumiałem że było warto.


RE: Wymiana filtra w skrzynie automatycznej - Peter - 01-24-2016

(01-24-2016, 2:00 )SobeeH napisał(a): Panowie odkopię temat.

przymierzam się do wymiany w KA9 2000. polift.

Czy i w poliftach wymieniać filtr?

Olej jak zrozumiałem tylko ATF-Z1?

Dzwoniłem do Vtec w Łodzi i powiedzieli mi, że filtra w polifcie się nie wymienia... to prawda??

Zgodnie z manualem nie ma konieczności wymianu filtra w trakcie ekcploatacji auta.
Wymiana zalecana jest przy naprawie głównej skrzyni.
Oczywiście praktyka i doświadczenie wskazuja, że wymiana filtra jest jak najbardziej wskazana cześciej.
Proponuje połączyć wymiane z płukaniem skrzyni - efekt zawsze będzie zadowalający.


RE: Wymiana filtra w skrzynie automatycznej - Legend95 - 01-24-2016

trudno się nie zgodzić z przedmówcami, ale zwróć uwagę na kwadratowy magnes w misce olejowej, jeśli go nie masz, bo nie wszystkie wersje go miały to sobie spraw Uśmiech