Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zmiana biegow
#41
(01-12-2018, 7:42 )NethroN napisał(a): https://youtu.be/zRcPHjurh1g

tu masz instrukcje jak zrobic reset

Można krótko polski opis dla ludzi bez angielskiego.
CA5-BB3-CG4-BB3-CG8-EJ9-KB1
Odpowiedz
#42
Ja zrozumiałem że mam wszystkie odbiorniki prądu wyłączyć ,wszystkie światła radia itd.Odpalić i zgasić, włączyć stacyjkę na pozycję 2, wcisnąć gaz do dechy i trzymać 35s potem wyłączyć zapłon i odpalić.Tak zrobiłem i nic nie zauważyłem.
Odpowiedz
#43
(01-13-2018, 3:44 )Locky napisał(a): Ja zrozumiałem że mam wszystkie odbiorniki prądu wyłączyć ,wszystkie światła radia itd.Odpalić i zgasić, włączyć stacyjkę na pozycję 2, wcisnąć gaz do dechy i trzymać 35s potem wyłączyć zapłon i odpalić.Tak zrobiłem i nic nie zauważyłem.


Bo nie odczujesz żadnej różnicy nie Słuchaj ludzi bo pier..dola głupoty skrzynia nic nie zapamiętuje twojej wczeszniejszej jazdy zmień olej zrob płukankę jak nic nie pomoze musisz z tym żyć . Jak cos mam skrzynie tanio .
Odpowiedz
#44
W razie czego to wolę remontować jak wymieniać na drugą taka samą, albo jak będę miał pecha to trafię z milionem km hehe.Moja śmiga całkiem dobrze brakuje trochę do ideału ale skoro wiele osób narzeka na słaba kulturę pracy tych skrzyń więc pewnie tak ma być.Co do reseta skrzyni to domyślam się że chodzi o usunięcie błędów.Skrzynia ma napisany swój program i według niego działa.Z tego jestem zadowolony precyzyjnie działa, w każdej chwili bez użycia łopatek mogę załączyć bieg który chcę.Łopatek używam tylko jak chcę zamykać obroty bo w normalnym trybie przy 6000 przełącza.
Odpowiedz
#45
Ja bym się spodziewał że reset spowoduje szybsze przełączenia biegów. W civicu reset silnika, drastycznie zmieniał jego pracę. Oczywiście na plus.
Odpowiedz
#46
Jestem po trzeciej wymianie oleju w skrzyni w przeciągu 800 km.
Jest poprawa ale szału nie ma .
Co na plus zmiana biegów z wyższego na niszy czyli redukcja dużo płynniej prawie nie zauważalnie .
Zmiana z 1 na 2 i 3 dalej jest szarpniecie .
Co zauważyłem to skrzynia zmienia lepiej biegi przy dynamicznym przyspieszaniu jak zamulam i zmiana następuje przy ok 1.8-2.1 rpm to poszarpuje częściej.
Chyba już nic jej nie pomoże.
Pytanie proste ale po przeglądnięciu masy tematów na rożnych forach mam mętlik a mianowicie
Jak sprawdzić olej w skrzyni ? Tak jak pisze w manuału ? Rozgrzać skrzynie wajcha na P wyłączam silnik i w ciągu max 2 minut sprawdzić ?
Rożne szkoły sprawdzania są ale i rożne skrzynie .
Odpowiedz
#47
Ja sprawdzałem i po manualowemu i na zimnym.
Jeśli oleju będzie mało to zauważysz bez względu na metodę pomiaru.
Odpowiedz
#48
Moja skrzynia ma sie chyba lepiej po 3 wymianie oleju zrobiłem ok 200 km coraz mniej szarpie po wyjeździe z warsztatu zaraz po wymianie nic na plus ale z biegiem przejechanych kilometrów jest coraz lepiej albo to ostanie podrygi przed śmiercią.
Zrobię jeszcze jedną wymianę temat prosty i stosunkowo tani na pewno nie zaszkodzi .
Odpowiedz
#49
A filtr oleju w skrzyni wymienia sie z kazdą wymianą oleju ? z tego co wiem aby wymienic filtr trzeba sciągnąć skrzynie ?
Odpowiedz
#50
(08-15-2019, 14:19 )plutonovy napisał(a): A filtr oleju w skrzyni wymienia sie z kazdą wymianą oleju ? z tego co wiem aby wymienic filtr trzeba sciągnąć skrzynie ?

Nie ma takiej potrzeby.
Wymiana tylko w przypadku naprawy skrzyni.
Chyba, że np.: kupujesz auto z  zasyfiałym olejem, skrzynia pracuje nie równo i nie wiadomo jak często i czy w ogóle olej był wymieniany-wtedy warto.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości