Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stukanie - jaka diagnoza?
#1
Witam,

 
Użytkownik KB2 (nie chodzi o mój samochód) ma taki problem:


Coś się pojawiło w moim aucie w połowie grudnia i trwa nadal pomimo prób ratunku w ASO.  Podczas próby ruszania z zaciągniętym ręcznym i odrobina gazu słychać ciche regularne stukotanie pod maska. Po prawej tzn od pasażera. Ale tylko do 1300 RPM. Później cisza tylko auto już rusza i wlecze tył. Bez gazu ....cisza. Bez ręcznego... minimalnie słychać ale audio i klimę trzeba wyłączyć i się wsłuchać. Na biegu N lub P można kręcić silnik w pełnym zakresie rpm i cisza nic. Tzn V6 kreci idealnie brzmi zdrowo. Dzieje sie tak tylko pod obciążeniem przy ruszaniu nieważne tył czy przod...i tylko w wąskim zakresie obrotow. I co wy na to ??? normalnie prawie nie słyszalne ale umiem go "wzbudzić"
 
Wrzucam to na nasze forum bo myślę, że tutaj najprędzej ktoś będzie miał pomysł co to może być. A może to normalne, a nie objaw jakiejś awarii?
 
Pozdrawiam,
Włodek
 
 
Odpowiedz
#2
Nic z tego nie rozumiem - po co na automacie ruszać na ręcznym?
Auto wlecze tył/umiem go "wzbudzić" - jakiś bełkot.
Problem z d...y
Skąd masz tę grafomanię?
Odpowiedz
#3
(03-18-2015, 2:25 )Peter napisał(a): Nic z tego nie rozumiem - po co na automacie ruszać na ręcznym?
Auto wlecze tył/umiem go "wzbudzić" - jakiś bełkot.
Problem z d...y
Skąd masz tę grafomanię?

Wolę nie pisać skąd, ale faktycznie ktoś tak opisał swój problem. Czasem przypadkiem się ruszy na ręcznym, zakładam, że nie celowo. Z tego co zrozumiałem, to stuki słychać i bez ręcznego, ale na ręcznym głośniej. Nie jest to chyba wydumany problem, bo w ASO próbują to naprawiać, tyle, że nieskutecznie (no chyba, że na odczep się, ale nie przypuszczam, bo w dalszej części tej wypowiedzi pojawiają się spore kwoty za próby rozwiązania problemu).

U mnie też słychać coś jakby "stuki" na wolnych obrotach pod obciążeniem, ale nie traktowałem tego nigdy jako awarię, gdyż zakładam, że poniżej pewnych obrotów każdy silnik "stuka" pod obciążeniem.
Odpowiedz
#4
Niech sobie ten incognito zawory wyreguluje na zimnym silniku.
Odpowiedz
#5
(03-18-2015, 2:53 )Peter napisał(a): Niech sobie ten incognito zawory wyreguluje na zimnym silniku.

Dziękuję.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości