Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głośny hałas z głowic
#11
Cena to 5 zeta za szt. w ASO, to chyba nie jest za duzo (durex jest drozszy Duży uśmiech )
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#12
dowiedzialem sie ze w honda plaza taka gumka kosztuje 6,10 za szt plus przesylka 30 zl, to ponad 170 zl za najmniejsze elementy silnika, chyba na glowe upadli Zdezorientowanyhock: , taniej wyjdzie jak zamowie ze stanow

chyba ze masz Givan zdjecie jednego z tych oringow, jesli niejest jakis specjalnie cudaczny wzgledem ksztaltu moze w zwyklym sklepie samochodowym sie taki znajdzie Uśmiech
Odpowiedz
#13
Powinienem miec nawet jeden oring w opakowaniu... musze sprawdzic. A tak z ciekawosci, ile cie bedzie kosztowac sprowadzenie oringow z USA?
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#14
Givan napisał(a):Powinienem miec nawet jeden oring w opakowaniu... musze sprawdzic. A tak z ciekawosci, ile cie bedzie kosztowac sprowadzenie oringow z USA?

jesli wynegocjuje przesylke normalnym listem, bo to bardzo mala i lekka rzecz to ok 100zl wiec raczej sie oplaca, w Polsce strasznie zdzieraja
Odpowiedz
#15
A ta firma V6gryfice co G techem mierzy moc i NM, to Ci nie powie skąd te hałasy pod maska? Oczko
Odpowiedz
#16
Peter napisał(a):A ta firma V6gryfice co G techem mierzy moc i NM, to Ci nie powie skąd te hałasy pod maska? Oczko

ta firma nie zajmuje sie rozkladaniem silnikow, tylko ogolnym stanem pojazdu przed zakupem Uśmiech malo ktory specjalista jest w stane na sluch ocenic co gra w kazdym silniku... btw to wlasnie na g-tech uzyskalem swoim samochodem niemal identyczny wynik jak ma twoj a zapewne mierzyles na hamowni inercyjnej(na rolkach) , moj pojazd ma zalozony dolot zimnego powietrza i oprozniony wydech , bez kata, a twoj?
Odpowiedz
#17
no to teraz mi powiedz jak bez sztuczek łączysz się z acuraoemparts poprzez www?

zastanawiam się czy popychacze to dobry trop.

a był jakiś punkt "zero" kiedy dźwięk stał się słyszalny?

Przed robotą głowic i przed ich czyszczeniem było to samo?
v6
Odpowiedz
#18
Legend95 napisał(a):no to teraz mi powiedz jak bez sztuczek łączysz się z acuraoemparts poprzez www?

zastanawiam się czy popychacze to dobry trop.

a był jakiś punkt "zero" kiedy dźwięk stał się słyszalny?

Przed robotą głowic i przed ich czyszczeniem było to samo?

normalnie sie lacze jak kazdy inny,przeciez to nie strona pentagonu Oczko mozna zamowic doslownie wszystko w duzo nizszych cenach a sa to 100% oryginaly z japonii , mozna rowniez do nich zadzwonic , telefon jest podany, wybor uszczelniaczy na tej stronie polecil mi uzytkownik acura-legend.com

niewiem czy popychacze to dobry trop, moga to byc rowniez zuzyte walki , lub ramiona , albo tez zuzyte sprezyny popychaczy, , jest wiele elementow w glowicach naszych samochodow ktore moga halasowac przy nadmiernym zuzyciu, wiem tylko ze problem z uszczelniaczami potwierdzilo mi pare osob, wiec postaram sie je wymienic i sprawdze jak bedzie

punkt zero kiedy halas zaczyna byc slyszalny to 3000 obrotow, po przekroczeniu 4 jest juz wyrazny i glosny, przed robota uszczelki byl to samo wiec kazalem odpowietrzyc popychacze , bo wiem ze olej byl mocno rozwodniony przy awarii uszczelki gdy zaczal sie mieszac z plynem chodniczym, jednak po tym zabiegu niebylo roznicy, ogladalem rowniez walki , sa bez skazy czy zubozen na powierzchni, sprezyny nie wygladaja na to zeby mialy luzy , ramiona nie zdaa sie byc wykrzywione w sosunku do powierzchni walka, chyba tylko dokladne pomiary elementow glowicy sugerowane w instrukcji serwisowej sa w stanie okreslic co jest do wymiany, ale nie posiadam sprzetu ktorym moglbym to zrobic bo samo rozlozenie glowic to nie problem

z odsluchu na stetoskopie moge powiedziec tylko tyle ze ten odglos to problem na linii walek-ramie popychacza-popychacz i to w obydwu glowicach mozliwe ze na wiecej niz jednym cylindrze

aha gdzies kolega Givan pisal o swoim przypadku halasu w silniku i okreslil to jako odglos TDI Uśmiech faktycznie mozna to porownac do dzwieku 6 cylindrowego tdi tylko z duzo ostrzejszym dzwiekiem klekotania
Odpowiedz
#19
A ja kurde mam problem sie polaczyc ze strona... Czy mozesz mi podac linka?

Co do mojego klekotania (TDI) to u mnie nie bylo tak ze to na jakis tam obrotach, to bylo slychac na luzie, na wyzszych obrotach, w ogole nie bylo slychac..... To bylo na prawde bardzo roznie, nie bylo zadnej zasady, kiedy slychac a kiedy nie. Czasami znikalo stukanie jak pocisnalem na obroty....

a co do uszczelniaczy... Prosze cie, nie myl uszczelniacze z oringami, bo to nie te same czesci. Uszczelniacze sa na zaworach a oringi na popychaczach, a ja wlasnie o oringach na popychaczach mowilem.

Jesli dobrze zrozumialem Legend95, to mu raczej chodzilo o taki punkt "zero" od kiedy sie zaczelo te stukanie a nie o objawy.

BTW, powiedz mi prosze, na czym polega te odpowietrzanie popychaczy? No bo ja jakos "no abla" o co w tym chodzi... Dwa razy wymienialem oringi na popychaczach i jeszcze sie nie spotkalem z czyms takim by byly zapowietrzone...
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#20
strona na "wschód" nie może działać normalnie i nie dlatego, że jest stroną organizacji o działaniu tajnym. Jakieś dwa lata wstecz przyjęła atak hakerski gdzieś z naszego rejonu kontynentu i się skończyło. Ale dzięki temu znalazlem tańszy sklep. Ta stronka ma jeden plus, ma fajnie rozłożone auto na części i łatwo się po niej poruszać. Obecnie wchodzę tam z programem, który zmienia IP.

W mojej skromnej opinii po wysłuchaniu objawów nie jest to związane z popychaczami. Gdy one stukają to jest to mocno metaliczny dźwięk, zazwyczaj na zimnym silniku i na wolnych obrotach(w początkowym stadium). Pytałem o punkt zero bo to też może pomóc wykluczyć jakieś podzespoły. Jeśli byłyby to samoregulatory to zaczyna się od jednego czasem stukającego (jak pisał Givan w różnych warunkach) aż do reszty. Chodzi tu o moment pojawienia się problemu, od razu? stopniowo? Zdziwiłbym się gdyby ktoś na forum konkretnie wskazał przyczynę - jest to poprostu niemożłiwe.

czyli co? oringów Givan są 24 jak dobrze rozumiem? 24x5pln to 120pln... Przypuszczalnie będą szybciej niż te z USA Oczko wysyłka expressem do tanich nie należy.
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości