Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawiesza sie wspomaganie
#1
Witam mam pewien problem otóż nie działa mi wspomaganie tzn czasami działa po odpaleniu a potem przestaje i kierownica chodzi ciężko. Miał ktoś taki problem? oznacza to zajechaną pompe czy może wystarczy wymiana oleju?
Odpowiedz
#2
(05-20-2015, 6:52 )WuQ napisał(a): Witam mam pewien problem otóż nie działa mi wspomaganie tzn czasami działa po odpaleniu a potem przestaje i kierownica chodzi ciężko. Miał ktoś taki problem? oznacza to zajechaną pompe czy może wystarczy wymiana oleju?
Sprawdz zawias, to po pierwsze. Posprawdzaj polaczenia przewodow, czy nie masz wycieku. U mnie ostatnio odkryto luzy na koncowce drazka dopiero podczas ustawiania zbieznosci. Wczesniej mialem podobne objawy jak ty, tzn raz wspomaganie chodzilo perfekcyjnie, innym razem duzo ciezej. Przyczyna jest koncowka drazka, ktora lapie luz w zaleznosci od swojego polozenia i ustawienia. Jak bylo zimno nad ranem, to wszystko dziala super, nie slychac zadnych stukow, jak temperatura zewnetrzna wzrosnie i pojezdze autem,to luz sie pojawia i wspomaganie duzo gorsze i slychac lekkie stukanie.
Odpowiedz
#3
Najpierw sprawdź poziom płynu hydraulicznego. Jego jakość tez sie zmienia i czasem trzeba wymienić. Zacznij od prostych rzeczy.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#4
Ja miałem taki sam problem tuż po zakupie swojej Hondy. Mechanik stwierdził że pompa wspomagania do wymiany. Akurat przypadkiem za jakiś tydzień albo dwa znalazłem na allegro pompę za 50zł. Zaryzykowałem. Kupiłem, zawiozłem do warsztatu w Krakowie, a właściwie w Modlniczce, który mi przetestował świeżo zakupioną pompę i stwierdzili że pompa przy dużym obciążeniu pracuje stabilnie i cicho ( moja stara strasznie głośno pracowała i praktycznie nie było wspomagania). Założyłem "nową" pompę, zalałem układ nowym płynem Hondy do wspomagania ( PSF-S) i od tego czasu mam spokój z wspomaganiem. Całkowity koszt to 65zł pompa plus przesyłka, chyba 30zł sprawdzenie pompy, i 102zł płyn w salonie Hondy w Wieliczce (bo akurat mi się spieszyło, a najbliżej miałem tam). Było to rok temu. Przejechałem już od tamtego czasu jakieś 30 tysięcy. Wspomaganie działa bez zarzutu. Starą pompę chciałem sprawdzić, ale jeszcze leży w garażu nie ruszona.
Odpowiedz
#5
siemka..dołączę sie do tematu.. bo mnie zainteresowal.. mam podobny problem od czasu zakupu Hondziny .gdy pierwszy raz zaczelo chodzic ciezko wspomaganie to sie przestraszylem , mowie co jest...?! po nie dlugim czasie znow byl dobrze i tak od czasu do czasu cos mu odjebie.. plynu coprawda chyba dolewalem jak kupilem ale nigdy nie zeszlo ponizej min. czy delikatne wycieki tez robią takie cuda? bo w ukladzie kierowniczym niemam zadnych luzow.. z góry dzieki za podpowiedz..Pozdro !
Odpowiedz
#6
Zawieszenie mam sztywne, wycieków też nie mam oprócz tego spod klawiatury ;d a takie szybkie pytanie zagadka jak sie wymienia płyn od wspomagania? bo w sumie to mam już czarny jak smoła.
Odpowiedz
#7
Nie znam procedury,ale na chlopski rozum, to odkrec jakis waz na dole, zeby opadalo grawitacyjnie i spusc do baniaka,potem zalej swiezym, odpal pozwol popracowac, poskrecaj kiere na maksa i po zgaszeniu jeszcze raz. Cos jak plukanie skrzyni.
Odpowiedz
#8
u mnie wkoncu znalazlem chwile zeby wejsc do kanalu i zajrzec pod maske.. okazalo sie ze koncówka drazka kierowniczego ledwo zyje.. slyszalem jakies napier..Uśmiech ale z kierownica nic sie nie dzialo az tak.. czytalem w waszych postach ze taka usterka powoduje zacinanie sie wspomagania...nic innego niema umnie.Pozdrawiam..

korzystajac z okazji bo niebede zakladal nowego tematu.. sprzedam alu do legend ka9 16 orginalne. z oponami lub bez stan w tej chwili felg do odswiezenia gruntownego.. ja zakladam 18 Uśmiech
Odpowiedz
#9
U mnie pojawia się wycie i skrzypienie nie tylko podczas lekkiego kręcenia kierownicą np. na postoju ale także na "D", czy "R" gdy stoję, podczas włączania jakiegoś obciążenia typu nawiew, klima, światła drogowe. Podczas jazdy zapewne nadal wyje i skrzypi ale nie słychać tego od szumu. Pompa wspomagania zmieniona na inną z tego samego modelu i dalej to samo. Oddałem więc moją wymontowaną na diagnostykę i ew. regenerację. Stwierdzono że pompa jest sprawna. No i dupa, nadal nie rozwiązałem tematu. 
Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Jesteś pewien, że to wspomaganie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości