Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z Volvo do Hondy
#1
Cześć !

Mam możliwość zakupu (wewnątrz rodzinnego Szczęśliwy ) fajnego Legenda z 99roku. Autko ma mnie kosztować 8000 pln, mimo sporego przebiegu ok 360000 km jest w perfekcyjnym stanie . Osoba ,która nim jeździła jest strasznie pedantyczna pod względem użytkowania auta. Wszystko w niej naprawiane było zazwyczaj w serwisie i na częściach oryginalnych . Ja ogólnie jestem na tak ,tylko jestem ciekawy czy mimo tak dużego przebiegu warto wbijać się w taką brykę. Dodam ,że większość elementów zawieszenia było ocynkowane lub chromowane w celu zabezpieczenia przed korozją Zdziwko Rozrząd wymieniony jakieś 20 tyś temu, ostatnio była na poprawkach blacharsko lakierniczych !

Co o tym Myślicie ? Będę wdzięczny za każdą opinię.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Jeżeli auto jest tak dobrze utrzymane jak piszesz, będziesz się cieszył jazdą kolejne 360000 km Uśmiech

Odwdzięczy się na pewno wygodą podróżowania, elastycznością o łatwością obsługi. Jedyny problem tych aut to eksploatacja, jak zacznie się coś psuć ceny mogą zwalić z nóg, ale nie można ich skreślać jeśli są dobrze utrzymane Uśmiech
Odpowiedz
#3
(03-02-2017, 21:37 )michalkazanice napisał(a): Jeżeli auto jest tak dobrze utrzymane jak piszesz, będziesz się cieszył jazdą kolejne 360000 km Uśmiech

Odwdzięczy się na pewno wygodą podróżowania, elastycznością o łatwością obsługi. Jedyny problem tych aut to eksploatacja, jak zacznie się coś psuć ceny mogą zwalić z nóg, ale nie można ich skreślać jeśli są dobrze utrzymane Uśmiech

Dzięki ! Wszystko pięknie tylko wszędzie słyszę ,że ceny części zwalają z nóg Zdezorientowany Nie wiem jak to traktować ? w Volvo przykładowo wymiana tylnego zawieszenia bez amortyzatorów to koszt ok +- 1400-1800 pln to według mnie nie jest drogo ! A w Hondzie ?
Czyli tego przebiegu to nie powinienem się obawiać ? Zresztą sprzedający powiedział ,że jeżeli chodzi o silnik i skrzynię to spokojnie daje gwarancję na jakieś 100 tyś km.
Odpowiedz
#4
Wszystko zalezy czy znajdziesz zamienniki do hondy. Jak sie uda, to kwota nie bedzie duzo wyzsza, tyle tylko,ze zamiennik przetrwa 1/3 lub 1/5 tego co oryginal,a poza tym auto bedzie sie gorzej prowadzic. Sztywnosc poszczegolnych przegubow i materialow gumowych sie rozni, w koncu banda inzynierow nad tym pracowala,zeby auto plynelo po drodze. Silnik przy odpowiedniej eksploatacji zrobi milion, skrzynia pewnie tez. Nie dziwie sie,ze masz dylemat,ale wiem z wlasnego doswiadczenia, ze jak juz pozbedziesz sie watpliwosci i kupisz to auto, to potem bedziesz szukal kolejnego Legenda, a na reszte samochodow(z wylaczeniem podobnych perelek innej marki) bedziesz patrzyl z usmiechem politowaniaOczko
Odpowiedz
#5
Makukrak -masz 100% racji. Ja po wypadku mojej Legendy zastanawiałem się jakie po niej auto kupić.Kupiłem kolejną Legende. Nie wyobrażałem sobie wsiąść w jakieś młodsze, plastikowe wnętrze auta miejskiego- a auta podobnej klasy są zbyt opatrzone na mieście.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
#6
Kolego będziesz potrzebował części pisz. W wielu rzeczach pomogę.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#7
Jeżdżę Volvo S80, ale marzy mi sie poczuć klimat i wygodę w wykonaniu japońskim, dokładnie KA8 w 6-biegowym manualu Uśmiech

szkoda tylko że tak rdzewieją a kupno odpowiednego dla mnie jest nierealne z powodu wymagań:

- 6 biegowy manual
- 4xairbag
- ogólnie full wersja jeżeli chodzi o wyposażenie
Odpowiedz
#8
Kolego dj-napster z Twoimi wymaganiami to nawet nie kupisz EE8 którego szukasz ze 2lata... Pamiętaj , że z roku na rok tych autek będzie jeszcze mniej a te które zostaną zyskają tylko na wartości.
Odpowiedz
#9
(03-03-2017, 21:24 )Radas85 napisał(a): Kolego dj-napster z Twoimi wymaganiami to nawet nie kupisz EE8 którego szukasz ze 2lata... Pamiętaj , że z roku na rok tych autek będzie jeszcze mniej a te które zostaną zyskają tylko na wartości.


z twoim podejściem mam kupić pierwszy lepszy powypadkowy ulep w tonie szpachli, nazywany cukiereczkiem bo lakier się świeci.
Miałem już trzy Hondy kupione za szybko i zawsze żałowałem że nie poczekałem dłużej i nie przeznaczyłem więcej na zakup.
Odpowiedz
#10
To nie moje podejście, tylko stwierdzenie tego co widzę na innych forach gdzie szukasz auta... Życzę Ci abyś znalazł super egzemplarz, ale z roku na rok będzie trudniej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości