Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana opon
#11
(10-10-2018, 23:31 )Opiotrek napisał(a): pytanie: producent zaleca rozmiar 235/50 R17. Założyłeś: kapcie Michelin crossclimate+ 225/55/17 .
Jak zachowuje się auto na tych oponach, czy zmiana rozmiaru ma wpływ na pracę sterowników, komputera, itd. Ktoś coś może mi w tym temacie podpowiedzieć?
Z góry wielkie dzięki za info. Na przyszły sezon będę musiał nowe letnie opony zakupić stąd moje pytanie.

Ja od dwóch lat w lecie jeżdżę na Uniroyal Rainsport 3 225/55 R17 101 Y XL, FR. Nie zauważyłem żadnego negatywnego wpływu.
Zmiana na taki rozmiar powoduje znacząco rozszerzenie oferty opon i znacząco obniża cenę.
Odpowiedz
#12
(10-10-2018, 23:31 )Opiotrek napisał(a): pytanie: producent zaleca rozmiar 235/50 R17. Założyłeś: kapcie Michelin crossclimate+ 225/55/17 .
Jak zachowuje się auto na tych oponach, czy zmiana rozmiaru ma wpływ na pracę sterowników, komputera, itd. Ktoś coś może mi w tym temacie podpowiedzieć?
Z góry wielkie dzięki za info. Na przyszły sezon będę musiał nowe letnie opony zakupić stąd moje pytanie.

Zamiennik rozmiaru o którym piszesz będzie przekłamywał ok 2% na minus.
Nie będzie to miało wpływu na układy pojazdu.
Będziesz miał przekłamania na prędkościomierzu i liczniku kilometrów.
Odpowiedz
#13
(10-25-2018, 22:07 )Peter napisał(a): Zamiennik rozmiaru o którym piszesz będzie przekłamywał ok 2% na minus.
Nie będzie to miało wpływu na układy pojazdu.
Będziesz miał przekłamania na prędkościomierzu i liczniku kilometrów.

dzięki za info.
Odpowiedz
#14
co do opon wielosezonowych to jakie doświadczenie macie czy opłaca się ? generalnie nie chcę dwa razy do roku stale bawić się opony ale rozumiem że nie będzie tej samej jakości co na sezonówkach
pytanie czy taka klasa :
https://allegro.pl/4x-nankang-235-50r17-...37282.html
jest OK w sensie nie będzie masakrycznie głośna oraz mało skuteczna w trzymaniu się drogi ?
Odpowiedz
#15
Jezdze w KA9 na wielosezonowych Goodyear vector 4seasons, ktore maja niezle opinie. Obiektywnie na plus fakt,ze mam gdzies zmiane opon co pare miesiecy, w zimie sprawuja sie calkiem niezle, powiedzialbym ze bez roznicy wobec zimowek.
A teraz minusy, sa szkaradne, bieznik jest oblesny, wyglada jak z traktora, w lecie potrafia zapiszczec na zakrecie(jak jest dosyc goraco) I uwazam,ze sa glosne, glosniejsze od np zimowek Dunlop sport.
Spotkalem sie z opinia, ze slabo sobie radza na mokrej nawierzchni I musze temu zaprzeczyc, nie ma roznicy czy jest sucho czy popada.
Odpowiedz
#16
1,5 roku temu kupiłem Nokian Allweather. Ani razu nie miałem sytuacji, żebym pomyślał, że to był błąd. Na warstwie śniegu są może minimalnie gorsze niż zimówki, ale różnica nie jest taka, żebym tęsknił za zimówkami - zwłaszcza, że dla mnie zima w mieście to głównie chlapa, a nie śnieg.

Zastanowiłbym się tylko czy wybierać opony akurat Nankanga. To jednak klasa budżetowa, a auto jest klasy wyższej.
Odpowiedz
#17
jak wygląda trwałość takich opon wielosezonowych ?
ja przejeżdżam koło 30-35 tyś rocznie więc czy opłaca się ten rodzaj czy lepiej kupić osobno ze względu na czas późniejszego użycia ?
widzę że z oponami 235/50/17 to nie ma szału pod względem cenowym to firmowe to koszt koło 700 szt. a mniej firmowe to około 500 zł
jeszcze mam chwilę na zmianę bo aura na zew. jest spoko ale wydatek na zimówki 2-3 tyś a na wiosnę kolejny raz to samo to nieco słaba perspektywa - ale jak mus to mus...

znalazłem w miarę dobrej cenie Opona Goodyear Vector 4Seasons G2 235/55 R17 103H XL w cenie 563 zł
https://www.motoria.pl/opona-goodyear-ve...l-4608735/
możliwy odbiór w moim mieście na orlenie za 8,90 zł więc wychodzi naprawdę nieźle

ewentualnie Toyo CELSIUS 235/50R17 100V  za 497zł
https://www.sklepopon.com/opona-calorocz...m=referral

lub Matador MP85 235/55 R17 103V XL za 557pln
https://www.opony-guru.pl/product/D-1116...ountry=GPL


Jeśli ktoś użytkował takie opony przez kilka lat prośba  o info
Odpowiedz
#18
Moja żona ma w Cifie od kilku lat 4Seasons. W zimie są ok. w lecie trochę gorzej trzymają. Myślę, że jeśli ma się gdzie trzymać drugi komplet opon to jest to korzystniejsze.
Odpowiedz
#19
własnie w tym rzecz aby nie męczyć się z taką wymianą co pół roku i nie wydawać tyle kasy...
może trzeba kupić po prostu trochę lepsze wielosezonowe?
Odpowiedz
#20
Ja bym na wielosezonowych nie oszczędzał, to znaczy kupiłbym markowe - nie Matadory, Nankingi czy inne wynalazki. Goodyear 4Seasons, Michelin CrossClimate, Nokian Allweather - tego typu. Różnicę w cenie zaliczyłbym na poczet oszczędności czasu i pieniędzy z powodu braku wymiany opon 2 razy w roku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości