Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legend z ASO Rzeszów
#11
(09-02-2017, 5:46 )kemot napisał(a): Takie dane sie przydaja, oczywiscie miales na wszystko papiery z tych darmowych napraw rowniez, prawda? Wiec kwestia sprowadza sie do sprawdzenia papierkologii i wszystko bedzie wiadomo (pieczatki z przegladow blacharskich i rachunki). Od siebie dodam, ze w UK na rdze kolo klamki ASO dwom moim kolegom z forum odrzucilo i zadnego goodwill nie bylo.

Tak podsumowujac to z niezlego gownolitu te hondy albo po dzwonkach.
Moja 2003 i nie ma grama rudej nigdzie.
Odpowiedz
#12
na forum UK 2 przypadki na 50+ uzytkownikow to jakies 4%, tutaj na forum nie wiem, nie liczylem Oczko. Czy to duzo, zalezy z czym porownasz. Sam uwazam, ze zabezpieczenie w naszej jest raczej slabe, ale trzeba by porownac konkurencje z tych samych rocznikow. Kolega mechanik, mowil, ze BMW/Audi/Mercedesy z podobnych lat wcale lepiej jakos nie maja, choc to tylko jego opinia. W kazdym razie ja to wzialem na klate bo plusow jest zdecydowanie wiecej Oczko. BTW. U mnie jeszcze rdza na powierzchni nigdzie nie wyszla, podwozie zabezpieczalem.
Odpowiedz
#13
klamki to problem konstrukcyjny - tak je ktoś wymyślił, że ocierają o blachę, wycierają więc lakier do blachy i rdza musi się pojawić. Info od mechaniorów Hondy. W KB2 mam te newralgiczne miejsce podklejone cienką przeźroczystą folią. Tak to zrobili w ASO - ta skomplikowana technologia już się sprawdziła w innym egzemplarzach.
v6
Odpowiedz
#14
Dzieki za pomysl, moze zaoszczedzi mi to sporo $$$ Uśmiech. Rozumiem, ze chodzi o podklejenie pod ta gumka, ktora teoretycznie powinna wlasnie bronic przed wycieraniem lakieru? Jutro poogladam te klamki z blizsza, bo teraz juz jest pozno i nie pamietam jak to tam do konca bylo zrobione Uśmiech.
Odpowiedz
#15
Jak dzwonilem do tego Aso pod koniec lipca to przebieg(z ostatniego badania) w historia pojazdu byl 309tys teraz jest 209tys. Pan w Aso bardzo sie zdziwil, i pytal gdzie to sprawdzilem, wiec mu powiedzialem. Widac, juz wszystko jest "skorygowane" . Na ogłoszeniu 236tys.

15.02.2017


Badanie techniczne (ważne do 15.02.2018)

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 208 990 km

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)
Odpowiedz
#16
czyli 15.02.2017 miał 309? I skorygowali go po tym badaniu na 209?

ktoś jest tak głupi albo ja czegoś nie pojmuję?
v6
Odpowiedz
#17
(09-05-2017, 20:30 )Legend95 napisał(a): czyli 15.02.2017 miał 309? I skorygowali go po tym badaniu na 209?

ktoś jest tak głupi albo ja czegoś nie pojmuję?

Dokładnie tak. Skorygowali to po tym jak zadzownilem i pokazalem im, ze cos jest "nie tak" z przebiegiem bo na ostatnim badaniu w lutym widzę 309. Pytanie tylko jak zmienili przebieg w historiapojazdu.gov skoro to nie jest SKP. Zapamiętałem ta sytuacje dokładnie, bo mnie to zszokowalo. Widać się da. A  w ogłoszeniu 236(na dzień dzisiejszy) Oczkohehe
Odpowiedz
#18
Słyszałem o takich praktykach ludzi, którzy bardzo dużo jeżdżą. Kręcą liczniki chwilę przed przeglądem. Robią np. 40000km rocznie, przed przeglądem cofają o 30000 i mają zalegalizowaną lewiznę...
Odpowiedz
#19
Też słyszałem o takich akcjach i wszystko jest ładnie w kwitach napisane i wszystko się "zgadza".
Odpowiedz
#20
Potwierdzam taka praktyke, szczegolnie w wypozyczalniach samochodowychOczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości