Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klimatyzacja
#11
(08-09-2017, 3:39 )takibartek napisał(a): To nie ruszaj w dół i górę tylko prawo-lewo. W trybie Auto powietrze najczęściej leci i tak na twarz i na nogi.

Mi praktycznie zawsze na samą twarz.Może opiszę moje obserwacje z działania trybu auto:
Podstawą jest to że jak mamy tryb AUTO, komputer dostosowuje SIŁĘ NAWIEWU, KIERUNEK( twarz, nogi, lub obydwa naraz) i TRYB OBIEGU ZEW/WEW. 
W Znacznej większości sytuacji obieg pozostaje zewnętrzny. Ale w przypadku kiedy z jakichś powodów; np przejeżdżam przez wiochę gdzie wiem że zalatuje, przełączę na obieg wewnętrzny to mimo iż zniknie ikona AUTO, to komputer nadal sam dostosowuje siłę i kierunek. Tak samo jest w przypadku gdy chcę wymusić nawiew na twarz i nogi to przy zmianie zniknie AUTO, ale zmodyfikuje sień siła. Tak działa to u mnie i wcześniej o tyle wiedziałem. Może komuś pomoże ta informacja.
Odpowiedz
#12
To jest tryb półautomatyczny, który opisuje instrukcja. Po włączeniu AUTO i ręcznej zmianie któregoś z ustawień, pozostałe nadal są automatycznie ustawiane, ale klawisz AUTO nie świeci.
Odpowiedz
#13
Ruchy joystickiem w prawe-lewo też nic nie zmieniają jeżeli chodzi o temperaturę nawiewu, ponieważ te kosteczki które się pokazują w opcji pasażer bądź kierowca u mnie cały czas są w kolorze białym.
Odpowiedz
#14
(08-11-2017, 3:24 )pluto303 napisał(a): Ruchy joystickiem w prawe-lewo też nic nie zmieniają jeżeli chodzi o  temperaturę nawiewu, ponieważ te kosteczki które się pokazują w opcji pasażer bądź kierowca u mnie cały czas są w kolorze białym.

Mam ten sam problem. od strony kierowcy leci cieplejsze powietrze niż od strony pasażera, przy tym samym ustawieniu temperatury. Ustawienia temperatury w opcjach nawiewu też nic nie dają. Podejrzewam, że może być walnięty jakiś sterownik, bądź czujnik sterujący klapkami nawiewu albo temperaturą. Diagnostyka nie wykazała żadnych błędów.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
(05-05-2018, 6:00 )kala40 napisał(a):
(08-11-2017, 3:24 )pluto303 napisał(a): Ruchy joystickiem w prawe-lewo też nic nie zmieniają jeżeli chodzi o  temperaturę nawiewu, ponieważ te kosteczki które się pokazują w opcji pasażer bądź kierowca u mnie cały czas są w kolorze białym.

Mam ten sam problem. od strony kierowcy leci cieplejsze powietrze niż od strony pasażera, przy tym samym ustawieniu temperatury. Ustawienia temperatury w opcjach nawiewu też nic nie dają. Podejrzewam, że może być walnięty jakiś sterownik, bądź czujnik sterujący klapkami nawiewu albo temperaturą. Diagnostyka nie wykazała żadnych błędów.
Pozdrawiam
Dodam, że u mnie problem nadal nie zdiagnozowany i tak jeżdżę.
Odpowiedz
#16
Klima mi już zaczęła na dobre szaleć, regulacja z poziomu panela nic nie daje. Podpięcie po komputer nic nie wykazało, samo diagnostyka także, a z kanałów kierowcy leci powietrze o 5-7 stopni niższe niż pasażera. Podejrzewam że klapka domykając-otwierająca się przytarła i stoi w miejscu ale nie jestem pewien. Jeżeli to jest to, to trzeba cały kokpit rozbierać, masakra. Czy ktoś ma lepszy pomysł?
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości