Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spryskiwacze reflektorów
#1
Witam.

W ostatnim czasie przestały działać spryskiwacze lewego reflektora. Powodem niesprawności układu jest uszkodzona kątowa złączka węża gumowego.

   

https://www.youtube.com/watch?v=onR4MYyJ...e=youtu.be

Czy ktoś posiada może wymiar średnicy zewnętrznej króćca ? Chcę dopasować coś uniwersalnego, lecz na razie nie mam jak tam się dostać, aby dokonać pomiaru. Może ktoś ma taką część pod ręką i będzie tak miły podając szukany wymiar. Sądząc po średnicy zewnętrznej węża gumowego (fi 16mm) wymiar wewnętrzny będzie miał jakieś 8/10mm.

A może ktoś ma na sprzedaż ten plasticzek za nieduże pieniądze ?
Odpowiedz
#2
Ta kątowa złączka to zawór jednokierunkowy. Ja na szybko założyłem zwykłe kolanko, bo zaworek w serwisie kosztuje ok 140 zł za sztukę. Niestety nie pamiętam dokładnej średnicy, ale wydaje mi się że zakładałem 8mm. Minusem zwykłego kolanka jest to że mam słabsze ciśnienie w spryskiwaczach...
Odpowiedz
#3
Też myślałem o założeniu zwykłego kolanka, ale skoro mówisz że jest słabsze ciśnienie... Jeśli zaworek upuszcza płyn to albo jest zepsuty albo za zaworkiem jest zatkany układ, dobrze myślę ? Jednak stawiam na pierwszą opcję bo druga jest mało realna.
Odpowiedz
#4
Raczej jest zepsuty, bo u mnie było to samo, a układ nie był zatkany. Ja myślałem nad dołożeniem zwykłego zaworu jednokierunkowego ale w wersji prostej, bo te są dużo tańsze
Odpowiedz
#5
A do czego Twoim zdaniem jest tam wstawiony zaworek jednokierunkowy, a nie zwykłe kolanko ?
Odpowiedz
#6
Zrobiłem rozeznanie w temacie i chciałbym się z wami podzielić tymi informacjami. Otóż takie same zaworki występowały w kilku japończykach:
- Honda Legend KA9
- Honda CR-V I
- Toyota Land Cruiser
- Nissan X-Trail

Numery części wg. producenta i ich obecny koszt:
- Honda - 76826-SH3-S00 - 184,5 zł
- Toyota - 85031-30020 - 221,25 zł
- Nissan - 28628-V4400 - 171 zł
- HaParts - 113,5 zł

Znalazłem coś podobnego marki Hella pod oznaczeniem 9XL003 499-017 oraz 9XL003 499-018. Niestety nie wiem czy w praktyce będzie pasował taki zaworek no i jest trudno dostępny.

Co do samego zaworu to ma on króćce zewnętrzne fi10 oraz dwie różne średnice wewnętrzne. Na wejściu fi7, a na wyjściu fi6. Odpowiadając na pytanie z poprzedniego postu to zaworek jest zastosowany po to, aby płyn nie cofał się do zbiorniczka płynu do spryskiwaczy. Dzięki temu przewody są cały czas wypełnione cieczą.
Odpowiedz
#7
(05-28-2019, 1:12 )rrrobson napisał(a): Zrobiłem rozeznanie w temacie i chciałbym się z wami podzielić tymi informacjami. Otóż takie same zaworki występowały w kilku japończykach:
- Honda Legend KA9
- Honda CR-V I
- Toyota Land Cruiser
- Nissan X-Trail

Numery części wg. producenta i ich obecny koszt:
- Honda - 76826-SH3-S00 - 184,5 zł
- Toyota - 85031-30020 - 221,25 zł
- Nissan - 28628-V4400 - 171 zł
- HaParts - 113,5 zł

Znalazłem coś podobnego marki Hella pod oznaczeniem 9XL003 499-017 oraz 9XL003 499-018. Niestety nie wiem czy w praktyce będzie pasował taki zaworek no i jest trudno dostępny.

Co do samego zaworu to ma on króćce zewnętrzne fi10 oraz dwie różne średnice wewnętrzne. Na wejściu fi7, a na wyjściu fi6. Odpowiadając na pytanie z poprzedniego postu to zaworek jest zastosowany po to, aby płyn nie cofał się do zbiorniczka płynu do spryskiwaczy. Dzięki temu przewody są cały czas wypełnione cieczą.

Świetna robota, dziękujemy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości