Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KA8 problem ze skrzynią biegów.
#1
Witam.
Mój problem dotyczy hondy Legend KA8. Po przełożeniu silnika ze skrzynią biegów biegi się nie zmieniają w czasie jazdy.
Po zapięciu konkretnego wszystkie działają. Jednocześnie nie działa prędkościomierz. Nie wiem, czy to ma znaczenie,
ale silnik był przekładany z KA7 95 do mojej z 91 roku.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#2
A VSS prawidłowo został podpięty, nie wyświetla się jakiś błąd na zegarach, nie mrugają kontrolki biegów?
Odpowiedz
#3
(01-24-2021, 0:18 )Peter napisał(a): A VSS prawidłowo został podpięty, nie wyświetla się jakiś błąd na zegarach, nie mrugają kontrolki biegów?

Mechanik twierdzi, że tak. Spróbuje jeszcze podpiąć ze starego, ale na poprzednim silniku pod koniec też miałem problem
z prędkościomierzem i zmianą biegów. Włożona skrzynia do końca działała prawidłowo. Nic się nie wyświetla, nic nie mruga.
Odpowiedz
#4
Jednak uszkodzony czujnik. Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
No to się nacieszyłem. Na drugim czujniku zmienia biegi płynnie, tylko raz na początku przyszalał prędkościomierz. Ale przy trochę bardziej gwałtownym hamowaniu przyredukcji z 4 biegu na trzeci zaczynam mrugać D4. Litości.
Odpowiedz
#6
Trzeba zweryfikować wiązkę od czujnika.
Odpowiedz
#7
Dzięki za szybką odpowiedź. Elektryka musi być w tragicznym stanie, np kontrolka oleju jak mrugała na starym, tak i mruga na nowym silniku. Coraz więcej kwiatków wychodzi.
Odpowiedz
#8
Witam wszystkich.
Miałem ciężki okres w pracy i nie miałem za bardzo czasu ogarnąć tematu. Ale wiązka została zmieniona i mimo tego, że dopiero teraz zobaczyłem, jak wygląda płynna zmiana biegów, to nięszczęsna D4 znowu miga w czasie jazdy. Poza tym, co mnie najbardziej dziwi, mimo innego silnika, innej wiązki nadal miga kontrolka oleju (miałem tę przypadłość od zakupu na starym silniku).
Jakby ktoś miał jakiś pomysł, to będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#9
Czy wraz z silnikiem wymieniłeś komputer?
Odpowiedz
#10
Komputer silnika nie był zmieniany.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości