Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana filtra w skrzynie automatycznej
#21
A ten nowszy sprawdzony? Czy lepiej zostać przy ATF Z1?
Odpowiedz
#22
Spoko Prezes twoj ATF czeka w dziupliUśmiech Mati, lejesz to co do danego rocznika zaleca producent - w Twoim przypadku Z1.
Odpowiedz
#23
Bardzo fajny poradnik, od razu go druknąłem, żeby wiedzieć co i jak i trzymać rekę na pulsie Oczko ...
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz
#24
Hmm z tego co mi wiadomo to w KA9 powinno robić się dynamiczną wymianę oleju w skrzyni biegów. W tedy wymieniamy 100% oleju, a w przypadku statycznej jest to ok 60%.
ps. zamiennik filtra wraz z nową uszczelką miski to koszt 140zł. Niebawem zrobię filmik przedstawiający dynamiczną wymianę oleju wraz z wymianą filtra.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#25
panowie co tO ASB?

i na czym polega dynamiczna wymiana oleju?
Odpowiedz
#26
(10-26-2013, 5:58 )matrose napisał(a): panowie co tO ASB?

i na czym polega dynamiczna wymiana oleju?

Polega to na całkowitej wymianie oleju w skrzyni biegów. W skrócie robi się to tak że odpina się przewód z chłodnicy oleju skrzyni biegów, uruchamia się silnik i spuszcza się stary olej i jednocześnie dolewa nowy. Aczkolwiek nie zawsze zalecane, ostatnio miałem na wymianę skrzyn klient wi mx-3 wymienił olej po dynamicznej wymianie oleju, auto przejechało kilka km i STOP Mi się udało zrobiłem dynamiczną i jest ok, ale w sumie w tak wiekowych autach troche ryzykowne.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#27
(10-26-2013, 6:10 )ManiacHST napisał(a):
(10-26-2013, 5:58 )matrose napisał(a): panowie co tO ASB?

i na czym polega dynamiczna wymiana oleju?

Polega to na całkowitej wymianie oleju w skrzyni biegów. W skrócie robi się to tak że odpina się przewód z chłodnicy oleju skrzyni biegów, uruchamia się silnik i spuszcza się stary olej i jednocześnie dolewa nowy. Aczkolwiek nie zawsze zalecane, ostatnio miałem na wymianę skrzyn klient wi mx-3 wymienił olej po dynamicznej wymianie oleju, auto przejechało kilka km i STOP Mi się udało zrobiłem dynamiczną i jest ok, ale w sumie w tak wiekowych autach troche ryzykowne.



dlaczego dynamiczna wymiana oleju może być ryzykowna?
pomijając fakt,że wymienimy na zalecany olej wraz z oryginalnym filtrem?
Odpowiedz
#28
No niestety kate jest ryzykowna .
Wystarczy, że ilość wlewana jest mniejsza od odprowadzanej i może być problem. Nie pdjął bym się takiej operacji u siebie w warsztacie.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#29
(11-18-2013, 1:55 )zibi54 napisał(a): No nieatety kate jest ryzykowna .
Wystarczy, że ilość wlewana jest mniejsza od odprowadzanej i może być problem. Nie pdjął bym się takiej operacji u siebie w warsztacie.



a sugerowanie się ilością oleju chociażby z manuala?
czytałam, że po wymianie auto powinno "chodzić" na podnośniku i olej powinien być sukcesywnie dolewany, aż będzie się przelewał...
Odpowiedz
#30
a jak precyzyjnie oszacujesz ile się zlało? Mowa o dynamicznym pomiarze ;-)

Ludzie to robią, z lepszym lub gorszym skutkiem, można, ale jest ryzykowne. Wybór nalezy do Ciebie.

Kiedyś dawno temu gdy zaprągnąlem czystego oleju zrobiłem naście wymian na oleju valvoline max life do skrzyni, a następnie 3 lub 4 wymiany przy uzyciu ATF- Z1. Skrzynia pracowała jak nowa.
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości