Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amortyzatory
#1
Witam wszystkich .
Mam pytanie odnośnie amortyzatorów do mojej hondy Ka9 . Potrzebuje komplet przód i tył . I mam pytanie czy ktoś z was próbował np z innego samochodu zapodać tylne amory . Ja sprawdzałem czy z BMW e39 podejdą ale nie będą , w sumie podeszły by ale trzeba by się troszkę pobawić z przesunięciem w górę mocowania sprężyny . Czy ktoś w was ma jakieś mega dojście w hondzie gdyż na gwałt potrzebuje 2 amory tylne . A cena 800zł za jeden troszę mnie odstrasza ;/
Odpowiedz
#2
Sprawdzę cenę jutro u moich dostawców.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#3
Będę wdzięczny .
Odpowiedz
#4
Maiłem ten problem niedługo po zakupie swojej ka9, choć badanie diagnostyczne było w normie. długo szukałem z mechanikiem czegoś co by pasowało - oczywiście chodziło o zainstalowanie nowych części. Zakończyło się tak, że musiałem złożyć zamówienie w ASO Hondy:] Wykosztowałem się trochę ale jestem zadowolony z jazdyDuży uśmiech
Jeśli chodzi o amory z innych modeli hondy bądź innych marek to jak już parametry się zgadzały to nigdy nie dało się dopasować kielicha. Regeneracja też jest trudna bądź niemożliwa ponieważ ka9 ma amory gazowo olejowe - a mało który warsztat się tego podejmie.

Być może wyjściem jest montaż używanych o niższym przebiegu, ale nie wiem jak to jest z dopasowaniem jeśli chodzi o późniejsze roczniki. Rozwiązanie tańsze ale czy lepsze musisz sam ocenić.

pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Myślę, że tańsza i lepsza opcja to regeneracja amortyzatorów. Ja kiedyś zrobiłem coś takiego u siebie w preludzie 3gen i byłem bardzo zadowolony. Koszt na początku zeszłego roku to około 150zł za 1 szt. Można sobie wybrać twardość amorków i zaoszczędzić parę zł.
Robiłem to w podwarszawskiej Zielonce ale myślę, że można znaleźć podobne zakłady na terenie całej polski.
Operacja polega na wyjęciu amortyzatora, nacięciu, wymianie oleju i gum.
Odpowiedz
#6
masz jakieś namiary na ten zakłąd ?
Odpowiedz
#7
Ciekawe ?!
Nie udało mi się namierzyć żadnych zamienników. Ale dopier dwie hurtownie przeczesałem .
Niemożliwe aby nikt nie robił takowych do KA9
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#8
właśnie palec podaj namiary to zapewne wielu się skusi
Odpowiedz
#9
Kayaba tak owe robi cena 1200zł za komplet 2 na tył 2 na przód wychodzi ale ... tylko w USA takie zamienniki są w PL były ale już ponoć nie ma
Odpowiedz
#10
Myślę, że warto dzwonić po hurtowniach, często jest u nich tzw NEW OLD STOCK czyli zapasay magazynowe.

Tokico również robi amorki do Legenda.
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości