Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legend KA9 sprężyny zawieszenie tylne
#1
Witam
Czy komuś udało się znaleźć sensowną alternatywę dla oryginalnych sprężyn dla Hondy Legend?
Sztuka kosztuje 500zł.
Był post nt.sprężyn od mercedesa, autor "zuczek09" nie odpisuje, więć nie wiadomo jaki był efekt.
Odpowiedz
#2
Witam,

Długo już mnie tu nie było.
Sprężyny od merca odradzam – jak dla mnie to średnio cienki pomysł, przetestowałem na własnej skórze, jeździć się da, ale strasznie twarda się robi, nawet przy sprężynach nie wzmacnianych, bo właśnie takie zapodałem. Kiedyś dzwonił do mnie Żuczek z informacją że, ma jakiegoś zioma, który produkuje sprężyny na podstawie oryginału koszt 120zł szt – podobno efekt taki jak w oryginałach.
Pozdro
k@mil
Honda Legend III 3.5 V6 1996r
Odpowiedz
#3
Szukaj postu kolegi żuczka w dziale sprzedam. Posiada takowe

http://honda-legend.pl/Temat-nowe-spręży...ztukę--978


upssss teraz zobaczyłem że już temat odnaleziony, ale może ktoś inny szuka...
Odpowiedz
#4
Fedah Katowice - robia różnego typu sprężyny. Kiedyś dorabiałem do terenówki i byłem zadowolony z całokształtu. Cenią się.
Odpowiedz
#5
Witam. Szukam sposobu na uporanie się z zawieszeniem w mojej Hani. Autko ma bardzo mało najechane i praktycznie wszystkie części, które w niej siedzą to oryginały więc mają już swoje lata Duży uśmiech Samochód jest strasznie rozbujany i w pierwszej kolejności chciałbym zająć się amortyzatorami, jednak rozważam czy razem z nimi nie wymienić także kompletu sprężyn ( na pewno tył, bo strasznie siedzi). I tu pojawia się problem, bo nie mogę znaleźć nic oprócz sportowych obniżonych, a nie chce obniżać również komfortu jazdy. Uśmiech Z tego co poznajdywałem na forum jest jeszcze opcja dołożenia tyłu z mercedesa w124 i tu zdania są podzielone, więc chciałbym się was zapytać - czy da się tym jeździć czy może jednak jest to taka tragedia jak niektórzy piszą ? Kolejna sprawa do dorobienie ich w Fedah Katowice. Potrzebują żeby im wysłać moje jako wzór ale średnio uśmiecha mi się zostawiać samochód na cegłach lub podnośniku i tu drugie pytanie - Macie może odstąpić jakieś stare oryginalne by posłużyły im za wzór ? Uśmiech
Odpowiedz
#6
Czy ma ktoś może za to jakieś doświadczenie ze sprężynami obniżającymi? Jak zmienia się komfort jazdy i co dostaje się w zamian? Znalazłem sprężyny - 30 od hr'a i są dedykowane do polifta. Czy są godne polecenia i czy będą pasowały do mojej przedliftowej hani? Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Cześć, bardzo interesuje mnie ten wątek, też nie chciałbym żeby mi Honda siedziała za bardzo, szukam sprężyn na tył. Potwierdźcie mi tylko czy chodzi o te : 52441SZ3G03 ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości