Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przegub zewnętrzny jaki i za ile i gdzie:)
#8
W piątek pewnie będę miał ten właściwy przegób, bo według katalogów szukałem po sklepach to przychodziło za każdym razem nie to. Ale zamówiłem po liczbie zębów i teraz nie pamiętam ile ma każda strona ale jak dojdzie i będzie pasował dam znać. W każdym bądź razie jest problem. Jedyne co udało mi się znaleźć to chińszczyzna za 120zł. A co do samej wymiany przegubu po jaką cholerę wyjmować półoś ze skrzyni?
1. zdejmujemy koło (5 szpilek)
2. (W zależności od posiadania lub braku klucza udarowego punkt 1 zamieniamy z 2)Odkręcamy śrubę przegubu klucz 36
3. odkręcamy śrubę sworznia dolnego klucz 19 lub czasami 17 (przy tanich zamiennikach sworzni)
4. uważnie obstukujemy miejsce w które wchodzi sworzeń w zwrotnicę(tak by nie uszkodzić gumy i czegoś nie pogiąć a ułatwi to wyjęcie sworznia) i używając ściągacza wypychamy trzpień sworznia, jak nie posiadacie ściągacza to tępy przecinak i pojechali (chociaż nie polecam)
5. odkręcamy mocowanie amortyzatora od wahacza dolnego 2x klucz 17
6. wyciągamy sworzeń z piasty.
7. usuwamy starą osłonę, jak porwana tniemy i wywalamy jak cała warto zachować na czarną godzinę i usuwamy tylko opaskę zaciskową a gumę odsuwamy.
8. jedną ręką trzymamy półoś naciągając ją w stronę skrzyni, natomiast młotkiem uderzamy w przegub w "naszą" stronę. Jak nie da ktoś rady sam przytrzymać półosi i uderzać jednocześnie niech poprosi o pomoc.
9. przegub, w dłoni więc w śmieci z nim, wyciągamy z pudełka nowy i napełniamy go smarem, resztę smaru wrzucamy w osłonę.
10. zamontowanie przegubu to odwrotność jego demontażu z tym że by go wbić nie uderzamy w gwint bo będzie bieda, użyjmy do tego np drewnianego lub gumowego młotka a jak takiego brak to uderzajmy w niego nie bezpośrednio młotkiem ale przez coś co przejmie na siebie "niszczycielską" moc młotka.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przegub zewnętrzny jaki i za ile i gdzie:) - przez ManiacHST - 06-22-2014, 7:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości