Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wibracje podczas trzymania hamulca na drive
#2
Masz instalacje LPG? Masz jakies objawy nierownej pracy silnika, w sensie,ze podczas ruszania,przyspieszania silnik sie dlawi? Zmierzam do tego,ze byc moze silnik radzi sobie z biegiem jalowym,a jak pojawia sie obciazenie,to zaczyna pracowac nierowno. Czy wystepuje to zawsze czy np tylko w fazie rozgrzewania silnika?
Wypadajace zaplony w 6-cylindrowym silniku sa trudniejsze do zdiagnozowania, zwlaszcza jezeli zaplon wypada co kilka cykli a nie permanentnie na ktorym z cylindrow.
Ja osobiscie tez zauwazylem u siebie lekkie drgania przenoszace sie na bude, tyle ze nie jakos szczegolnie uciazliwe, praktycznie gdyby ktos nie byl tego swiadom,to by tego nie zauwazyl,a ja jestem przewrazliwiony, wiec wydaje mi sie,ze je odczuwam. Odnosnie poduszek silnika czy skrzyni, to warto posprawdzac szczelnosc przewodow, ktore steruja wbudowanymi do poduszek silownikami, byc moze tam lezy przyczyna.
Gdybys posiadal LPG, to intuicja kaze zaczac od sprawdzenia map i weryfikacji, czy przypadkiem sterownik benzynowy nie zagalopowal sie w korygowaniu podstawowych map benzynowych ze wzgledu na zle wyregulowany gaz.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: wibracje podczas trzymania hamulca na drive - przez Makukrak - 10-16-2015, 18:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości