Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klima nie działa, trefny panel sterowania? KA9 EDIT: Rozwiązane
#1
Ciepło się zrobiło i oczywiście coś mi się musiało z klimą popsuć w Hondzie...
W maju udało mi się klimę naprawić (przerwany przewód zasilający sprężarkę) i nacieszyłem się nią trochę ponad 2 miesiące, ale tym razem objawy są dziwne.

Mianowicie: wyjazd rodzinny na zakupy pewnego ciepłego dnia, klima działała poprawnie aż do wyłączenia auta pod domem. Parę dni później zonk: nie ma zimnego powietrza z nawiewu i co mnie bardziej zaniepokoiło: sterowanie szwankuje.

Nawiew działa tylko po ustawieniu temperatury minimalnej (18 stopni), działa także tylko na auto lub na pozycji maksymalnej i wtedy huczy mocno ale bez chłodzenia z klimy.
Wystarczy, że przestawię na 19 stopni i jeśli jest na auto to natychmiast przestaje wiać bez względu na temperature w środku - od 19 do 32 stopni wieje tylko jeśli ustawię obroty manualnie na pozycję MAX.

Kolejna sprawa: po włączeniu auta jak jest sterowanie klimą wyłączone, jak ją włączę na te 18 stopni i auto/max to dopiero po prawie 10 sekundach się załącza i zaczyna wiać. Poprzedzone jest to pstryknięciem jakiegoś przekaźnika w prawej części kokpitu.

Nie bardzo mogę zlokalizować usterkę. Ktoś coś kojarzy?


Na razie odłączałem tylko aku i sprawdziłem bezpieczniki w komorze silnika - bez pozytywnych rezultatów.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Klima nie działa, trefny panel sterowania? KA9 EDIT: Rozwiązane - przez sova - 07-27-2016, 19:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości