Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2-ga generacja - pytanie przed zakupem
#2
Hej hej

Może coś pomogę...

1) korozja jak to korozja niestety wszystko co japońskie wymaga zwiekszonej atencji, co do reperaturek to wątpię żeby znajomy miał bo czegoś takiego do ka7/ka8 poprostu nie ma.Tylko dopasowanie z accorda ale to lipa, źle wygląda albo naprawa sprawnego blacharza. Pewnie koło kabla z lakierowaniem pęknie.

2) Dyfer no cóż to już grubsza afera, weź pod uwagę że przekazanie napędu z silnika na skrzynie i ze skrzyni na dyfer jest w Legendzie jakimś koszmarem, działa to o dziwo i robi robotę ale demontaż i uszczelnienie tego ustrojstwa wiąże się ze sciaganiem dupstw z Japonii. Tam są dwa uszczelniacze i dwa ornigi (nie są drogie ale trzeba czekać) jak masz komplet gumek to tylko koszt roboty, ale mechanik jak to zobaczy przeżegna się lewą nogą

Patrz tutaj

http://honda-legend.pl/showthread.php?tid=3662

3) Rozrząd w Legendzie jest na 90kkm i kosztuje bez pompy wody około 300zł
4)Tutaj dużo nie pomogę, ale pocieszające jest to że na tył wchodzą amorki z ka9
5)Gaz jak gaz sam wiesz o co chodzi, ważne żeby wystroił to fachowiec co by szlag nie trafił od razu uszczelek pod głowicą i zaworów bo wtedy zeżre Cię to auto z butami.
6)Jeżeli środek jest ok to tylko pozazdrościć, ka7/8 ze zdrowymi skorami to rzadkość a odnowienie wszsytkich skór to około 3000zł i około 3tygodni pracy tapicera.
7)Akurat automat w Legendzie jest bardzo wolny ale za to pancerny, co niezmienia faktu że serwis olejowy i wymiana filtrów napewno by mu nie zaszkodziła, (myślę że 500zł na materiał tj. olej +filtr starczy) ważne żeby nie przeciagał, na zimnym nie stukal przy zmianie biegów i nie szarpal, sprawdź kick down.

Co więcej...

Sprawdź uszczelki pod głowicą, zobacz czy czujniki abs są sprawne, stan chłodnicy, stan Koła pasowego, czy auto trzyma temp. Tj. Czy się nie grzeje i to na początek wszystko.

Mam nadzieję że choć trochę pomogłem.

Pzdr. Adam
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: 2-ga generacja - pytanie przed zakupem - przez Szczebiot - 07-01-2017, 5:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości