Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legen KB1 vs Accord VII 2.4 vs konkurencja - dynamika
#3
Tak, jak mam wenę to potrafię się rozpisać!
Co do Accorda 2.0 gen. VIII to nie jeździłem jednak ze względu na te 156 KM jakoś nie byłem nigdy zainteresowany tym silnikiem zresztą tak jak w VII gen. Nie chodzi o to ze są złe, wręcz przeciwnie to solidne i trwałe jednostki napędowe ale nie trafiały "w swoją epokę" wg mnie. Owszem spotkałem się z opiniami że K20 był nieco elastyczniejszy i żwawszy niż R20 ze względu na dwa wałki rozrządu ale i tak na tle ówczesnej sobie, konkurencji obydwa były trochę "zdziatkowane" gdyż u konkurencji były już wtedy dostępne podobne pojemności z doładowaniem znacznie mocniejsze. Owszem np 1.8 czy 2.0 TFSI grup VAG miały swoje wady, chociażby nadmierny apetyt na olej ale nie można im było zarzucić braku zrywności. Honda próbowała tą lukę nadrobić fajnym K24 i wszystko byłoby ok gdyby nie wysokość akcyzy za przekroczenia dwóch litrów pojemności (podobnie zresztą było z dieslem 2.2). Hondowskie 2.0 wystarczyło do turlania paki ale Hondzie ewidentnie brakowało oferty wzbogaconej o silnik z większym jadem do dwóch litrów i to pewnie pośrednio przyczyniło się do mniejszej sprzedaży modelu Accord na tle konkurencji i w konsekwencji wycofania ze sprzedaży. Bo klient wolał zapłacić podobną kasę za 2 litry z ok 200 KM w np Audi A4 Passacie B6, czy Octavi niż za 155 KM w Accordzie (nie licząc fanów marki). Ale to już zagadnienia na inny temat. W każdym razie uwzględniając ewentualny wybór Accorda biorę pod uwagę tylko silnik K24 w manualu. Jednak liczę że skończę na Legendzie mimo jego wad np związanych z bagażnikiem o czym już pisałem w innym wątku.
Co do klasy E to ciekawe stwierdzenie że Legend wypada lepiej pod względem komfortu niż synonim luksusu Merc. Ale to dobrze. Jednak czytając wypowiedź:
"Czy silnik i skrzynia są mułowate? - mi to wystarczy w zupełności",
daje mi do myślenia bo nie widzę jakiegoś "wow!", czyli Legend się sprawnie przemieszcza ale sportowcem na pewno nie jest.

A jeżeli chodzi o zakup kontrolowany to nie, dzięki, za szary i skromny ze mnie człek żeby startować do TV Uśmiech. Szybciej przetestuje KB1 u jakiegoś handlarza.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Legen KB1 vs Accord VII 2.4 vs konkurencja - dynamika - przez Roni0127 - 05-22-2018, 21:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości