Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z czujnikiem ABS rozwiązany !
#1
Witam
Jak wiadomo nowy czujnik abs kosztuje koło 700zł , chodzi o lewy tył bo właśnie te najczęściej się psują. Znalazłem rozwiązanie które kosztuje no do 50zł się można zmieścić. Kupiłem czujnik abs na auto złomie nie mam pojęcia z jakiego samochodu ale przy wyborze czujnika warto go sprawdzić czy jest ok i najważniejsze czujnik musi mieć taki dzióbek wystający na około 6-7mm. mając ten stary czujnik będzie trzeba zeszlifować jego mocowanie gdyż nie będzie nam potrzeby i będzie utrudniał jego głębsze wsadzenie. Mając ten czujnik dorobiłem na tokarce tuleje z polimeru a następnie go włożyłem do tej tulejki, następnie odcinamy wtyczkę ze starego czujnika , dorabiamy trochę więcej kabla do naszego czujnika żeby kabel był odpowiednie długi , lutujemy wszystko w jedną całość , izolujemy i już jest ok . Wkładamy tulejkę z czujnikiem do otworu na czujnik i patrzymy czy ten "Cycek" jest w odpowiednim miejscu tzn. czy będzie odczytywał z czytnika i to wszystko wpinamy wtyczkę na zipach mocujemy kabel skręcamy i cieszymy się z wydania 50zł i działającego ABS i TCS. Jak na allegro znajdę ten czujnik który kupiłem na szrocie to dam znać . Coś tego typu http://allegro.pl/czujnik-abs-mazda-323-...73874.html , Jak mój z tym ze mój ma mniejszy ten cycek na końcu ale ten jest jak najbardziej ok . Zeszlifować trzeba to mocowanie srebrne z dziurką , choć może okazać sie to nie konieczne gdyż czujnik może być wystarczająco długi żeby " cycek " czytał z czytnika .
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Problem z czujnikiem ABS rozwiązany ! - przez zuczek09 - 11-28-2010, 19:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości