Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szyba czołowa KA8
#41
no tak 1800zł. szyba serwis, a mnie cała ta modyfikacja wyjdzie max 750zł.
Odpowiedz
#42
A ile traci na wartości samochód? O wiele więcej. Ja nie kupiłbym tak "zmodyfikowanego" samochodu.
Odpowiedz
#43
(01-04-2012, 20:15 )adixi1 napisał(a): przy okazji pwnych drobnych zakupów w salonie hondy dowiadywałem się również o szybę, podali mi cne 1700coś zł ale powiedzieli, że trzeba dokupić jeszcze listwy i uszczelki i całkowity koszt policzyli na niewiele ponad 2200zł plus montaż jakieś 400zł. Tak więc koszt 2600zł w ASO troszke "dupke" by mi naderwał Język
Adixi ale to Twoj wybór czy kupujesz szybę ze spinkami czy bez i gdzie dokonasz montażu. Wiadomo, ASO sprzedaje części pod swój serwis, tak aby jak najwięcej zarobic i zminimalizować ryzyko uszkodzeń oraz maksymalnie ułatwić sobie pracę. Żaden prywatny warsztat montażu szyb nie będzie od Ciebie wymagał nowych spinek i listew. Jak cos sie urwie to machną czarnym lepiszczem do szyb Oczko

Odpowiedz
#44
no masz racje Peter, szyby nie montuje aso tylko firma która specjalnie przyjezdza na montaż, wiem ze mozna kupic szyb i zawiezc do montażu do innego zakladu. ale znowu dochodzi problem z transportem itp. W moim poprzednim poscie chodziło mi poprostu o to, że kupować i robić w aso nie bardzo się opłaca.
Odpowiedz
#45
Adix, to akurat każdy wie Uśmiech Swoją drogą w serwisie bardzo potaniały szyby do KA8 Jeszcze rok temu chcieli 3200 zł.
Odpowiedz
#46
(01-05-2012, 3:56 )jarolissimus napisał(a): A ile traci na wartości samochód? O wiele więcej. Ja nie kupiłbym tak "zmodyfikowanego" samochodu.

ja też tak uważałem dopóki nie podjąłem się tej modyfikacji.. i co wyszło że samochód miał szpachlowane słupki...

wiec jaki morał z tego??

nigdy nie wiadomo co się kupuje... tym bardziej że to nie jest samochód pierwszej młodości i nie ma on 5 lat...

po drugie te samochody były za czasów gdzie się składało z 4 ćwiartek jeden i nie ma po tym praktycznie śladu... mogę się założyć że co 4 legenda ma jakieś większe modyfikacje w karoserii niż to co ja teraz robię... po prostu jak się czegoś nie wie to się na to nie zwraca uwagi wiem to z doświadczenia...

ja przynajmniej będę miał całą szybę i już nie będę musiał oddawać dowodu panom mundurowym

po trzecie mam jedną Acurę na części i okazało się po rozłożeniu że ktoś kiedyś wymieniał tylną prawą ćwiartkę i przednią lewą... było to bardzo ładnie zrobione ale swoje lata pokazały pod masa że są tam spawy

wiadomo każdy by chciał mieć najlepiej 21 letni samochód który nigdy nie miał żadnego elementu malowanego i żadnego ogniska rdzy... ale to jest niestety nie realne... 90% Hond które mają powyżej 10 lat były malowane i nikt się tego nie czepia
Odpowiedz
#47
Ładnie to sobie tłumaczysz Uśmiech A to, że Twój samochód miał szpachlowane słupki to bajka w porównaniu z tym, że teraz ma cięte. No ale Twoja sprawa.
Odpowiedz
#48
[Obrazek: cimg0100i.jpg]
[Obrazek: cimg0101z.jpg]
[Obrazek: cimg0102d.jpg][Obrazek: cimg0103m.jpg]

Efekt prawie końcowy jeszcze tylko listwy i gotowe....

Wiem że tu nikomu się nie podoba to co zrobiłem ale mam nadzieje że może kiedyś komuś się przyda to co opisałem i sfotografowałem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#49
jeśli ktoś się zdecyduje na taki krok to na pewno się przyda....
tak się zastanawiam czy nie taniej byłoby też kupić jakiegoś wraka za 800 zł z całą szybą a przy okazji milion zapasowych części na opych.... no ale to jest tylko moja sugestia.
jeśli zrobiłeś tak to Twoja sprawa i nie będe tego krytykowac, oby latało jak najdłużej
Odpowiedz
#50
problem w tym ze nie ma takich wraków za 800 zł z szybą, nie każdy mieszka też w domu...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości