Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tarcze hamulcowe - przód
#21
robert_182 napisał(a):ja znalazlem w sklepie internetowym tarcze LUKASA za sztuke 170zł i jak narazuie zadnego problemu niemam pozdrawiam
I życze oby problemu nie było, choć prawdziwy test tarcz bedzie dopiero jesienią i zimą, gdy rozgrane tarcze wjada w zimna wode lub snieg. Tak jak pisal Admin najlepsze tarcze to oryginal ewentualnie Zimmerman lub Brembo. NIemniej życze powodzenia Oczko
Odpowiedz
#22
Ja z kolei zainstalowałem zestaw hamulcy EBC i cóż, nie było dla mnie niespodzianką, że sprawują sie wyśmienicie mimo, iż to zestaw standard. W Preludzie miałem zestaw GreenStuff i nie było siły na nie.
Generalnie polecam.

Dość tanie tarcze godne polecenia są z kolei polskiej firmy Mikoda. Chłopaki od Prelud testowali na trasach rajdu i efekt był taki, że klocki paliły się (kashiyama), płyn gotował, tarcze świeciły a mimo to nie gieły się ani wichrowały. Z tego co kojażę to były nacinane.
Niestety do mojej Legend nie mają, ale z tego co pamiętam do II gena są Uśmiech
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#23
Peter napisał(a):
robert_182 napisał(a):ja znalazlem w sklepie internetowym tarcze LUKASA za sztuke 170zł i jak narazuie zadnego problemu niemam pozdrawiam
I życze oby problemu nie było, choć prawdziwy test tarcz bedzie dopiero jesienią i zimą, gdy rozgrane tarcze wjada w zimna wode lub snieg. Tak jak pisal Marcin najlepsze tarcze to oryginal ewentualnie Zimmerman lub Brembo. NIemniej życze powodzenia Oczko

tylko nie admin! 8-)


Z podziwu wyjść nie mogę, szczególnie, że Lucasa nie stawiam zbyt wysoko, ale może się coś w tej globalnej wiosce, zwanej Światem, jednak zmienia Oczko
v6
Odpowiedz
#24
Witam,
przednie tarcze wymieniłem na holenderski All Brake Systems, kupiłem w jakiejś poznańskiej hurtowni (koszt 2 tarcz około 500 zł). Ponoć firma robi produkty głównie dla firm samochodowych, którzy potem pakują w swoje pudełka. Czy to prawda czy nie - nie wnikam - na razie zrobiłem z 5 tys., efekt bardzo dobry.
Odpowiedz
#25
NO właśnie, na rynku jest tego tyle, że w sumie przy odrobinie szczęścia można kupić wyrób, któy ma jakość w niewygórowanych pieniądzach.

Czekam na relację z dalszego użytkowania holenderskiego ABS.
v6
Odpowiedz
#26
tpelech napisał(a):Witam,
przednie tarcze wymieniłem na holenderski All Brake Systems, kupiłem w jakiejś poznańskiej hurtowni (koszt 2 tarcz około 500 zł).
Jeżeli sprzedawca nie miał żydowskiej natury to w tej cenie produkt przyzwoitej jakości powinien być.
Podkreślam, że nawet najlepsze i najdroższe tarcze można zdewastować jeśli się ich odpowiednio nie traktuje w początkowym okresie użytkowania - o czym pisałem już wcześniej. Nawet na badziewiu można sporo pojeździć - podstawa to w 100 % sprawny układ hamulcowy - zwłaszcza w automacie.
Odpowiedz
#27
jesli sie wyczysci piaste na blysk to bedzie gitara.na brudnej piascie nic nie wytrzyma,wszystko bedzie bilo
[Obrazek: avatarik7.jpg] <--- kliknij
Odpowiedz
#28
witam ,
temat dosc stary , ale odkopie ,KA8 12/1993 MT
Tarcze na przednia i tylna Os :
Zimmermann oferuje mi Tarcze na Przednia Os o grubosci 23mm i tu zaczyna sie problem bo OEM ma 28mm
jakie tarcze kupić byc stosunek Ceny do jakości pasował
domyślam sie ze 282mm/28mm/70,1mm 5x114 beda najbardziej adekwatne , może ktoś polecić jakiś dobry produkt dobrze by było gdyby tarcze juz były cynkiem pokryte ,
tarcze na Tylna Os tez poszukuje ,
Tarcze Nawiercane tylko z ABE jak juz
Odpowiedz
#29
może coś z tego....

http://www.brakes.pl/index.php/32-199119...5966_45967
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#30
dzieki za linka , ale z dostepnoscia kiepsko , ponadto nawiercane nie maja ABE
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości