Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik vss i inne pytania
#1
Witam serdecznie jestem nowy na forum i Honde mam od raptem kilku dni dlatego prosze o wyrozumialosc .
Auto to Honda Legend II z 96 roku sedan 3.2 v6 automat

Mam pare pytan mianowicie nie dziala mi predkosciomierz i mryga mi D4 podczas jazdy doczytalem sie na forum ze to moze byc przez ten czujnik vss wiec moje pytanie bo znalazlem nowy na allegro za 70zl ale rozne kraza tu opinie o zamiennikach tego czujnika.Podobno sa dwa rodzaje rozniace sie iloscia zebów i ze lepiej albo kupic orginal albo uzywany ale orginalny .Ile kosztuje orginal nowy?

Gdzie ten czujnik sie znajduje zakladam ze na skrzyni ale od ktorej strony?od gory?od lewej ? od prawej czy od dolu?
Jak juz wspomialem zaczynam dobiero swoja historie z tym autem.

Drugie pytanie tez dotyczy skrzyni chcialbym dla pewnosci wymienic tez olej i filtr w skrzyni .Podobno jeden slusznu olej to ATF Z1 hondy ale sto pare zlotych za litr troche duzo co sadzicie o Volvoline Maxlife ATF?

Trzecie ostatnie pytanie dotyczy amortyzatora tylnego w sklepie chca ode mnie 400zl podobno dopasowac od innego auta ciezko ale sa firmy regenerujace amorki czy ktos kozystal z uslug takich firm?Jak taka regeneracja ma sie do nowego amorka?

Dziekuje i prosze o wyrozumialosc.
Odpowiedz
#2
Czesc,
Ja tylko chciałem zauważyć, że: "Honda Legend II z 96 roku" to niemożliwe.
Produkcja KA7 zakończyła się w roku 1995.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#3
Skąd jestes ? Vss za 70zl to raczej niemozliwe,
Odpowiedz
#4
W dowodzie mam pierwsza date rejestracji 08.09.96 niby do 96 byly zreszta na forum nawet w tym dziale jest data produkcji przeciez 91-96 .z nidzicy 60km od olsztyna
Co do czujnika niby 70 zl ale ja tu nie widze zembatki aby te zeby policzyc.
Czujnik vss
Odpowiedz
#5
Hmm, faktycznie to możliwe. Z ciekawosci - spójrz jeszcze na naklejkę na słupku B po otwarciu drzwi kierowcy.
Powinna tam być naklejka z datą produkcji (manufactured: miesiąc i rok).

Jeśli chodzi o olej to osobiscie polecam Hondowski ATF, wychodzę z założenia, że szkoda eksperymentować na tym dość drogim elemencie jakim jest skrzynia Oczko

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#6
Olej przekładniowy tylko oryginalny ATF - na forum możesz kupić taniej, użyj opcji "szukaj".
BTW: Zapraszam do działu powitań i zachęcam do zaprezentowania zdjęć auta.
Odpowiedz
#7
A powiedzcie mi Panowie jak wygla sprawa filtra oleju skrzyni czy jest mozliwosc uzycia go bo nie moge takiego dostac.Zreszta co tu duzo mowic nic nie moge dostac do tego samochodu w sklepach motoryzacyjnych w moim miescie.Gdzie zaopatrujecie sie w czesci?
Ja potrzebuje wachacza /tuleji dolnych wachaczy z przodu i tuleji wzdluznych z tylu i nic kompletnie nic .
Wachacz znalazlem na allegro
wachacz fakt ze zamiennik ale w serwisie pewnie ze 400zl.

Mam jeszcze jedno pytanie moze ktos sie orietuje jaki jest cel zaslepienia wezyka powrotnego od chlodnicy na ten zbiorniczek przelewowy ktory nie ma powrotu jest poprostu takim zbiorniczkiem by nadniar nie wylecial na ziemie.Temperature trzyma dobra zbiorniczek jest caly bo wyjolem go i jest w nim troche plynu nawet ale nie rozumiem czemu ktos tak zrobil czyzby korek byl walniety i puszczal przez caly czas na ten zbiorniczek??
Odpowiedz
#8
http://www.midparts.com.pl/pl/p/Honda-MP...oleju/1703
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#9
Zalmanie masz PW.
Odpowiedz
#10
"Wachacz znalazlem na allegro
wachacz fakt ze zamiennik ale w serwisie pewnie ze 400zl."

Nie wiem który, ale w ASO wahacz to ok 1300pln...
Nie widziałem lepszego, od przez Petera wystawianego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości