Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuda w samochodach !
#21
Uśmiech Różne wynalazki łażą po tym świecie. Gdyby to był egzemplarz 911 domyślam się że byłoby to realne.
Odpowiedz
#22
[Obrazek: 390195_135650813253369_1041412821_n.jpg]

Peugeot 407 HDI - Jak wiadomo turbina potrzebuje duuużo powietrza, więc kiedy filtr jest zbyt brudny podciśnienie potrafi zrobić z niego taką "firankę". Podobno wymieniany był co roku, a przynajmniej tak informowano właściciela. U nas stare części klient dostaje do wglądu i ma pełne prawo zabrać do domu Uśmiech

[Obrazek: 303580_149408098544307_1686358568_n.jpg]

Z lewej strony filtr oleju po roku i 16 000km od wymiany. Właściciel - mężczyzna. Z prawej filtr po 4000km i 6 miesiącach. Właścicielką - kobieta...

W tym przypadku płeć miała niewątpliwie niestety wpływ na stan auta. Niestety nie poprzez eksploatację, a przez jakość "serwisu" w poprzednim warsztacie. Corsiarka na nasz podnośnik wjechała pomrugując kontrolką ciśnienia oleju i trzęsąc się jak w febrze. Olej, mimo rozgrzania, przypominał płynną czekoladę a filtr stracił szczelność i auto straciło ciśnienie smarowania...

I tutaj niestety oprócz paru wulgaryzmów ciśnie się na usta smutna konkluzja, że o ile u nas płeć osoby posiadającej samochód nie ma dla nas znaczenia, tak w wielu miejscach niestety kobiety traktuje się nieuczciwie z powodu ich potencjalnego laictwa w temacie.

[Obrazek: 8768_138082896343494_1628752405_n.jpg]

Czasami niestety trafiają do nas auta po fuszerkach w innych zakładach. W tym przypadku właścicielowi Zafiry A powiedziano, że te tarcze przejeżdżą jeszcze jeden komplet klocków. Jedna z nich pękła po tygodniu.

Grubość nominalna - 24mm, minimalna 21mm (przy ktorej należy tarcze wymienić), zmierzona - 16,8...

[Obrazek: 532284_136266773191773_587824741_n.jpg]

Efekt profesjonalnej naprawy tłumika w aucie starszego pana.

Szkoda tylko, że nic nie pomogła i w rezultacie trafiło do nas Uśmiech

Kto zgadnie, jakich materiałów użyto? Duży uśmiech
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#23
Widzę tu szarą taśmę do rur i innych takich Uśmiech
Odpowiedz
#24
Pałer taśma Uśmiech Nawet azbestowym kocykiem nie przeciągnęli...
Cuda niczym chodzenie po wodzie Oczko
Odpowiedz
#25
kabaret drogowego niepokoju....

i niestety, albo robimy sami, albo sprawdzamy dokładnie po robocie...albo mamy takiego mechanika, że jest OK-i tu dzięki sporej konkurencji coś dobrego się dzieje. Mam jeden warsztat, w którym serwisuje wszystkie plaskate i wraz z usługą warsztatową nabywam spokój. Od 2 lat się nie zawiodłem.
v6
Odpowiedz
#26
Patrzę na ręce stosując się do starego ale jakże aktualnego w dzisiejszych czasach powiedzenia: "oko pańskie konia tuczy" :d . Większych napraw nigdy nie miałem.

Bo jak oko nie widzi, to różni ludzie stosują różne swoje zasady.
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz
#27
yuki, zapraszamy do działu powitań.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#28
O kurcze fajny dział, szkoda że dopiero go znalazłem bo podobnych kwiatków widuje na co dzień wiele. Jakieś 2 tyg temu przyjechała kobieta 307 ze coś trze jak hamuje. Pierwsze co wpada do głowy to że koniec klocków, ale pani stanowczo że są nowe. Zdejmuje ja koło fakt klocki nowe, szkoda tylko żę ktoś założył je blachami do tarcz. Okazało się że to syn ów pani wziął się za naprawę mammowozu i stwierdził ze trą bo się dotrzeć muszą. Nie musze dodawać że komplet tarcz jak i klocków musiał zostać wymieniony.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#29
A nie można było odwrócić?Diabeł
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#30
Jak metal tarł o metal, to raczej zrobiły się rowki w klocku i tarczy, więc odwrócenie klocka nie spowodowałoby dużej skuteczności hamowania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości