Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda Legend KB1 E+ marcintenisozo
#11
10 - niemożliwe.

na trasie Legendem nigdy nie zszedłem ponizej 10,5 litra.
v6
Odpowiedz
#12
Jak pisałem do tego dochodzi jeszcze pewna ilość benzyny. Myślę, że w trasie przy prędkości 80-100 więcej niż 12 nie spali. W mieście 14-15 to minimum. Oczywiście jadąc w miarę spokojnie. Jednak sam gaz wychodzi 10/100 (plus benzyna). To chyba większość z was potwierdzi. Na komputerze mam 14,5 jednak to tylko komputer.

(12-28-2013, 22:04 )pawelszczecin napisał(a): w trasie spokojnie jadać jest to mało ale realne.

Pewnie Uśmiech tylko trzeba dodać gwiazdke z opisem: w warunkach laboratoryjnych. Tak sie chyba skoda fabia reklamowala podajac 2, 5 l/ 100
Odpowiedz
#13
Ja ograniczam spalanie do 8l./100km jadąc w tunelu aerodynamicznym tir-a Oczko
Odpowiedz
#14
Wreszcie wybrałem się nieco dalej (420 km w jedną stronę), więc będę wiedział więcej na temat spalania w trasie. W 10l na pewno się nie zmieszczę na samym gazie, to już wiem. Szczegóły po wizycie na stacji.
Przy okazji poznam lepiej autko w dalekich podróżach Uśmiech
Odpowiedz
#15
Pierwsza większa podróż Legendem zakończona sukcesem Szczęśliwy
Spalanie w trasie ok 11l/100km. Przynajmniej tak wychodzi z kilometrów i paragonów ze stacji. Jechałem drogami głównie wojewódzkimi (żółte na mapie), ale raczej szybko Szczęśliwy
Komfort świetny (wcześniej podróżowałem głównie volvo s40, trudno porównywać bo to totalnie nie ta klasa, ale jednak wygodne autko było).
Pogoda dopisała, jednak mgły popsuły nieco zabawę i widoki.
Załączam trochę fotek w pracy Legenda (brudas).
A także widoki, jakie były z góry. Pierwszy z Jaworzyny Krynickiej, drugi z zamku w Muszynie.
Jak widać mieszane Oczko


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
#16
I jeszcze kilka


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#17
hmm fotki fajne ale co to za nr rejestracyjny Uśmiech hehe
spalanie całkiem niskie aż ciężko uwierzyć
Odpowiedz
#18
(01-06-2014, 9:42 )rurek napisał(a): hmm fotki fajne ale co to za nr rejestracyjny Uśmiech hehe
spalanie całkiem niskie aż ciężko uwierzyć

Fotki byłyby fajne, gdyby moja druga połowa dała mi czas na ich zrobienie Niezdecydowany
Spalanie w trasie tak mi wyszło na dwóch odcinkach, gdzie mogłem doliczyć się spalania gazu.
250 km poszło 28 l = 11,2l/100
280 km poszło 30 l = 10,7l/100

Nie mam zamiaru nikogo wprowadzać w błąd.

Ciężko mi sprawdzić spalanie po mieście, ponieważ są to krótkie odcinki, a mix benzyny i gazu jest ciężki do oszacowania (przynajmniej mnie się nie chce). Myślę, że bez szaleństw spali 14-15. Przy cięższej nodze 20˂
Odpowiedz
#19
Badanie techniczne zrobione.
Okazało się, że diagnosta jeździ crv oraz odyssey :)
W przeszłości przymierzał się do KB1, ale chciał nową. Cena go odstraszyła :(
Odpowiedz
#20
nawet brudna ładnie wyglądaUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości