Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompuje węże - uszczelka czy w normie?
#1
Witam! Wczoraj gazmaster wystraszyl mnie, ze mam do wymiany uszczelke. Przejrzalem posty,zrobilem co moge. Teraz pytanie. Jak duze cisnienie powinno panowac w ukladzie? Czy np gruby gorny waz w czasie pracy ma byc ciut naprezony czy tez miekki (flak)? Prosze luknijcie u siebie na cieplym silniku i pracujacym i napiszcie. Z gory dzieki! Pozdrawiam
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#2
zajrzyj może pod korek, do zbiorniczka wyrównawczego i chłodnicy. wskaźnik temp. w normie?
Odpowiedz
#3
Chodzi Ci o syf z uszczelki? Zaglądałem, wczoraj nawet ominalem gaz obiegiem i na benzynie podobnie. Jest sposob na sprawdzenie czy korek jest ok?

Aha, temperatura w normie,tzn od jakiegos czasu nie dogrzewa, czyli pewnie termostat,ale to nie ma znaczenia mysle...
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#4
jeżeli walnęła uszczelka, objawy są opisane konkretnie (patrz wątki)

jeśli coś omijałeś (? rozłączałeś węże wody od gazu?) możesz mieć zapowietrzony układ

przy walniętej uszczelce musi się dziać coś z olejem (trafia do niego płyn) więc pod korkiem będzie coś a'la majonez
Odpowiedz
#5
Chyba jednak na szczęscie moge wykluczyc uszczelke. Wlasnie wrocilem od mechanika obejrzal i wykluczyl. Moze zmeczony czasm przewod puchnie za mocno. Zadnejmazi w oleju nie na, wiem jak to wyglada, widzialem w innych autach. Dzieki
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#6
(03-26-2014, 6:24 )pandrummer1 napisał(a): Chyba jednak na szczęscie moge wykluczyc uszczelke. Wlasnie wrocilem od mechanika obejrzal i wykluczyl. Moze zmeczony czasm przewod puchnie za mocno. Zadnejmazi w oleju nie na, wiem jak to wyglada, widzialem w innych autach. Dzieki

A nie mówiłem Oczko
Odpowiedz
#7
Tak to jest widzisz,człowiek nie katuje fury to szuka innych historii ,bo nigdy jej nie przegrzalem,no i chyba nie bedzie najgorzej. Wentylatory wariuja i musze czujniki obadac,bo w sumie od tego sie dziwna historia ,,uszczelkowa'' zaczela.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#8
raz zawiesił mi się termostat. było ciekawie Oczko
Odpowiedz
#9
Mnie nie dogrzewa czyli obieg jest chyba Uśmiech)
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#10
To zależy w jaki sposób trafiony jest termostat, czy dalej pracuje (mimo, że niewłaściwie- pokazuje stałą, ale niższą temperaturę) lub zawiesił się (wtedy widzisz po temperaturze, cieplej- jazda w mieście, zimniej- jazda poza miastem z większą prędkością).
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości