Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NORMA UBYTKU OLEJU
#11
Witam
Czy wymiana uszczelki pokrywy zaworow
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekat...202040000/
moze dac pozytywny efekt w kwestii mniejszego zuzycia oleju?

Auto mialo robiona regulacje zaworow w aso zanim go kupilem ale o wymianie uszczelki nie mam informacji a ubytki oleju mam wieksze niz w poprzednim aucie.

pozdrawiam
Odpowiedz
#12
A czy głowica jest zapocona, widac jakieś wycieki spod dekla?
Odpowiedz
#13
(11-05-2014, 15:36 )Peter napisał(a): A czy głowica jest zapocona, widac jakieś wycieki spod dekla?

Zdecydowanie nie- silnik z kazdej strony ogladal moj mechanik, absolutnie suchy.
Odpowiedz
#14
Zatem nie sądzę by wymiana szczelnej uszczelki wpłynęła na zmniejszenie poziomu zużycia oleju.
Należy sprawdzić uszczelniacze zaworowe lub inne mozliwości; przewietrzanie skrzyni korbowej?
Odpowiedz
#15
(09-27-2014, 22:07 )marcintenisozo napisał(a): Tak czy siak, sporo.
Litr na 1000 km to już chyba przy jeździe wyczynowej lub silniku do remontu Zdziwko

tak pol zartem pol serio moze hybryde ma a nie wie (idzie w kierunku diesla -spala olej zamiast benzyny) zastanowilbym sie nad uszczelniaczami zaworow
Odpowiedz
#16
moze sie gdzies silnik poci olejem , moze nieszczelnosc przy korku spustowym
Odpowiedz
#17
(03-14-2018, 6:51 )Stalker36pl napisał(a): moze sie gdzies silnik poci olejem , moze nieszczelnosc przy korku spustowym

Te silniki potrafią przelewać olej przez zapieczone pierścienie i wrednie zapaćkać katalizator. Nic nie wycieka, nic nie dymi, a olej żłopie. Miałem tak w swoim przy przebiegu 260.000km. Po zrobieniu pierścieni, teraz mam 315.000km i mimo częstych jazd po niemieckich autostradach z prędkościami 180+ od wymiany do wymiany (co 10.000km) ubytek nie większy niż 0,5l
Odpowiedz
#18
U mnie około litra na 10kkm. Głównie trasy.
CA5-BB3-CG4-BB3-CG8-EJ9-KB1
Odpowiedz
#19
U mnie tez wciagal ostro olej w zeszlym roku dolewka min raz w miesiacu. Pomoglo 3 razy plukanie do tego wymiana na pozadny olej z zakiegos elf 5w40 poprzedniego wlasciciela... na Motula clean 5w30.
Teraz tylko standardowe dolewki 3 razy przez rok.
Moim zdaniem ma tez wpływ dawanie hondzie w pedal do podlogi. W przyszlym testowac bede 0w30 po 240tys. Bo sa teorie o ciasnych pierscieniach w hondach. Przetestuje to powiem jak to pojdzie. Ogolnie wymian sie nie boje sa tanie a czestrze to nic złego to tak jak wymiana smierdzacych skarpet na świerze Oczko

P.s opinie sa tez nie przelewac oleju czyli nie pod kreske tylko tak do 80%
Odpowiedz
#20
Mi na mobilu 10W30 Hania wcinała sporo oleju, zmiana oleju na 5W50 MOLY polecam !!! prawie nic nie ubyło po 2500km i jeździe tempomat 180 czasami 220-240. Mam wrażenie, że większość tych tanich olejów jest rozlewana do butelek z jednej beczki. Także lepiej kupić dobry i dać więcej te parę złotych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości