Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
żarówki, żaróweczki
#1
Witajcie,
chciałbym ogarnąć za jednym razem wymianę żarówek w zegarach, sterowaniu klimatem, sygnalizacji biegów skrzyni, po prostu gasną mi żarówki i w środku co raz ciemniej Uśmiech Pytanie czy ktoś już to przerabiał i znajdę gdzieś konkretne żarówki, w manualu podane jest napięcie ale może ktoś to robił i jest w stanie mi ułatwić życie podając gdzie i jakie kupował albo wymieniał na diody led i chciałby się pozbyć żarówek Uśmiech
Odpowiedz
#2
(10-24-2013, 18:03 )supertzar napisał(a): Witajcie,
chciałbym ogarnąć za jednym razem wymianę żarówek w zegarach, sterowaniu klimatem, sygnalizacji biegów skrzyni, po prostu gasną mi żarówki i w środku co raz ciemniej Uśmiech Pytanie czy ktoś już to przerabiał i znajdę gdzieś konkretne żarówki, w manualu podane jest napięcie ale może ktoś to robił i jest w stanie mi ułatwić życie podając gdzie i jakie kupował albo wymieniał na diody led i chciałby się pozbyć żarówek Uśmiech

Na litość tylko nie niebieskie. W zegarach masz standardowe jak w wielu autach i to nie problem, patrz by były 1,2Watt, bo te 0,5Watt są beznadziejne. Co do podświetlenia reszty to już problem bo idą malutkie nietypowe żarówki, jak w swoim mieście w żadnym motoryzacyjnym dostać nie mogłem ale za to w sklepie elektronicznym dostałem coś co pasowało.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#3
Supertzar: żarówek jest kilka rodzajów: T5, T10, R5, R10.
Musisz przestudiować Manual, który wskazuje w którym miejscu występuje dany typ żarówki.
Oczywiście możesz zastosować diody LED, musisz jednak wziąć pod uwagę kąt świecenia diody - w porównaniu do zwykłej żarówki, nie nadają się do wszystkich zastosowań.
Odpowiedz
#4
miałem nadzieję że ktoś się chce ich pozbyć i ułatwi mi to zadanie Uśmiech

P.S - żadnych LEDów, do mnie nie przemawiają
Odpowiedz
#5
(10-26-2013, 1:11 )supertzar napisał(a): miałem nadzieję że ktoś się chce ich pozbyć i ułatwi mi to zadanie Uśmiech

P.S - żadnych LEDów, do mnie nie przemawiają

Słusznie, ja kupiłem swoją Legend miałem niebieskie, następnego dnia skończyły w koszu.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#6
(10-24-2013, 18:03 )supertzar napisał(a): Witajcie,
chciałbym ogarnąć za jednym razem wymianę żarówek w zegarach, sterowaniu klimatem, sygnalizacji biegów skrzyni, po prostu gasną mi żarówki i w środku co raz ciemniej Uśmiech Pytanie czy ktoś już to przerabiał i znajdę gdzieś konkretne żarówki, w manualu podane jest napięcie ale może ktoś to robił i jest w stanie mi ułatwić życie podając gdzie i jakie kupował albo wymieniał na diody led i chciałby się pozbyć żarówek Uśmiech

Witaj Uśmiech

Właśnie przerabiam ten temat i zmieniam wszystkie żaróweczki z podświetlenia ( tj. konsola, zegary, podświetlenie boczne drzwi kpl.,klimy, skrzyni, podgrzewania itd,.) jeśli masz pytania pisz na PRIV jakby co mam takie żaróweczki Uśmiech

Pozdrawiam Remoff Uśmiech FON :790-428-446
Jazda HONDĄ LEGEND to jak uprawiać sex z instruktorką aerobiku, robisz co chcesz a ona nigdy się nie męczy. Oczko
Odpowiedz
#7
Witam.
Ja kupiłem na tme.eu\pl 50 takich żarówek :

LAMP-T1/14/60
Zarówka:miniaturowa;14V;60mA;Ba
nka:T1;Ø:3,15mm;L:6,35mm

Włożyłem do wyłącznika ogrzewania tylnej szyby i jest OK. 14V * 0,06A = 0,84W (szału niby nie ma, ale świeci jaśniej niż stare "wyświecone" żarówki, które jeszcze działają). Jak się ociepli, to wymienię wszystkie żarówki w zegarach (także te, które jeszcze świecą). Celowo nie kupiłem żarówki na 12V, ze względu na wyrażny spadek trwałości żarówek przy zwiększonym względem nominalnego napięciu.
Odpowiedz
#8
Czy żarówki podświetlające "zegary" są oryginalnie w niebieskich koszulkach. Ja zamontowałem diody, gdyż chyba ktoś, kiedyś zamontował zbyt mocne żarówki i oprawy na rantach skruszały. Nie podoba mi się efekt, chyba nabędę nowe oprawy i zamontuje żarówki. Chodzi mi jednak o te niebieskie "prezerwatywki"...
Odpowiedz
#9
dzieki temu swiatlo jest bardziej rozmyte a nie punktowe
Odpowiedz
#10
Mam ogromną prośbe o podpowiedź jak dobrać się do wymiany tych wszystkich żaróweczek.

Co i gdzie należy odkręcić, żeby nic nie urwać

Macie może jakąś fotorelacje?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości